format problemi acer aspire

boyut23

New member
slm arkadaslar bılgısayarıma format atmak ıstıyorum ama bılgısayarımdan bıos menusune gıremıyorum.gırebılsem cdrom dan baslat dıyecegım ama bıos a gıremıyorum lutfen yardım.:001_unsure: acer aspire 5739G

mc_umut

Banned
bilgisayarın açılış düğmesine bastıktan sonra F2 ve DEL tuşlarına basılı tut daha sonra girebilirsin.. yinede giremezsen cd takılı iken f11 f12 e bas boot olur zaten çoğu laptopta bu özellik vardır..

armadax4

New member
Nafile

slm arkadaslar bılgısayarıma format atmak ıstıyorum ama bılgısayarımdan bıos menusune gıremıyorum.gırebılsem cdrom dan baslat dıyecegım ama bıos a gıremıyorum lutfen yardım.:001_unsure: Acer aspire 5739g
ben biostan cd sürücüsüyle başlat diyorum bu seferde harddiski görmüyor

DarthErim

Altın Üye
yıllardır pil çıkartıp şase ile şifre kırıyorum bu güne kadar hiç bir proglem yaşamadım :) tavsiyem programsız çözüm ( her işte geçerlidir bu)
Laptoplarda genelde minik bir amatel cipte saklanır bios şifreleri. Hoş acer güvenliği bu konuda elden bırakan firmalardan o da ayrı bir konu :)
birkaç parça lehim işi ve com prtundan chipe müdahale ile yada chipi değiştirerek çözüm bulunabiliyor.

boyut23 kardeş eğer sorun şifre değilse bilgisayar tam açılırken pause tuşuna bas o ekranda biosa hangi düme ile girileceği yazar.
Aspirelerde f2 olması lazım biosa girmek için gerekli düğme. Ancak aspireler malesef bu konuda sorrun çıkartabiliyormuş araştırmalarıma göre.
Dediklerimi dene olmazssa servise telefon et.

HTML