format atmadan harddiski nasıl bölümleyebilirim

orionxxx

New member
Merhaba arkadaşlar benim sorunum aslında şöyle,dayımıın notebook'u almanca ve vista kurulu kendisi vistanın yanına xp de kurmak istiyor ama forumdan araştırdığım kadarıyla xp ve vista aynı bölüme kurulamıyor.Notebookun da harddiski tek parça halinde o yüzden ben vistayı bozmadan ve format atmadan harddiski nasıl ikiye bölebilirim?şimdiden teşekkür ederim.

santiagoo

New member
arkadasm boyle bır sey olmas zaten nootbookun ne kadar ıyı olrsa olsun 2 sıstemıde kurma bence ben kurmam en azndan vıstayı denerm yok begenmedım pasalar gıb xp-pro kurarım 2 amacn nekı acaba 2 tane kurcan ılla kurcam dersen al xp cd sını wındows vısta acıkken kur a bas olmas cnku wındows daha ust bı surm ıcerıyor der kurmas xp yı anca format atıp 2 ye bolcen diskı oyle kurarsın

koca baba

New member
partition magic diye bir program var onunla yapabilirsin kardeşim ama hem xp hemde vistayı aynı bilgisayarda kullanma yavaşlatırsın makinayı

bernard

New member
Partition magic sistem ve programlarını bozmadan harddiski ikiye bölebilir. Ama bazı notebooklarda hata verebiliyor. Mesela ben HP DV5500 ü bölemedim. Ayrıca ben de arkadaşlara katılıyorum. Laptopunun RAM'i 512 ise 1 GB ile değiştir, Vista'nın keyfini sür. Ben öyle yaptım, hızdan uçuyorum.. Ayrıca vistanın yanına XP kurmayı gerektirecek hiçbir şey yok. Programların çalışmadığı hikaye. Ben XP'de ne kullanıyorsam hepsini vistaya da kurdum. Solaris'in verdiği Vista Ultimate kullanıyorum. Zaten tüm firmalar vista versiyonlarını çıkarmaya başladı bile..Saygılar.

HTML