GÜney KÜrdİstan !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sarperkan

New member
Bir dönem Türkiye'de hemen hemen her eve gazete promosyonu olarak giren Britannica Ansiklopedisi, 2008 baskısında Güneydoğu'yu Kürdistan diye gösterdi.

İnternette İngilizce olarak yayınlanan ansiklopedide Diyarbakır, Van, Bitlis sözde Kürdistan toprağı olarak gösteriliyor. Ayrıca haritada Kürt vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Türkiye'nin İç Anadolu kesimlerinin bir kısmı ve İstanbul'un bir kısmı yine Kürdistan toprağı olarak gösteriliyor.

www.britannica.com adresindeki sayfada 'Kurdistan' yazarak arama yaptığınızda, "Türkiye, İran, Irak ve Suriye topraklarına dağılan bölge" tarifi yapılıyor ve bu sözde bölgenin önemli şehirleri arasında Türkiye'den Diyarbakır, Bitlis ve Van sayılırken, Irak'tan Musul ve Kerkük, İran'dan Kırmanşah sayılıyor. Maddede, "1920 yılındaki Sevr anlaşmasıyla 'Kürdistan' topraklarının" birbirinden ayrıldığı ve bu durumun kabullenilemediği yazılıyor...

Sitede PKK için yazılan ayrı bir maddede ise terör örgütü için "Kürt Ulusal Partisi" adı kullanılıyor ve bu "parti"nin Türk hükümetiyle savaş halinde olduğu iddia ediliyor!
Ansiklopedide ayrıca "1920'de imzalanan Sevr Antlaşması'nda bölge Kürtlere bırakılmak istense de bu asla onaylanmadı." gibi bilgiler de göze çarpıyor. En sık ziyaret edilen arama motoru Google'ın uydu görüntülerini aktardığı programı Google Earth'te de Britannica'nın çirkin ifadeleri yer buldu. Bir Google Earth kullanıcısının Kars ve Muş üzerinde işaretlediği noktalarda Kürdistan'ın Türkiye'de 190 bin, İran'da ise 125 bin kilometrekare alan üzerinde var olduğu da ileri sürülüyor.

Kaynak : MYNET

"Değil güneydoğuyu bir karış toprak bile alamayacaksınız"

mic999

New member
merak ettim baktım işte sayfa burda gercekmiş

http://www.britannica.com/eb/art-6304/Areas-of-Kurdish-settlement-in-Southwest-Asia

sitenin o sayfa için linki o yeşil yerler için kürtlerin çoğunlukta olduğu yerler demiş ...sayfanin kenarina bakarsan

areas of majority kurdish settelment =anlami ''kurtlerin yoğun olarak yaşadiği yerler'' demek

artık bunu provokasyon amaçlımı yoksa sadece bilgi amaçlımı olduğu sizin anlyışınıza kalmış ama bence ..buyutululecek bişi yok sende ingilizce bilmiyorsan oturup bole şeyleri koy paste yapma bence

zira boluculerin ekmeğine yağ surmuş gibi bişi oluyorsun

bl@ckheart

New member

http://www.britannica.com/eb/art-6304/Areas-of-Kurdish-settlement-in-Southwest-Asia

sitenin o sayfa için linki o yeşil yerler için kürtlerin çoğunlukta olduğu yerler demiş ...sayfanin kenarina bakarsan

areas of majority kurdish settelment =anlami ''kurtlerin yoğun olarak yaşadiği yerler'' demek

artık bunu provokasyon amaçlımı yoksa sadece bilgi amaçlımı olduğu sizin anlyışınıza kalmış ama bence ..buyutululecek bişi yok sende ingilizce bilmiyorsan oturup bole şeyleri koy paste yapma bence

arkadaşlar bi kürt olarak bu tür oyunlara gelmeyelim tek bayrak tek vatan var benim anlayışım yeri gelir canımızıda seve seve veririz bu memleket için büyütmemek gerek

dahool

Banned
bakın arkadaşım bir televizyon kanalının yaptıgı bir hatayı sizde araştırmadan yayınlıyorsunuz birkere kürdistan denmemiş kürt halkının yaşadıgı bölgeler yeşil renkteki ibareyle gösterilmiş dikkatli bakarsanız sınırlar halen orginal haliyle duruyor siyah kesik çizgili bir şekilde duruyor bu sadece bir haber kanalının bilerek yaptıgı bir girişimdir onlar zaten bu işi biliyorlar maksat haber olsun ama dikkatli bir kşekilde bakarasanız sadece türkiye topraklarında degil ortadoguda yaşayan kürt halkını göstermiştir ve kürt vatandaşlarımızla kimsenin sorunu yoktur sadece terorist olan pkk örgütü ile sorunumuz vardır kimse galeyana gelip işi uzatmasın
adminlerden konunun kapatılmasını istiyorum... uzatmaya gerek yok...

capo_one16

New member

evet dediğin gibi -- zaten parça parça bir sürü yerde şehiri olan devlet olur mu?...

yanlız sende de biraz eksiklik var ((hiç darılma ama)) koskoca KURDISTAN yazısını görmüyor musun kardeşim :):vur

bunlar önemsenmiyecek şeyler değil...

nasıl değil-- belki sen aldırmıyorsun ama -- dünya bunları izliyor--ve malesef bir çok insana bu beyaz de - o da beyaz der..-- inanır...

Türkiye'nin dış politika olarak reklam konusunda etkinliği çok zayıf... ben de bir truzimciyim.. ve turist gelip ülkenizde iç savaş var diyor...bizde sen birşey görüyor musun demekten başka bir şey diyemiyoruz...ve elimizden geldiğince anlatıyoruz

firatay

>>>> ALESTA
Britanica ve Diğer Kaynaklar, Kelime Oyunu Yapıyorlar, Kürdistan Yazıyor, Yanınada Kürtlerin Yoğunlukta Yaşadığı Yer Yazıyor...Yani İ...lik Var Bu İşte... Adamların Fazla Reklamını Yapmış Olmayalım, Kapalı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML