güncel politika

devil_may

New member
içinde bulunduğumuz zaman zor bilmiyorum her kez laikliği savunuyor tamam din ve devlet işlei ayrılsın dedik ama hepimiz dinsiz olalık demedikki bana göre inancı olmayan kişinin fikri özgürlüğü kurallarıda olmaz isterseniz birde şunu düşünün ekonomi tam iyi süper havası vardı bir anda birileri borç tabloları çıkarmaya başladı hemen ardından laikliğe saldırı dediler o nun daha öncesinde terör başladı ve bütün medya bir anda felaket senaryosu yazmaya başladı ve bir anda biri çıktı dediki darbe çok güzel bir şey daha önce menderes asıldı ve çok güzel bir cumhuriyet dönemi başladı önce bize darbeyi sevdirmeye çalıştı sonra biri hükümeti 6 yıldır ülkede iyi bir istikrar olduğu halde her seferinde eleştirenler bu kez medya yoluyla işi daha ilerletti size bir örenek veriyorum sözlerimi sakın yanlış anlamayın

Hitler ve Stalin bir barda oturmaktadirlar. Bir adam içeri girer ve
barmene bunlar Hitler ve Stalin degil mi diye sorar. Barmen "Evet, onlar"
der. Sonra adam onlara dogru yürür ve sorar: "Selam, ne yapiyorsunuz?"
Hitler cevaplar: "3. Dünya savasini planliyoruz." Adam sorar.
"Gerçekten mi? Neler olacak?" Hitler:"Bu sefer 14 milyon yahudiyi ve bir
bisiklet tamircisini öldürecegiz" der. Adam sorar: "Bir bisiklet tamircisi
mi???!" Hitler Stalin'e döner ve der ki: "Gördün mü, sana kimsenin 14
milyon yahudiyi takmayacagini söylemistim!"

anlatmak istediğim biz 80 milyon insanız hepimizin kuralları kaideleri bağlı olduğumuz ailelerimiz siyasi ve ekonomik görüşlerimiz var neden bir kişi özgürlük olarak gördüğü bir şeyi yasaklanıyor bunu hala anlatalabilen biri yok ve biri mutlaka ben atatürkçü düşüncem var başını örten yaşamasın diyorsanız o ayrı ve son cümlem biz bu ülkeyi kurarken 5 milyon insandık bu cumhuriyet tek başına kurulmadı bizim atalarımız dedelerimiz bu savaşı verirken laiklik yoktu bu uğurda öldüğündede yoktu görüşünüzün ne olduğunu bilmem ama hayatınızda tek düşünceniz mutlu bir dünya olsun esenle kalın

srkngncy

New member
kardeş dini kimse laikliğe zarar verir demedi.. din adi altinda irticai faaliyetler yapiliyor dendi.. laikliğe zarar vericek etkenlerden birisi irtica dır.. kimse din demiyor.. ama bir siyasetçininde çıkıp din konusması cumhuriyet ve demokrasi ilkeleriyle bağdaşmaz.. ozaman bu irticai faaliyet olur.. neden mi ? çünkü burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ.. bu cumhuriyette sadece müslüman toplum yok.. sen sadece müslümanların dinsel ihtiyaçlarını maneviyatını kullanıp onları şartlarsan onları sömürürsen işte bu irtica olur.. ama unutulmamalıdır ki bu ülkede müslümanıda hristiyanıda yahudiside ve daha nice inançta olan toplumlar bir arada kardesce yasamıslardır.. ama sen onların ihtiyaclarını bir kenara bırakıp türkiyeyi etnik kökenlere dinlere bölücü bir konusma yaparsan.. ve tek bir kesime yönelirsen ve o kesimide sömürürsen işte ozaman insanları parça parça bölersin kardesliği unutturursun.. oda ülke için iyi olmaz.. saygılarımla

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
Arkadasım yaznın tamanımda kendi düsüncelerine yer vermissin...Saygı duyarım.....

AMMA VELAKİN....İŞ EKONOMİYE GELDİMİ DURRRRRR DERİM

AKP iktidarı boyunca ekonomi hiçbir zaman ekonomi iyi olmadı....%19 la dünyanın en fazla faizini veriyoruz...Neymis efendim artık dünyanın bize bakısı degismimis yabancı sermaye Türkiye' ye yatırım yapmaya geliyormu....PEHHH PEHHH PEHHH....

Aklımıza kullanalım biraz benim belli bir miktar dolarım yada eurom olsa nereye giderim??? Tabiki Türkiye ye adam dolar dolu cantayla geliyor hisse bono alıyor..Parasını geli alırken %19 faiz alıyor....Düsünsenize Türkiye' ye 1 milyon dolarla gelseniz...1 yıl sonunda 190.000 dolar cepte...hemde hicbir sey yapmadan...Resmen tüyü bitmemiş yetimin malını soyup gidiyorlar...Satılan onca devlet malını heaba bile katmıyorum

Simdi elimizdekini avucumuzdakını sattık Düşük kur- yüksek faiz sistemindeki yüksek faizi ödedik...Bundan sonra ne yapıcaz.....Yüklen gariba!!!!

Dikkat edin her seye zam geliyor %20 elektrige zam geldi..Büyük tüp 2-3 haftada 1 ytl zamlanıyor...Ekemek peynir zeytin yumurta her sey zamlandı...

Memura verilen zam içler acısı

Ben ögrenciyim kullandıklarımı biliyorum...Bu öğrenim dönemi basında babamdan aylık parama zam yapmasını istedim

İŞTE BABAMIN CEVABI...

"OGLUM başbakan bize "Size daha fazla zam yapmak isterdim ama önce IMF yi ikna edin" dedi

Bende sana zam yapmak isterdim ama önce IMF yı ikna et.." :D:D:D

Yorum sizin artık...

devil_may

New member
kardeş öğrenmen gereken çok şey var okumak gibi cümlesinde hepimizin kuralları kaideleri bağlı olduğumuz ailelerimiz siyasi ve ekonomik görüşlerimiz var neden bir kişi özgürlük olarak gördüğü bir şeyi yasaklanıyor bizim konumuz hıritiyanlık veya dinle değil laikliği neden din karşıtlığına çeviriliyor dedik o senin bahsettiğin konu dışı bir şey hatırlatmam olsun bisikletçi dedik ... anlayana

ekonomik yanını bilmemde zor günler geçiyor inanın bir an sonra ne olur bilemiyorum

HTML