GÜlmezsenİz İkİncİye Bakmayin

hallederiz

New member
Temel ile Dursun kavga ettikleri için komiserin
karşısındalarmış.
"Neden kavga ettiniz ?" demiş, komiser
Temel---" komiserim iddiaya girdik borcunu ödemiyor "demiş.
komiser---"Ne iddiasıymış bu"
Temel--- Efendum penum işim gücüm iddiaya girmek, evi boyle geçindireyrum,
Komiser--- Bana da anlat bakalım bu işi
Temel---- Ha bu Dursun'a dedum ki ben gözimi ısıra bilirum, Dursin dedu isiramazsun, girdik 100 ytl iddiaya
Komiser--- eeee,
Temel--- Penum bi gözim takmadur çıkarttım ısırdum aldum 100 ytl yi,
daha sonra sana bi şans daha vereceğum dedum; pen öteki gözimi de ısıra bilirum dedum,
Komiser-- Hassiktir lan
Temel--- Girduk 100 ytl daha, penum damağum takmadur, çıkarttum gözimi ısırttım aldum parasuni, o na bi şans daha verdum kavga ederken siz geldunuz
Komiser--- Başka ne gibi iddiaya girersin
Temel--- İsterseniz sizinle de gireyum demiş
Komiser--- Söyle bakalım
Temel--- Benum şeyum takmadur demiş
Komiser--- inanmıyorum demiş
Girmişler 100 ytl si ne iddiaya
Temel pantolonu indirmiş, komiser bakmış orjinal gibi
Komiser-- Hani takma değilmiş der
Temel-- Az çek yerinden çıkıyo demiş
Komiser çekmiş çıkmamış
Ver bakalım 100 ytl yi demiş komiser, Temel çıkartıp vermiş,sonra arkadaşına dönüp ver bakalım 500 ytl yi, pen sana demedum mi komserun elune verurum diye

Paranın .mına koyduk
Temel ile Dursun'un yolu Amerika'ya düşmüş. beş parasız aylak aylak gezerken duvarda bir ilan görmüşler. Kızılderili kafası getirene 1000 dolar ödül verileceği yazıyomuş. Bir silah mağazasına girip senet karşılığı borçlanarak silah ve mühimmat almışlar.
Çıkmışlar Teksasın uçsuz bucaksız çölüne başlamışlar kızılderili aramaya.
Bir-iki gün sonra suyun kenarında bir kızılderili görmüşler yaklaşıp avlamışlar. Kafasını getirip ilan sahibine vermişler,ve almışlar 1000 doları deliler gibi sevinmişler.
Ama para kısa sürede suyunu çekmiş, bunlar yine düşmüş yollara
bu sefer 3-4 tane kelle almışlar yine dönmüşler, artık müthiş para kazanır olmuşlar.
Aradan epey zaman geçmiş yine züğürtleri oynuyor bizimkiler, Temel demiş "hadi Dursun pi av daha yapalum" demiş.
Bunlar çıkmış tekrar ava haftalarca gezmişler bi tane bile kızılderili görmemişler
Temel demiş ki bu akşamda burada kalalım, daha av yok artık başka işe bakarız demiş, Ve kocaman bir taşın dibine yataklarını atıp uyumuşlar. Sabah gün ağarırken Dursun erken uyanmış birde bakmışki yüzlerlerce kızılderili okları, mızrakları bunlara çevirtmiş uyanmalarını bekliyor, Dursun usulca Temeli dürtmüş, kalk Temel kalk paranın amuna koyduk

HTML