Göster samimiyetini kes o başı!

kareser58

New member

Göster samimiyetini kes o başı!

AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, PKK’lı şarkıcı Şivan Perver’e, “Türkiye’ye dön. Artık ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ demek zorunda değilsin” dedi.

ARSLAN, bununla da yetinmemiş, dağdan inen teröriste iş verilmesini ve açılım sürecinde İmralı canavarının muhatap alınmasını istemişti.

3 milletvekili ayağına gitti
VAN Milletvekili Gülşen Orhan ve Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt’u da yanına alan Arslan’a gerilla gazeteci Cengiz Çandar da eşlik etti.

AKP’li Kurt’tan tehdit!..
BAŞBAKAN’ın uyardığı isimlerden AKP’li Abdurrahman Kurt da Almanya’da garip sözler etti: Kürtler kaybederse Türkler de kaybeder.

“Kan parası verin!”
BAŞBAKAN’ın uyarılarına kulak asmayan Arslan, kamuoyunun dikkatini “Öldürülen teröristlerin ailesine para ödensin” önerisiyle çekmişti.

Şimdi ne olacak?
BAŞBAKAN Erdoğan’ın, daha önce “Söz ola kestire başı” diyerek uyarmasına karşın kendisini dinlemeyen vekillere tavrı merakla bekleniyor.

BEBEK katilinin posteri önünde konser veren Şivan Perver, AKP’li vekillerin ‘dön’ çağrılarına “Sorun çözülmeden dönmem!” yanıtı verdi. Perver, kendi adını taşıyan vakfın Bonn’daki açılış kokteylinde AKP’li Gülşen Orhan’la düet yaptı.

Erdoğan’a samimiyet testi
“Öcalan muhatap alınsın” çağrısı yaptıkları için Erdoğan’ın ihraç iması yaptığı AKP’li İhsan Arslan ve Abdurrahman Kurt, PKK’lı Şivan Perver’i eve dönüşe ikna etmek için gittiği Almanya’da da bildiğini okudu

Haber: Sümeyra YILMAZ
İktidarın PKK açılımını ilk gündeme getirdiği günlerde, “İmralı’da yatan tatil Abdullah Öcalan’ın muhatap alınmasını” istedikleri için, Başbakan Erdoğan tarafından ihraç imasıyla uyarılan AKP Diyarbakır Milletvekilleri Abdurrahman Kurt ve İhsan Arslan bildiğini okumayı sürdürüyor. Arslan ve Kurt yanlarında Van Milletvekili Gülşen Orhan’la birlikte PKK konserlerinde boy gösteren türkücü Şivan Perver’i Türkiye’ye dönmeye ikna etmek için Almanya’ya gitti. PKK’nın yayın organı ANF’nin haberine göre, 3 vekil, Perver’in adını taşıyan vakfın Bonn’daki açılış kokteyline katıldı. DTP Milletvekili Hasip Kaplan, eski DEP Milletvekili Sedat Yurttaş ve gerilla Cengiz Çandar’ın da yeraldığı kokteylde. 3 millet vekili Perver’e “Türkiye’ye dön çağrısı yaptı.”

Açıkça tehdit etti
Törende konuşan Gülşen Orhan, “Kürtlüğümüzü senin şarkılarını dinleyerek tanıdık. Ülkene dönmeni bekliyoruz” derken, İhsan Arslan, türkücüyü ilginç bir cümleyle ikna etmeye çalıştı. Arslan “ Türkiye 2 yıl önceki Türkiye değil. İnsanların, ’Ne Mutlu Türküm diyene’demek zorunda bırakılmadığı bir Türkiye’ye doğru gidiyoruz.” diye konuştu. Açılım çalışmalarına değinen Kurt’un ifadeleri ise biraz tehdit kokuyordu. Kurt “ Kürtler kaybederse Türkler de kaybeder” iddiasında bulundu. Çandar ise Kürtler’in Perver’i Türkiye’de görmeleri durumunda açılıma ikna olacaklarını öne sürdü.

Sorun çözülmeden dönmezmiş!
Perver ise AKP’nin 3 vekilini karşısında görünce kendini ağırdan sattı. 35 yıldır sürgün yaşadığını iddia eden Perwer, şöyle konuştu: “Ben sadece turist olarak Türkiye’ye gitmek istiyorum. O sorun çözülmeden ben gitmiyorum. Şu an da ’Kinem’i’(Kürt destanı) orada okumamı kaldıramazlar. Ben de dönmek istiyorum. Ama Kürt sorunu çözülmeden benim gelmemi beklemesinler.”

Konuşmaların ardından AKP’li Gülşen Orhan, Şivan Perver ile düet yaptı. Orhan ve Perver ‘Amca kızı’, ‘Ey yar’ parçalarını birlikte Kürtçe olarak söyledi.

Uyarmıştı: Söz ola kestire başı!
AKP’li İhsan Arslan ve Abdurrahman Kurt, geçmişte de skandal açıklamalarda bulunmuşlardı. “Abdullah Öcalan muhatap alınmalı ve çözüm için kullanılmalı” önerisinde bulunan İhsan Arslan, Öcalan’ın PKK’yı yönettiğini belirterek, “Tabanda etkisi var, tutukluluğu bunu değiştirmedi” demişti. Dağdan inene iş verilmesini, ölenin ailesine para yardımı yapılmasını da öneren Arslan, “Dağda ölenlerin de ailesi var. Militanın da annesi ağlıyor. İyi niyet göstergesi olarak ölenlerin ailesine kaddi yardım yapılabilir” diye konuşmuştu. Abdurrahman Kurt ise Öcalan’ın ve hazırladığı yol haritasının açılım sürecinde dikkate alınmasını istemişti. Kurt, “Öcalan örgüt üzerinde etkisi halen belirleyici olan biri. Dolayısıyla yok saymak elbette mümkün değil” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamalar üzerine Arslan ve Kurt’u uyaran Başbakan Erdoğan, ihraç imasında bulunmuştu. Erdoğan şunları kaydetmişti: “Tabi şu anda çok kişiler çıkıyor, konuşuyor. Buna diyecek bir şeyimiz yok. Tabii benim şahsen partimin milletvekillerinin bu söylem birliğini zedeleyecek açıklamalarda bulunmasına da ben doğrusu hoş bakmam, çünkü bizim bir söylem birliği içersinde olmamız lazım. Ne çektiysek bugüne kadar, bu söylem birliğini bozacak ifadelerden çektik. ’Söz ola kestire başı’olur ki biz buna gitmek istemiyoruz.” 2 vekilin Almanya’da yaptığı açıklamaların ardından Başbakan’ın nasıl bir tepki göstereceği merak konusu oldu.

KAYNAK

17/11/2009

HTML