Gül'ün anketi...

cemmaster

New member
Abdullah Gül ve Anketi

Gül'ün anketi...

Halkın kendisini cumhurbaşkanı görmek istediği iddiasında olan Abdullah Gül, bu iddiasını kanıtlamak için sitesinde bir anket başlattı.. Halka kendisinin cumhurbaşkanlığını isteyip istemediğini sordu... Önceki sabah itibarıyla oylamaya 5406 kişi katılmıştı... "Sn Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasını destekliyor musunuz?" sorusuna katılımcıların yüzde 45'i "Evet", yüzde 55'i "Hayır" oyu vermişti... Anketi izleyenler, tabii ki sonucu merak etmeye başladılar. Ne var ki anket aynı gün siteden kaldırıldı. Eğer "evet" ler çok olsaydı anket herhalde kamuoyuna iftiharla sunulacaktı.Hayır çok olunca hayırlısıyla anket toz edildi. Demokrasi dedikse o kadar uzun boylu değil tabii....

Yıllardır AKP'nin yönetiminde olan belediyelerde su ve elektrik kesintisi başladı...
Bakalım bu kısıntıları "Atatürk" ve "Kemalizm" ile nasıl ilişkilendirecekler?

Arif Ayhan

Link

İşte akpnin demokrasi anlayışı...bu durum akpnin basın anlayışınıda aynı zamanda ortaya sermekte işine geleni ver işine gelmeyeni verme..:)

emek_is

New member
Halkın kendisini cumhurbaşkanı görmek istediği iddiasında olan Abdullah Gül, bu iddiasını kanıtlamak için sitesinde bir anket başlattı.. Halka kendisinin cumhurbaşkanlığını isteyip istemediğini sordu... Önceki sabah itibarıyla oylamaya 5406 kişi katılmıştı... "Sn Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasını destekliyor musunuz?" sorusuna katılımcıların yüzde 45'i "Evet", yüzde 55'i "Hayır" oyu vermişti... Anketi izleyenler, tabii ki sonucu merak etmeye başladılar. Ne var ki anket aynı gün siteden kaldırıldı. Eğer "evet" ler çok olsaydı anket herhalde kamuoyuna iftiharla sunulacaktı. Hayır çok olunca hayırlısıyla anket toz edildi. Demokrasi dedikse o kadar uzun boylu değil tabi........

HERŞEY ORTADA KENDİ ANKETLERİ BİLE BUNU DÖYLÜYORSA SANIRIM ÇIKIP ADAY OLMAZ BU YÜZÜLE....

http://www.milliyet.com.tr/2007/08/03/yazar/asik.html

emrah538

New member
Çok haklısınız 5406 kişinin %55 i istemioyrsa Türkiye nin çoğunluğuda istemiyordur

Seçimde 1. olan partinin adayı seçilmemeli ama kendi adayımız da yok ne yapsak ki ?? :D

NeCcko

Altın Üye
Baykal %20 oy almıstır buda demekki her 5 kişiden biri baykala oy vermiştir madem öyle baykal secsin cumhurbaşkanını

Version0.2

New member
dtp liler hariç meclisin uzlaşmasıyla seçilmeli.

aldığı oy ile kendini padişah zannedip atama yapmak öyle kolay değil.
Geçmişi bulanık olmayan bir Cumhurbaşkanı istiyoruz.(Kayıp trilyonların hesabını veremeyen hakkında fezdeke bulunanların o makamda işi yok.)

Gül hadi sana güle güle.... Erdoğan harcadın garip adamı :p

elmir

New member
EMRAH538'in koyduğu üstteki karikatür ABDULLAH GÜL'ün cunhurbaşkanı olmayı hakettiğinin en iyi anlatımıdır...

AK parti cumhurbaşkanını seçmeyi hak etmiştir... ve seçecektirde...

şu dakikadan sonra ne ordunun nede muhalefettekilerin gücü bunu önlemeye yetmez....

kimine göre acı, kime göre iyi... AMA GERÇEK

Version0.2

New member
350 milletvekili ile seçemedikleride bir gerçek. Beceriksizliğin ve atama gibi cumhurbaşkanlığı seçiminin olamyacağının da en büyük kanıtı.

Yine bu şekilde atama yapar gibi cumhurbaşkanı seçmeye yeltenilirse. Akp diye birşeykalmaz. Toza dumana bularlar.

Biz ordunun gücünü tarihten iyi biliriz.

Diğer cumhurbaşkanlığı fiyaskosuda ordunun ve muhalefin siyasi alanda etkisini kanıtlamıştır.

birilerine bu güç kapak olmuştur.

cyber_wolf'un dönüşü muhteşem oldu :)

elmir

New member
cyber_wolf' Alıntı:

Hala baykal seçsin ben seçeyim konularındasınız. Seçtiğiniz domates değilki sıkıp yada karpuz değil ki elle vurarak seçesiniz. Cumhurbaşkanı, ordunun başkomutanı, yasamanın en üstü, yürütmenin garantörü, bir ülkenin herşeyidir. Gerektiğinde dünyanın tüm liderleriyle bir araya gelir.

Bana göre GÜL bu konuma yakışmamaktadır. Kaldıramaz.
o masada İsmet İNÖNÜ de var ve ATATÜRK'ün karizmasının 10 da 1'ine bile sahip değil....

ama oda cumhurbaşkanı oldu bu ülkede...

ben olacakları kendi tahminime göre objektif olarak değerlendirdim...

ALLAH ömür verirse seçimlerden sonra yine burdayız...

Abdullah GÜL olmasa bile AK Partinin seçtiği bir isim olacak diyorum ben..

hep beraber görecez....

emrah538

New member
http://haber.turkmania.com/24302-Gul_Cumhuriyet-e_tekzip_yayinlatti.htm
http://www.medyaline.com/haber_oku.asp?haber=2949
http://www.stvhaber.com/index.php?khide=1&hid=52287&sec=50

Beğenmiyor olabilirsiniz olabilir ama önemli olan çoğunluğun ne istediğidir..

Hangi cumhurbaşkanı %100 mutabakatla seçilmiştir?Böyle bişey yok toplumun çoğunluğu hangi aday üzerinde anlaşırsa o cumhurbaşkanı olmalıdır...Yoksa, atıyorum %20 lik bi kesim istemiyor diye %80 in adayı seçilemez diyemessiniz..

Ayrıca sormak istiyorum arkadaşlara

Abdullah Gül ü istemeyenlerin "tamamının" üzerinde mutabık olduğu aday kimdir?Eleştirmek kolay, bide sizin adayınızı görelim =)

emrah538

New member
Kim olmasın yerine kim olsunu tartışalım

Söyleyin adayınızı görelim aday nasıl olurmuş :D

Ayrıca anayasada cumhurbaşkanı olacak kişide olması gereken özellike yazmaktadır.Sayın Gül de bu şartlara uyduğu için gayet tebi aday da olur, cumhurbaşkanı da

cemmaster

New member
emrah538' Alıntı:
Kim olmasın yerine kim olsunu tartışalım

Söyleyin adayınızı görelim aday nasıl olurmuş :D
Prof.Dr.Oktay Sinanoğlu!!!!!Al sana adam gibi adam!

emrah538' Alıntı:
Ayrıca anayasada cumhurbaşkanı olacak kişide olması gereken özellike yazmaktadır.Sayın Gül de bu şartlara uyduğu için gayet tebi aday da olur, cumhurbaşkanı da
Laikliğe uymuyor!buda gayet yeterlidir hatta akpli hiçkimse uymuyor zira laikliği kaldırmak için önlerindeki tek engel olan anayasayı yoketmek için çaba sarf ediyorlar....

Version0.2

New member
Gül ilk önce gidip kayıp trilyon davasında hesap verecek. Hakkında 3 veya 4 fezdeke var cevaplarını verecek.

Eğer suçlu bulunursa. O belirtiğiniz kriterleri sağlayamaz. Öyle dımdızlak hapishane köşelerine gül olur.

:..asker..:

New member
emek_is' Alıntı:
Halkın kendisini cumhurbaşkanı görmek istediği iddiasında olan Abdullah Gül, bu iddiasını kanıtlamak için sitesinde bir anket başlattı.. Halka kendisinin cumhurbaşkanlığını isteyip istemediğini sordu... Önceki sabah itibarıyla oylamaya 5406 kişi katılmıştı... "Sn Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasını destekliyor musunuz?" sorusuna katılımcıların yüzde 45'i "Evet", yüzde 55'i "Hayır" oyu vermişti... Anketi izleyenler, tabii ki sonucu merak etmeye başladılar. Ne var ki anket aynı gün siteden kaldırıldı. Eğer "evet" ler çok olsaydı anket herhalde kamuoyuna iftiharla sunulacaktı. Hayır çok olunca hayırlısıyla anket toz edildi. Demokrasi dedikse o kadar uzun boylu değil tabi........

HERŞEY ORTADA KENDİ ANKETLERİ BİLE BUNU DÖYLÜYORSA SANIRIM ÇIKIP ADAY OLMAZ BU YÜZÜLE....

http://www.milliyet.com.tr/2007/08/03/yazar/asik.html
valla seçim öncesi genç parti gibi salak bi partiyi baraj üstüne çıkaran anket sonuçlarından sonra anketlere inanmama psikolojisine girdi millet.. :-D
yani akp yi barajın altına iten anket bile görmüştüm..

ofoking

New member
Baykal %20 oy almıstır buda demekki her 5 kişiden biri baykala oy vermiştir madem öyle baykal secsin cumhurbaşkanını

cok komiksin necko

emrah538

New member
Anayasaya göre cumhurbaşkanı olmak için,

Türk vatandaşı olmak, 40 yaşını doldurmuş ve yüksekokul mezunu olmak yeterli :D :D

sizin için yeterli değil sanırım =)

bizim bilmediğimiz bi gizli anayasanız mı var :p

Version0.2

New member
Gizli anayasa yok hukuk var :)

Gül cumhurbaşkanı olsun ne olacak söyleyeyim.

Anayasada yazar

Cumhurbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisince kırk yaşını doldurmuş ve yükseköğrenim yapmış kendi üyeleri veya bu niteliklere ve milletvekili seçilme yeterliğine sahip Türk vatandaşları arasından yedi yıllık bir süre için seçilir.

ve...

Cumhurbaşkanı seçilenin, varsa partisi ile ilişiği kesilir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyeliği sona erer.

Üyelik sona ererse ne olur. Dokunulmazlık kalkar. dokunulmazlık kalkarsa ne olur. Kayıp trilyondan ve 3 4 fezdekeden dolayı yüce divanda yargılanılır. 1 den sıyrılsa 1 inden sıyrılamaz. Kafadan 10 ila 20 yıl hapsi istenir.

Kaldıki
yuakrda anayasada yazarki "milletvekili seçilme yeterliğine sahip ". Ceza aldıktan sonra cumhurbaşkanı koltuğunda oturabilirmi. Cıks Oturamaz. Türkiye bunu kaldırırmı kaldıramaz.

Gül ilk başta düşünecekti Dokunulmazlığını kaldırtıp bu iddalara cevap verecekti. Öyle dut yutmuş bülbül gibi susmak la olmaz bu iş ;)

Kaos yaratmaktansa Paşa paşa Çekilecek.
Çekilmesse. Yaka paça yakışmadığı koltuktan indirirler bir gecede. ;)

elmir

New member
Version0.2' Alıntı:
Kaos yaratmaktansa Paşa paşa Çekilecek.
Çekilmesse. Yaka paça yakışmadığı koltuktan indirirler bir gecede. ;)
ne kadar heveslisin boş beleş işlere....

darbe olsun istiyosun yani...

Abdullah GÜL babamın oğlu değil, seçimde onun partisine oy bile vermedim...

Ama Türkiye demokratik bir ülke ve demokraside çoğunluğun dediği olur....

buda cumhurbaşkanlığı bu adamların hakkıdır demek oluyor....

ve bu sefer bu haklarınıda kullanacaklar....

yüreği yeten varsa seçimlerden sonra ben yanıldım, ..........'den özürdilerim diye konu açmasına iddiaya da girerim....

Elasis

New member
Halka gidilse ne olurdu peki? Kim kazanırdı ? AKP yi sandığa gömeceyiz diyenler havalarını aldılar bunda da havalarını alırlardı. Kendinizi tatmin edici şeyleri bırakın. Gerçeklerle yüzleşmeye öğrenin bence. He bana 2 ton kömür yardımı 1 kg. prinç verdiler onun için onları savunuyorum..

HTML