Görev yöneticisi devre dışı

derbent06

New member
Bir haftadan beridir ctrl+alt+del yapınca gelen görev yöneticisini görüntüleyemiyorum. "Görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" diye uyarı alıyorum. Makinaya benden başka giren yok "diye" biliyorum. Bunu zannederim registry ayarlarıyla tekrar sağlayabilirim de hangi ayarıyla. Bilen birisi söylerse sevineceğim. Sağolun şimdiden.

langona_ss

New member
spy girmiş olabilir bilgisayarına veya başka bi virüs vardır sorun bendede vardı pc'ye spy girmişti bendectrl+alt+del yapınca aynı sorun bendede vardı format attım gitti

benim01

New member
netware özelliği açık olabilrim,i eğer açık ise kaldır bir dene, kayıt defterinden yapılacak bişe olduğunu zannetmiyorum , aklıma başka bişe gelmedi ...

sinansec

New member
bazı virüsler dosya adı taskmgr.exe olan görev yöneticisinin ismini değiştirip ctrl+alt+del yapıldığında görünmesini engelliyor, bir keresinde başıma gelmişti. tavsiyem, system32 klasörü altındaki taskmgr.exe dosyasını kontrol etmendir. registry'de de taskmgr.exe'yi aratıp herhangi bir sıkıntı olup olmadığını da kontol et bence. bi virüse rastlamıştım, iexplore.exe dosyasının adını iexp1ore.exe ye çeviriyordu. farketmesi çok zor.

kolay gelsin.

hasgerya

Banned
Başlat/çalıştıra gpedit.msc yaz.Çıkan pencerede "kullanıcı yapılandırması/yönetim şablonları/sistem/ctrl+alt+del seçeneğini bul ve tıkla ona.Sağdaki yerde "görev yöneticisini" yapılandırılmamış yap (eğer etkin ise)...

Shewki

New member
Önce Başlat Çalıştır ı aç gpedit.msc yaz Enterle ve A$agidaki Resmin Aynini Yap Sorun Düzelecektir.

JoNeRR*

L![se]L!
bak bu kodları bi not defterine yapıştır
farklı kaydet de ve uzantısını
.reg yap

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"**del.DisableTaskMgr"=" "

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"DisableCAD"=dword:00000000

sonra bu yaptığın dosyayı aç sorun ortadan kalkar:victory

derbent06

New member
hasgerya ve shewki arkadaşların dediklerini yaptım şu an düzeldi. Ayrıca jonerr arkadaşın önerisini de denedim. o da çalıştı. Herkese çok çok teşekkür ederim. Gecikmemin nedeni şehir dışındaydım. Şimdi merakım durup dururken ne diye devre dışı oldu bu CTRL+ALT+DEL bir daha olur olmaz birşeyler yüklemeyelim. dimi.

JoNeRR*

L![se]L!
banada olmuştu bu olay hatta bende konu açmıştım bana bu kodları verdiler dedikleri gibi yaptım düzeldi ben nortona bi crack uygulıycaktım bilgisayar kafayı yedi işte sonra devredışı kalmış bi daha aynı şey olursa bu kodları dene %100 çalışıyo denenmiştir=))

globaldj1

New member
oLdu

HeLaL hasgerya senin sayende oLdu walla çalısıyor artık saolasın kardeş:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap:clap

HTML