format atarken pc kapanıyor

shaq2009

New member
arkadaslar baslıktada belırttıgım gıbı format atarken bılgısayar kapanıyor yanı soyle ılk basta bıcımlendırıyorum hersey normal yukleme ekranıan gecıyor ve bılgısayar tamamen kapanıyor hata ekranıda gelmıyor dırek kapanıyor 3 farklı hdd denedım sonuc yıne aynı ram degıstırdım yıne aynı

Tunyukuk

New member
Yüklemeyi yaptığın cd de problem var gibi

shaq2009

New member
cd calısıyor boot edıyor bıcımlendırmede yapılıyor yukleme ekranı geldıgınde 1 2 dakıka ıcerısınde kapanıyor bılgısayar

Tunyukuk

New member
Söylediğim gibi, yükleme aşamasında sıkıntı vardır
Problem belli bir aşamada ortaya çıkıyor olabilir.Başka bir cd deneme şansın varsa
netleşir problemin

RingAteşi

KicKBoks
Daha bi hafta öncesi apaynısı banada oldu:)Gece yarısı format atıorum biçimlendirio sonra bi bakıyorum kapanmış.Sonra uyudum sabah denedim takır takır çalıştı:)Belkide bilgisayarı dinlendirmek lazım biraz saçma belki ama bende işe yaradı:D

Shewki

New member
Bios'a girerek CPU ısısı kaç derece bi bakarmısın?

Award BIOS

Phoenix BIOS

Kasayı temizlerken CPU Fanını CPU ya tam oturtman lazim Resideki gibi değilse yani 80 dereceye geldiğinde kendi kendini kapatır..

shaq2009

New member
suan oldu vısta yukledım ama xp yuklenmedı ısı 61 dı bakmıstım sonra adoptore taktım fanı 35 e dustu suan sıstem calısıyor sorun yok

anlamadıgım neden xp de oyle kapanma sorunu oldu 2 cd den denedım cd ler orjınal

hepınıze tesekkur ederım ılgılendıgınız ıcın

Xaero44

New member
arkadaşım kapanıyor ise power supley olabilir ...
ama ısında çok düşük deil kapanıp açılıyor ise cpu ısından dan olabilir
ben dükkanda bu gibi sorunlarla karşılaşıorum
bilgisatarın kapağını açık çalıştır
hatta pencereyi felan aç ::p

koko01

Banned
arkadaşım sorun çok basit.... xp cdinde sorun var ... cd hdd ni biçimlerndiriyor ama xp yi yükleyemiyor... sorun xp cdnde

redhouse1

New member
fanını kontrol et önceden benimkide kendi kendine kapanıyordu bende virus var diye gaza gelmiştim ama sonra söylediler ki sorun fanda tozlu old. için

HTML