Format Atamıyorum Yardımcı Olurmusunuz ?

kralpasa34

New member
arkadaşlar cafemde bi tane pc açılırken birden bire windows ürün etkinleştirmesi engellendi hatası verdi deeep freze olan pc de ve hiç bi şekilde masaüstü gelmiyo güvenli modda açmaya çalışıyorum onuda açmıyo format atayım dedim format atarken hdd yi biçimlendiriyom fakat format bittikten sonra yine aynısı oluyo 3 tane farklı cd room denedim 3 tane xp denedim bunlardan biride bu siteden indirdim hdd yi çıkarıp başka pc de format attım hiçbir şey yüklemeden tekrar kendi kasasına bağladım yine aynı hatayı veriyo Biostan olabilirmi acaba yardımcı olursanız sevinirim

Saygılarımla

W

WoLF

Guest
senin sorunun format sorunu değil ki normal hatasız yüklüyorsun çünkü.

ürün etkinleştirmesini ne ile yapıyorsun ? kafe olduğuna göre orijinal dir heralde ?

eğer orijinal ise güvenlik duvarı sorunu olabilir.

kralpasa34

New member
üstadım ilgin sağolasın ancak ben konuda belirttiğim gibi bios kaynaklı olabilirmi sorun acaba biosuda sıfırladım ama hdd sata bu arada onuda belirteyim

kralpasa34

New member
senin sorunun format sorunu değil ki normal hatasız yüklüyorsun çünkü.

ürün etkinleştirmesini ne ile yapıyorsun ? kafe olduğuna göre orijinal dir heralde ?

eğer orijinal ise güvenlik duvarı sorunu olabilir.
ilginiz için sağolun

formatı atsamda tam hoşgeldiniz yazısı gelip masaüstü açılacakken windows bu ürünün etkinleştirmesini engelledi yazısı çıkıyo yani masaüstü hiç açılmıyo

TheMetaor

тм ρRoduction
Kardes bios pilinle oyna bakalım olmassa bios format çünkü formatta herhangi bir sorun deil bu bu sistemle alakalı deil yani o konuda rahat ol tek çözüm bios pili çıkar tak olmadı bios format.

PirAdam

Ayın Üyesi
Bir Arkadaşın dediği gibi Bios pilini takıp çıkartın..olmadı ram lere yapın aynı işlemi..umarım sorununuz çözülür..kolay gelsin..

W

WoLF

Guest
mavi ekran hatası vermiş galiba.

mavi ekran hatalarına genelde ram derler ama bu hataya baktığımda herkes ram demiş.

ramleri kontrol etmende fayda var bu tür mavi ekran hatalarında.

ayrıca bios da hdd modunu sata değil compability falan yapman gerek xp nin düzgün kurulabilmesi için.

hatta yükleyemezsin bile.

kralpasa34

New member
sorun farklı bi boyut kazandı şimdide dün hdd yi biçimlendirmeyide yapabiliyodum şimdi hdd yi görmüyo galiba sorun hdd dediklerinizi denedikten sonra sonucu yazıcam

kralpasa34

New member
mavi ekran hatası vermiş galiba.

mavi ekran hatalarına genelde ram derler ama bu hataya baktığımda herkes ram demiş.

ramleri kontrol etmende fayda var bu tür mavi ekran hatalarında.

ayrıca bios da hdd modunu sata değil compability falan yapman gerek xp nin düzgün kurulabilmesi için.

hatta yükleyemezsin bile.
bahsetmiş olduğunuz compability bölümüne baktım bios tan böyle bi bölüm yok tek tek kontrol ettim
anakart : Biostar
Model : P4M890 M7 TE ver. 7.1

kralpasa34

New member
sorun çözülmedi bios pilini çıkarıp taktım bu sefer ENTER : DEVAM yazısı geldi sonra f8 kabul dedikten sonra yine mavi ekran hatası verdi ne yapmam lazım başka hdd değiştirip denesem faydası olurmu dicem ama başka pc de hdd yi söküp format atmıştım bi sorun olmadı hdd olcağını sanmıyorum başka önerileri olan arkadaşlar ilgilenirse sevinirim

Saygılarımla

W

WoLF

Guest
ramleri çıkarıp tak,2 tane varsa tek tek dene.

nette baktığımda herkes çünkü ramle ilgili olduğunu hatta bi kaç kişi ramlerden dolayı olduğunu kanıtlamış.

BrAvE HeArT

New member
Rami değiştirdiğin halde aynı hatayı alman durumunda. Harddiskini söküp başka bi bilgisayarda çalışırlığını kontrol el. Başka Pc üzerinde çalışmasında problem yok ise tekrardan diğer bilgisayara tak ama başka sata portun varsa birde onlar üzerinde dene. Bios ayarlarını Default et ve ardından sadece First Boot Device'yi CD/DVD Rom yap. HDD yi görürse biçimlendirmeyi çabuk yapma. HDD yi görmez ise anakartı'nın bios sürümünü kontrol et. Güncellemen gerekebilir.( Bios Update Pc'yi tekrar açılamayacak hale bile getirebildiğinden en son aşamada dene.)

Not: Hdd'ni görür ise format atarken PC'ye sadece Power Kablosu- VGA Kablosu-Klavye ve Mouse takılı olsun.

ServerErr0r

uid=0(root)
Ya ram ya da hdd hatası olduğunu düşünüyorum.İkisinide ayrı ayrı değiştirip deneyebilirsin.Ayrıca hdd var olan bütün bölümleri formatla + bios reset yap.
Umarım sorununu halledersin...

kralpasa34

New member
formatı başlattım sata hdd problem ondanmış şuan itibariyle ide hdd taktım şuan windowsu kuruyo eğer yarıda mavi ekran hatası vermezse sorun çözüldü sanırım ama hdd sağlam anakarttaki sata girişlerinde sorun çünkü dün aynı hdd ye ben başka bi pc de sistem kurup kendi kasasına tekrar bağladığımda açmamıştı
ilgilenen herkese teşşekkürü borç bilirim

Saygılarımla

HTML