Günahkar Ağızdan Çıkan Dua

vanpir

New member
Bir kâfilede bulunan insanlar, Ebü'l-Hasan Harkânî hazretlerinin huzûruna gelip;
-Yollar korkuludur. Bize bir duâ öğretiniz, diye istirhâm edince; buyurdu ki:
- O zaman, Ebü'l-Hasan'ı hatırınıza getiriniz!
Bu söz, gelenlerin hoşlarına gitmedi. Yolda eşkıyâ, önlerine çıktı. Hepsinin mal ve metâlarını aldı. Yalnız, Ebü'l-Hasan-ı Harkânî hazretlerini hatırlayan bir kimsenin malına zarar gelmedi. Bu hâle arkadaşları şaşıp, sebebini sorduklarında;
-Ebü'l-Hasan-ı Harkânî'yi hatırladım ve kurtuldum, cevâbını aldılar.
Gelip durumu Ebü'l-Hasan hazretlerine anlattılar. Ve;
-Biz Allah'tan yardım istedik, eşkıyâlar bizi soydu. Fakat seni hatırlayıp, senden yardım isteyen şu arkadaş kurtuldu. Bunun hikmeti nedir? diye sordular.
-O arkadaşınızı kurtaran, Allahü teâlâdır. Günahkâr ağızdan çıkan duâyı cenâb-ı Hak kabûl etmez. Bunun için siz Allah'a yalvardığınız zaman duânız kabûl olmadı. Bu arkadaşınız beni hatırlayıp imdât isteyince, ben de Rabbime duâ ettim; "Yâ Rabbî! Şu kulunu içinde bulunduğu belâdan kurtar." dedim. Rabbim benim duâmı kabûl ettiği için, o arkadaşınız kurtuldu. Mesele bundan ibârettir." buyurdu

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Güzel payalaşım..Allah razı olsun vampir...Daha önce okumuştum ama pekiştirmek güzel..

theozy

Kadim Dost
Bir insan dua edecek ve Allah kabul etmeyecek.. araya aracı girecek de kabul edecek.. ? Dua kul ile Allah arasındadır.. aracı nedir?

MAJESTE

Kadim Dost
theozy' Alıntı:
Bir insan dua edecek ve Allah kabul etmeyecek.. araya aracı girecek de kabul edecek.. ? Dua kul ile Allah arasındadır.. aracı nedir?
üstad sana katılıyorum ve eklemek istiyorum izninle allah günahkar insanların duasını kabul etmez diye bir şey mi var ? bunu bence kimse bilemez ikincisi aracı die bişi yok ben inanmıyorum he şu olabilir peygamber efendimiz s.a.v hadislerinde geçer bazı konularda ben muminlerim için allah a dua edicem şuda olabilir ben senin için dua ederim sen benim için dua edersin duanın faziletleri büyüktür ama ben direk allah a dua ettim kabul etmedi büyük bir zat a dua ettim kabul etti bence yok böle bişi

HTML