Gül'ün gizli bayrak talimatı.

ghost031

New member
Cumhurbaşkanı Gül'ün, FIFA kararına rağmen Özel Kalem Müdürü Karslıoğlu'na 'Ceza da alsak stada Azerbaycan bayrağı girecek' talimatı verdiği ortaya çıktı. Karslıoğlu, çantasında Azeri bayrağıyla stada girdiğini Bakü Büyükelçisi Kılıç'a cep telefonu mesajı ile bildirdi

Azerbaycan'la Bakü'de yaşanan 'bayrak' krizi, önce Dışişleri Bakanı
Ahmet Davutoğlu'nun ziyareti, ardından da Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç'ın girişimleriyle çözüldü. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndan bir gün önce zamanla yarışan başarılı diplomat, Türk bayraklarının eski yerlerine asılmasını sağladı.

İki yıldır Azerbaycan'da görev yapan Büyükelçi Hulusi Kılıç, Bakü'ye gönüllü olarak geldi. Bu gönüllülük de onu, Azerbaycanlılar tarafından oldukça sevilen bir isim yaptı. Gerginlik döneminde en çok yorulan isimlerin başında yer alan Kılıç, perde arkası kahramanlarından oldu. Şimdi bayrakları tekrar orada görmenin mutluluğunu yaşıyor. Kılıç, bizlerle Azerbaycan-Rusya, Türkiye-Ermenistan maçlarının olduğu gün yaşanan önemli bir olayı da paylaştı:

Bayrakların kaldırılması Bakü'ye nasıl yansıdı?

Azerbaycan halkı yanımızda yer aldı. Beni görenler elleriyle alkışlar yaparak desteklerini gösterdiler. Bugünlerden güçlenerek çıktığımızı düşünüyorum açıkçası.

İlişkiler sizce eski haline dönecek mi?

Öngörmediğimiz bir süreç yaşadık. Bursa'da Azerbaycan bayrakları nedeniyle çıkan, kötü niyetli insanların neden olduğu bir krizdir bu. Ama telefonumda hala Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hüseyin Avni Karslıoğlu'nun mesajı duruyor. Karslıoğlu ile maçtan iki saat önce yazıştık. Ben ona, 'Azerbaycan-Rusya arasında maç var. Tribünlerde Türkiye bayrakları açıldı' diye yazdım.

KRİTİK KISA MESAJ

Sayın Karslıoğlu da bana, 'Cumhurbaşkanı (Abdullah Gül) talimat verdi. Ceza da gelse bayraklar stada girecek. Hatta benim çantamda da Azerbaycan bayrağı var' mesajı attı. Bu yazışma 2 saat önce oluyor. Azerbaycan ve Türkiye bayrağının yan yana durması gurur vericidir. Ama orası futbol sahası. Siyaseti dışarıda yapmak lazım. Siyaset sahaya girerse o zaman bundan kötü niyetli insanlar yararlanır.

Olayın arkasında Rusya'nın olduğunu söylediniz kıyamet koptu...

Rusya sürece açıkça itiraz edemiyor ama gerçekleşmesini de istemiyor. Kendisi bir adım atamayınca Azerbaycan yönetimini kullanıyor. Azerbaycanlılar bunu biliyordu ama Türkiye'de sözlerim büyük ilgi gördü. Rusya, Ermenistan- Türkiye ilişkilerinin iyileşmesini çıkarlarına uygun buluyor. Türkiye - Azerbaycan ilişkilerin bozulması da işine geliyor.

TBMM BİR YOLUNU BULUR

Ben Türkiye'nin protokolü Karabağ işgalinin kaldırılması şartı olmadan geçirmeyeceğine inanıyorum. Bu sözlere güvenmeliyiz. Türkiye ile sadece kardeşlik bağımız yok, ortak çıkarlarımız var. Sayın Demirel'in dediği gibi 'Demokrasilerde çare tükenmez'. TBMM bir yolunu bulabilir.

TÜRK BAYRAĞI BULAMADIK

Her eve Türk bayrağı asın çağrısı yapmıştınız...
Çok büyük ilgi gördü ama kimse Türk bayrağı bulamadı. Kimse şunu unutmasın bizim aramızda asla sorun yok. Hiçbir Azerbaycan yönetimi Türkiye'ye olan sevgiyi değiştiremez.

Kaynak : Gül'ün Gizli Bayrak Talimatı | Aktif Haber

MG_eVİL

New member
Çöpe Atılan Azeri Bayrağı, Polisin Sonu Oldu

Bursa Valisi Şahabetin Harput, "14 Ekim 2009 tarihinde ilimizde oynanan Türkiye-Ermenistan maçının oynanacağı stadyuma girişte, polisin kendi kaydettiği kamera görüntüleri, haberin yer aldığı 10 ulusal kanal, 3 yerel televizyon, yerel ve ulusal basında çıkan resim ve haberlerin incelenmesi sonucu, stat kapısındaki dış kontrol esnasında Azerbaycan bayraklarının düzenli bir şekilde uygun kutulara konulması ve böylece muhtemel istismasların engellenmesi konusunda gerekli hassasiyeti, dikkat ve ihtimamı göstermede kusurlu oldukları kanaatiyle, bir amir, 2 polis memuru hakkında disiplin soruşturması açılmış, birine işten el çektirilmiştir" dedi.

Yerel Haber - 13:50 Çöpe Atılan Azeri Bayrağı, Polisin Sonu Oldu yerel haberi

Nasıl Aramış Acaba Çok Merak Ettim ??? Bayraklar Çöp Kutularından Çıktıktan Sonra Mı ??? Bu Şekilde Mi Emir Veriyor...

Nathanael

New member
MG_EViL'in koydugu fotograf yeterince acıklamıs olayın gercek kısmını.

zaten o fotograftan daha kötü sahneleri haberlerde de gorduk.

bosuna azerilere kızmasın kimse, adamların bayragını stada sokma,çöpe at sonra git ermenistana yalakalık yap , eh bir de bunların üstüne gelip pişmiş pişmiş " azeriler neden bize kızıyorlar?" diye sor=)

_TozKoparaN_

Altın Üye
Cumhurbaşkanı dediğin böyle olur işte

ceza da olsa asın bayrakları ...

ama yok olmaz orda bizim cumhurbaşkanı soyunmalı ve azeri bayrağına sarılmalıydı ki belki o zaman affedilsin .

ki o da bi ihtimal ...

HTML