Görüntü gidiyor,net kopuyor:(

zocak34

New member
pc baglantı kablolarını babam bı ara kestı bıctı:)bnde yenılerını aldım taktım lcd monıtorunku yan sanayı orjınalını bulamadım..dıgrlerını tmmladım.soruna gelınce babam bu ısı yaptıktan sonra ewde prıze fıs takınca yada ıcerde baska odada ısıgı kapatıp acınca pc netten dusuyor...bunun yanındada lcd ekran bekleme konumuna gecmeden ekran gıdıp gelıyor.netten duserken de once hdd lambası bı sure yanıo kasıo kendını pc anlıorum dusucenı ve dusuo mecburen modem usb oldugu ıcın cıkar tak yapıorum tekrar baglanıorum.bende elektronıkcıyım ama hayatımda bole bısı gormedım yahu..ethernet modemım var geek marka ondada msnde yazdıklarım gıtmıo daha dorusu kafasına gore gıdıo buda 2. oldu

Shewki

New member
Bende wireless iLe Net'e baqLaniyorum ayNı sorun ßende de var. Prizden fi$i cikar yada taktiqin zaman Net kopyuyor. Kimsede ßöyle bi sorun qörmedim ßende Elektronik ve Pc donanımLarı iLe baya uqra$tiqim icin Fazla üzerinde durmadim =)

yazanomer

New member
kardes, kablolari kontrol etya kacak var ya da topraklama da sorun var,ozellikle uzatma kablosuna bir bak

kolay gelsin

zocak34

New member
topraklama yok bn notre bagladım..monıtor klavye mouse ceryan kablosu fln hepsını yenı aldım ztn ben :)

zocak34

New member
kımsede bnm gıbı pek anlayamadı baya zor bı soru oldu :) pekı ethernet modemım var onda ndn bazı yazısmalar gıtmıyo bı fıkrınız varmı ?

yazanomer

New member
kardes sana dun bir cevap yazmistim ama database calismasindan dolayi silinmis zannedersem

yaptigin islem topraklama degil,
topragi notre baglarsan fisi ters taktigin anda nort faz'a donusur,
hic baglamasan daha iyiydi, su anda buyuk ihtimalle kucuk bir kacak var zaten, bakabilrsin

sonuc makine cizt!!!

topragi notre degil , prizin kenarlarinda kucuk centikler vardir metalden, bunlara baglarsan, kismi olarak topraklama yapmis olursun, ana prizide toprakli ile degistir,

2. sorunun icin ttnet arada bir saliselik olarak gidebiliyor, sorun bu

kolay gelsin

zocak34

New member
ewt ters baglarsan ole oluo ona dıkkat ettım kontrol kalemıyle ona gore bagladım..ama ben ztn dedıgın gıbı yaptım toprak dedıgım notren kablo cıkarıp toprak tellerıne bagladım...
eger ttnet gıdıosa usb modemde ole bı sorun yasamıorumda modem mı bozuk acaba dıorum

yazanomer

New member
simdi usb modemde bu sikintiyi yasamiyorsan, modemde agriza var demek degildir,

mesela sorun usb' lerden ya da wireless adaptor' den de kaynaklaniyor olabilir,

geek' in hangi modelini kullaniyorsun?

+hala topraklama yapmamissin:D
üc kablolu (faz+notr+toprak) bir uzatma ile bilgisayarini dene derim...
sorunlarin hallolabilir

kolay gelsin

zocak34

New member
geek pro max modelı ethernet modem....ee bak sımdı kardesım ewın prızı var dımı orda ben ıcerısınden notr'den toprak hattı olmadıgı ıcın toprak uclarına bagladım ek attım yanı...ondan sonrada 5'lı prız var ztn orda kontrol edıorum toprak uclarınde elektrık fln yok normal gorunuo...o ara eki atmadıgım zmn kntrol ettıgımde elektrk oluyodu...sımdı gece oldugu ıcın fırsat bulamadım normal halıne cevırıcm ama ozmnda kasada elektrıklenme oluyo anlamadım gıttı mk

yazanomer

New member
kusura bakma bir onceki mesajda wireless adaptor'den bahsetmisim,
baska bir arkadasin problemi ile ilgilenirken senin mesaja araya kaynamis, kusura bakma:D

kardes ,bir de modemin bilgisayara baglanan kabloyu kontrol edebilirmisin???
belki onda bir sorun olabilir,

ama hala iddia ediyorum, sorunun elektrikle alakali, evde baska uzatma kablosu varsa onunla dene, mumkunse toprakli olsun:D,
birde duvardaki priz toprakli mi diye sormustum???,degilse bosuna deneme, senin yapmis oldugun daha iyi olacaktir,

egerki toprakli priz ise uzatmayi degistir,benimde basima benzer bir olay geldi,

pc belirli bir muddet sonra reset atmaya baslamisti,
oyle yapiyorum yok boyle yapiyorum yok, kafayi yiyecektim, sonunda 6 metrelik uzatma 50' ser cm'lik parcalar haline geldi:D

kolay gelsin

zocak34

New member
ıkı modemın kablosuda saglam..ısın gulunc tarafı ney bılıomusun usb modem herhangı bır elektrıksel olayda dusuyo ya netten onun kablosu ek kesılen kabloyu ek yaptım yanı duzgun bı sekılde calsıyo ama ole bısı oldumu dusunuo dedım kablodamı ıbnelık var yenı aldım taktım bu sfr yenı kabloda daha cok dusmeye basladı :)
ewde toprak hattı yap prızde toprak baglantısıda yok uzatmada toprak var ama o napsın :)bende notrden attım işte uzatmayı fln actım kontrol ettım kablolarını olcum saglam ztn kacak olsa sıgorta atar..ya anlamıorum benımı bulur uzatmaya sarj aletımı takayım pat net gıdıyo :) ethernet modemı kullanıyım dıorum ondada bazen yazılar gıtmıo olucm :D

yazanomer

New member
sizin evde bir problem oluyor mu?
mesela; elektirkte dalgalanma gibi durumlar?

elektrik dalgalanmasi esnasinda power supply guc dengelemesi yapamiyor olabilir

zocak34

New member
yok yok ole bı sorun burda elektrıklerde kesılmez elektrık yonunden beledıye saolsun duzgun :D

ha bak ne oluyo bılıomusun bazen duyuyorum sesını sımdı benm kendı yaptıgım amfi var o baglı pc ye sesı ole kullanıorum yanı el yapımı ..nse sımdı dıgelım dugmeyı kapattın ısıgın hoparlorden pıt sesı gelıo bu normaldı sanırım yanlıs hatırlamıosam katılıomusun bana ?

herkesın caresı var bı benım pc nın caresı yok :=) bos bı vakıtte komple tesısatı kontrol etcem mk napem buda oldu =)

HTML