Formatla Silinemiyen Virüs

erdoqan

New member
öncelikle herkese selam.

bilgisayarımda cogu oyunu ve programı kuramıyorum.defalarda c: ve d: ye format , harddisk de dedim sorun değişti geldi. sorun hayla devam ediyor kurmaya çalıştıgım oyun ve programlar baska bilgisayarlarda kuruluyor. ben daha kendi bilgsayarımda zipten bile cıkartamadan hata başlıyor, aynısı exe dosyalarındada.

sizden ricam artık bios a mı bulastı veya nereye bulaştıysa nasıl silip eskisi gibi sorunsuz hale dönicem yardımınızı bekliyorum.

DarthErim

Altın Üye
Tüm yazılabilir medyalarını autorun özelliği kapatılmış bir bilgisayarda virüslere karşı tarat.
Hdd flash disk ne varsa.
Biosa bulaşa bilen virüsler normal hayatta yoktur.
Konsept olarak varlar sadece.

Zeytin

Zeytin&Limon
aynı problem bir arkadaşımdada vardı sanırım rom bellekte saklanıyor yada işlemcinin cache kısmına bulaşmış olabilir temizleyemedik diyebilirim anakart servise gitti geldi şuan bir problemi yok ama nasıl çözdüler hala anlamış değilim..

bu şekil bir virüsün dediğim yerlere bulaştığını görmedim aslında hiç istisna sanırım =)

shaq2009

New member
c ye format atmadan once d yı sıl sonra yenıden olustur d sonra c ye format at ben boyle kurtuldum

erdoqan

New member
c ye format atmadan once d yı sıl sonra yenıden olustur d sonra c ye format at ben boyle kurtuldum
dediğinide yaptım.teknik servislerine 6 kere götürdüm adamlr bi format win kur işte çalışıyor diyor. ya çıldıracam gercekten.

Tüm yazılabilir medyalarını autorun özelliği kapatılmış bir bilgisayarda virüslere karşı tarat.
Hdd flash disk ne varsa.
Biosa bulaşa bilen virüsler normal hayatta yoktur.
Konsept olarak varlar sadece.

anca nod32 yi kura bildim.ondada birşey bulmadı.Kaspersky 2009 vardı zipten cıkartırken hata veriyor.önceden kullanıyordum sorun oluşmadan önce çogu dosyada hata veriyor kurarken. çok zor durumdayım

aynı problem bir arkadaşımdada vardı sanırım rom bellekte saklanıyor yada işlemcinin cache kısmına bulaşmış olabilir temizleyemedik diyebilirim anakart servise gitti geldi şuan bir problemi yok ama nasıl çözdüler hala anlamış değilim..

bu şekil bir virüsün dediğim yerlere bulaştığını görmedim aslında hiç istisna sanırım =)
yani artık main-board veya ne bileyim tek seçenek birşeylere dulaşmış olması.

uabaris

New member
Kardeşim Benim Sana Bir Önerim War. Ama Kullanıp Kullanmamak Saan Kalmış.
Ve Birkaç Soru Soracam.

1-)Hard Disk Kaç GB ve Markası Nedir?
2-)Kaç Tane Cd-Rom War?

Benim Önerceğim Maxblast 4. Hard Disk Sıfırlıyor. Fabrika Çıkışından Geldiği Gibi Oluyor.
Ama Riskleri War. Elektrik Falan Kesilirse İşlem Sırasında Hard Disk Komple Ölebilir.
Uygulamak Sana Kalmış. Ben Burada Resimli Olarak Anlattım. Buyur.

http://www.hackhell.com/resimli-program-anlatim/465693-maxblast-4-hard-disk-sifirlama-resimli-anlatim.html

erdoqan

New member
500 gb samsung
1.tane dvd-writer

bir arkadasımda bahsettiğin gibi program yollamıstı ayarları sıfırlıyor fabrika ayarı hesabı denedim yinede olamamıstı.şimdi senin programını inidiriyorum aksam kadar araştırcam olmazsa yapıcam.

DarthErim

Altın Üye
erdoqan: anca nod32 yi kura bildim.ondada birşey bulmadı.Kaspersky 2009 vardı zipten cıkartırken hata veriyor.önceden kullanıyordum sorun oluşmadan önce çogu dosyada hata veriyor kurarken. çok zor durumdayım yani artık main-board veya ne bileyim tek seçenek birşeylere dulaşmış olması.[/QUOTE' Alıntı:
Başka bir bilgisayara takarak yapmalısın. kendi bilgisayarın olmaz.
Olması için çıkarılabilir bir medyadan boot etmelisin.

uabaris

New member
Kardeş Sen İyice Araştır. Son Çözüm Olarak Verdiğim Programı Kullan.
Bana Kesin Çözüm Gibi Geliyor.
Kolay Gelsin.

alicengiz

New member
kardeş bu virüs görev yöneticisini iptal eden virüs mü yoksa..bir türlü çıkmayan..oyun oynayamadığın..virüs programlarının çalışmadığı.eğer oysa bende C,D,E vardı.. ağ üzerinden nortona D ve E yi taratarak başka pcye attım..sonra ne varsa format yaptım..sonra D ve E yi birleştirip biçimlendirdim.sonra bi de üstüne kasper kurdum nolur nolmaz diye..anca böyle temizledim.

anatoliya

New member
aynı sorun bendede oldu oldu orjinal sitesinden deneme sürümü olarak kaspersky2009 u kurdum sonra güncellestirme yaptım tabi bu normal yollarla olmadı denetim masasından kaldır butonuna basınca onar cıktı oraya tıkladım ve cok hızlı bi şekilde güncelleştirme yaptım sonra tarattım pcyi virüsü buldu ve sildi sorun kalmadı... baska bi yolu varmı bilmiyorum ama bende işe yaradı...

efiki

New member
bu virüsü engellemenin tek yolu kaspersky 2009 programını kullanmak.deneyin ne kdr başarılı olduğunu siz de görüceksiniz.tek tek bütün antivürüs programlarını denedim ve kasperskyın onun temizlediğini test ettim.

alper38k

New member
Selam arkadaşım
umarım benim başıma gelen sorunun aynısı değildir

aynen seninde bahsettiğin gibi hiç bir program kurulamıyordu ilk önce bende virüsden şüphelendim ne yapsam virüs programı vs.. program kuramadım sonunda harddiski söküp harici hdd kutusuna taktım ve laptopta taratmak istedim fakat nafile hdd nin bozuk olduğu teşhisine kesin olarak kanaat getirdim.

zaten kaspersky, nod32 gibi virüs programlarının hiçbir tehdit bulamamasından hdd nin bozuk olabileceği kanısına varmıştım.

arkadaşların tavsiye ettiği maxblast programınıda denedim fakat nafile bu program sadece yazılımsal hataları onarabiliyor fiziksel bir hata varsa onaramıyor.

harddiskten tık.. tık.... sesleri geliyor sendede butür bi ses varsa hiç boşuna uğraşma varsa garantiye gönder yoksa geçmiş olsun derim...

HTML