format cd sini işleve girmiyo yardım

wizbeng

New member
arkadaşlar pcye xp kur'u takdıktan sonra resetliyorum ama cd işleve girmiyo
bios ayarlarından ne yapacamıda bilmiyom bi yardım edin:ter:

abiler yardım edin bilen yokmu

ALpMontana

КЯaL´da TaNıMaM КuяaL´da
bıos un modelıne bıraz baglıama first disk i cd rom yapman lazım
sonra yenıden baslatacaksın .

qwertyu2

New member
bilgi açılırken dele basacaksın ondan sonra mavi bir ekran gelcek 2 sıradakine girecesin orda C A SCı gibi şeyler çıkcak + tuşuna basarak onu CD yapacaksın inş. olur:D :D :D :D

kafkas01

New member
arkadaşım pc yi yeniden başlat sonra bios a gir girmek için del tuşuna bas girersin her bios değişik ama bazen F2 bazen F1 oluyor ama giriş genelde del oluyor biosa gir cd rom dan başlat pc yi sonra cd yi koy bilgisayarı yeniden başlat o zaman görür sonra xp ye format atabilirsin....kolay gelsin:D

DeeRPaRtY

IRC Operator
Reset Düqmesine Bas Pc Yeniden AcıLmaya BaşLayınca DeLete Tusuna Bas..

Advanced BIOS Features'e qir..

Boot Sequence'ye qir Daha Sonra..

Son oLarak 1st Boot Device'ye qir.

Ordan CdRom weya DwdRom'umunu Sec..

arkadaşLarın Dediqi qibi Her Pc'de FarkLıdır.. Buna Yakın DeqerLeri BuLmaya caLış..

Daha Sonra Save - Exit Yap..

ÖnyükLeme'ye Dewam Etmek için Bir Tusa Basın Die Sorunca Bi Tusa Bas ;)

fire

New member
Öncelikle başlangıç sürücümüzü CD Rom olarak ayarlamamız gerekiyor. Bunun için bilgisayar açılırken Del tuşuna 1–2 sn basmanız yeterli olacaktır. Daha sonra çıkan ekrandaki başlıklardan Advanced BIOS Features, Boot Sequence oradan da 1st Boot Device a gelin ve CD-Rom olarak değiştirin.başlangıcı cd rom yapmak için Bazı bios ayarlarında Boot Sequence veya Boot-Booot Device Priorty gibi menülerin altından erişebilirsin

Başlangıç Sürücümüzü ayarladıktan sonra F10 tuşuna bas ve seçiminizi onaylayıp çık

Not :Staj Dosyamdan alıntıdır :)

HTML