formatta hhd yok hatası

paveHawk

New member
bilgisayarım(dizüstü kullanıyorum) başlarken bir xp logosunun geldiği yerdeki cubuklar biraz hareket etitten sonra
donuyor ilerlemiyorlar.xp acılmıyor. yeniden başlat yeniden başlat.....derken acılıyor.
güvenli kipde bu hatayı hiç vermiyor.:durdurun:help

bunun üzerine format atayım dedim. elimde iki çesit xp cdsi var.
1-düz xp--bunla format atmak istediğimde hangi sürücüye xp yi kuracağımı soracağı yerde
sisteme takılı hdd yok diye hata veriyor.:mad:(ben bilgisayarın parcalarını hiç açmadım.donanım yönünden bir hata olmaması gerekiyor diye düşünüyorum:vur)
2-bootlu hazır xp dvd--bunla atınca hiç bir problem yok. xp yi kuruyor.Yanlız eski problem devm ediyor.Aradam sırada cubuk kısmında bilgisayar donuyor.:saskin:slap

Daha önce bu problemle karşılaşan oldumu?:eek:ha
niye yapıyor?:eek:
ne yapmalıyım...
:hhman:

akar66

New member
Arkadaşım sorunun sata driveri anakartın cd sinde vardır.Veya dediğin gibi forumda hazır xp ler var onlarla kur olur.Yoksa eğer onu bir diskete at tam kur açılırken f6 ya bas göster.

paveHawk

New member
Arkadaşım sorunun sata driveri anakartın cd sinde vardır.Veya dediğin gibi forumda hazır xp ler var onlarla kur olur.Yoksa eğer onu bir diskete at tam kur açılırken f6 ya bas göster.
:victory

tam olarak anlıyamadım. biraz daha acarmısın. ben laptop kullanıyorum. disket okuyucum yok.

icemen

New member
kardeş yüklenen xp cd siyle xp yi kur o satalı disk büyük ihtimalle o işini görür ama anladığım kadarıyla senin sorunun başka bi donanım sorunu işlemcinin fazla ısınıyor olması en muhtemel sorun. o değilse ram de problem var. eğer garantin bitmediyse servise götür. bittiyse bi pc tamircisini senin sorununu halledecektir. Ama sorun yazılımsal değil o belli.

mguler27

New member
arkadaşım sorun kurulum cd de forumda sağlam xp lerden kurulum yap derim aynı sorunle bende karşılaştım sağlam bir xp cdiyle mesele kalmadı

icemen

New member
arkadaşım sorun kurulum cd de forumda sağlam xp lerden kurulum yap derim aynı sorunle bende karşılaştım sağlam bir xp cdiyle mesele kalmadı
arkadaşlar boot lu bi cdsi var zaten arkadaşın onla xp yi kurabiliyomuş zaten. format atmadan önceki problemi var onun. o da donanım problemi ya işlemci fazla ısınıyo ya da ram in de problem var.

paveHawk

New member
kardeş yüklenen xp cd siyle xp yi kur o satalı disk büyük ihtimalle o işini görür ama anladığım kadarıyla senin sorunun başka bi donanım sorunu işlemcinin fazla ısınıyor olması en muhtemel sorun. o değilse ram de problem var. eğer garantin bitmediyse servise götür. bittiyse bi pc tamircisini senin sorununu halledecektir. Ama sorun yazılımsal değil o belli.
işlemci ısınsa su anda kullanamamam gerekiyor.(baktım olacak gibi değil bilgisayarı hiç kapatmıyom:saskin)
sorun acarken cıkıyor.

servise verincede Allah bilir ne zaman verirler(1hafta-4hafta) kim buna dayanır.Kafayı yerim adamları her gün arar dururum nerde benim makinam diye.:durdurun

gardeş idirdim denedim aynı sorun. bootlularda formatı atıyor fakat acılırken cubuk kısmında donuyor.:saskin
düz xp yi kuramıyorum. eskiden ben bu cdlerle cok kişiye format attım denedim atıyor. gel gör ki benim cdlerim benim bilgisayarıma atmıyor:angry

:eek:ut:baktım olcak gibi servise vercem galiba.:(:vur

problem yazılımsal ise servise gerek yok diye düşünüyordum. Donanımsal gözüküyor demi ?
:hhuzgun

oncu_20

New member
kardes normal xp cd si notebooklara format atamas nedeni ise arkadasın dediği gibi sata raid dosyalarının cd de olmaması bence xp downgrade yi indir internetten onla laptoplara format atılıyor

paveHawk

New member
xp downgrade yi indir internetten onla laptoplara format atılıyor
burada buldum indiriyorum;:victory
http://www.hackhell.com/programlar/458764-vistadan-xpye-gecis-cdsi-xp-downgrade-cd.html
deniyecem fakat burada bilmediğim bir şey öğrendim:utan.diyor ki;

"eğer sadece driver cd miz varsa vista ile uyumlu olan her driver xp ile de uyumludur. Aynı cd ile xp ye de aynı driverleri yükleyebiliriz.":ter:

vista driver cdsindeki driverlar xp de calışır mı?(ben bunca zaman boşuna mı xp driverları aradım):slap

by_krall

New member
arkadaşım biostan sata kontolünü kapatırsan kurulum yapabilirsin ancak biraz yavaş çalışabilir sistemin

ayrıca vista driverların tümünün xp de çalışcağını sanmıyorum öyle olsaydı xp driverında vista da çalışma olasılığı yüksek olurdu

paveHawk

New member
arkadaşlar xp downgrade i indirdim kurdum.(yine acılırken takılıyor ama eskisi kadar cok değil 10 kez denedim 3 kez takıldı :=)) )
vista driver cd sini kullanarak bir kac driver kurdum. yani bazı vista driverları xp yi destekliyor.
bazıları uyarı verdi sisteminizde bilmem ne bulunamadığı için kurulum iptal edildi diye.

lan-camera-(bilmediğim bir kaç dosyayı kurdu)..

o kadar şey denedik artık servise vercem........

HiJaCKerr

New member
arkadaş sen sata driverlerini bulcan sp 3 ün sonra senin cd dekileri at hardiskine bu sata diriverllerıyla birleştir ve tekrar cd ye yazdır

Mr.Exploit

New member
Aynısorun bende de olduhemde çok kez...Ama sonun çözdüm çok basit Biostan Sata ayarlarınn olduğu bölümde tam hatırlamıorum ama IDE yazan Yeri AUTO olarak değiştirdğinde sorun ordadan kalkıyor.Tüm pclerde işe yaradı bu..

paveHawk

New member
teşekkür ederim benim asıl problemim format atamamak değil, format atıyorum bir cok hazır cd denedim.
sata driverların olduğu cd den de kurdum....

Asıl sorunum xp yi kurduktan sonra windows acılma sırasında takılıyor bu hale devam ediyor.ortalama 5 kez acıp kapattım acılma esnasında 3 kez windows logosunun olduğu ekrandaki cubuklarda ekran donuyor cubuklar ilerlemiyor...

HTML