Format atamıyorum!!! cd yok usb yok

c.sivasli

New member
Format atamıyorum!!! cdrom yok usb yok

Selamın Aleyküm arkadaşlar, gecenin 3.11 inde açıyorum bu konuyu

Geriden başlayarak anlatayım olayı, benim laptop un orjinal dvd rw ı bozul du arada bi okuyor ama denk gelirse işte, bu tam bozulmadan önce ghost la image almıştım, yaklaşık 6 ay önce, ve o gün bugun dür format atamıyorum. Sadece ghost un boot cd sini okuyor o kadar. Format atacak kadar windows cd sini okumuyor.

Bu zımbırtı tam bozulmadan önce ben bi tane daha dvd rw aldım. Ama onuda bios görmedi. Yani onunlada format atamadım. Biosu uptade et, firmware ler falan herşeyi denedim. Yinede olmadı..

Hani dedim usbden bi umut yaparım belki oda olmadı, çünki bios da usb menusü yok,,,
Bugun başka bir bilgisyarın image ni alıp kendi bilgisayarıma yüklemeyi denedim ama düşündüğüm gibi olmadı. Windows çalışmadı.

Anlayacağınız elimden gelen herşeyi yaptım ama format atamıyorum,,,

cd sürücüsü olmadan ve usb i olmadan nasıl format atabilirim, bir yolunu bilen varmı,,,

acaba şöyle olurmu:

windowsu d ye kopyalasam, sonra dos tan c ye format atsam, dostan d deki windowsunn setup ını göstersem acaba olurmu???

veya bildiğiniz bir yol varsa yardımcı olun lütfen,.......:vur:vur:vur:vurçok çaresizim

yazanomer

New member
olabilir,mantikli geldi, bunna benzer bir kopyalama yontemi denedik, hdd'de sadece windows vardi,tum dosyalarla kopyalandi ve calisti, ama nekadar saglikli olur bilemiyorum,

laptop'u sokup hdd'nin elektrik kablosuyla veri baglanti kablosunu edinebilirsen laptop'un hdd'yi sok baska makinede hdd'ye format at,

internetten bir tane isletim sistemi indir D'ye kaydet, MS Dos' ta bulundugu yeri falan belirt ve calistir, bu yolla da format atabilirsin, senin soylediginin bir benzeri

c.sivasli

New member
laptop'u sokup hdd'nin elektrik kablosuyla veri baglanti kablosunu edinebilirsen laptop'un hdd'yi sok baska makinede hdd'ye format at,
bunu denedik fakat buda olmadı, benim laptop toshiba, hdd yi çıkarttım dell e taktım ama ne yaptımsa fayda etmedi, dell benim hdd yi görmedi...

Disket sürücüm yok msdos a nasıl girebilirim ????

yazanomer

New member
aklima tam olarak gelmedi ama soyle birsey deneyebilirsin,

sisteme guvenli kipte girerken seceneklerde komut sistemi ile guvenli kip diye bir secenek var, guvenli kipi bununla calistirirsan ms-dos acilmis olur ve sende isini halledebilirsin

birde baslangic CD' si olustur,(baslangic disketi olusturur gibi)

makine uzun sure okuyacak kadar calismiyor demistin, ama kisa sureligine calisiyor degil mi icindeki goz isinicaya kadar vaktin var, yani "0,5 mb" veriyi yazabilirde okuyabilirde:goz:
bununla boot etmeyi dene,

kolay gelsin

Dragon1212

New member
Selamın Aleyküm arkadaşlar, gecenin 3.11 inde açıyorum bu konuyu

Geriden başlayarak anlatayım olayı, benim laptop un orjinal dvd rw ı bozul du arada bi okuyor ama denk gelirse işte, bu tam bozulmadan önce ghost la image almıştım, yaklaşık 6 ay önce, ve o gün bugun dür format atamıyorum. Sadece ghost un boot cd sini okuyor o kadar. Format atacak kadar windows cd sini okumuyor.

Bu zımbırtı tam bozulmadan önce ben bi tane daha dvd rw aldım. Ama onuda bios görmedi. Yani onunlada format atamadım. Biosu uptade et, firmware ler falan herşeyi denedim. Yinede olmadı..

Hani dedim usbden bi umut yaparım belki oda olmadı, çünki bios da usb menusü yok,,,
Bugun başka bir bilgisyarın image ni alıp kendi bilgisayarıma yüklemeyi denedim ama düşündüğüm gibi olmadı. Windows çalışmadı.

Anlayacağınız elimden gelen herşeyi yaptım ama format atamıyorum,,,

cd sürücüsü olmadan ve usb i olmadan nasıl format atabilirim, bir yolunu bilen varmı,,,

acaba şöyle olurmu:

windowsu d ye kopyalasam, sonra dos tan c ye format atsam, dostan d deki windowsunn setup ını göstersem acaba olurmu???

veya bildiğiniz bir yol varsa yardımcı olun lütfen,.......:vur:vur:vur:vurçok çaresizim
Ben pek bilmem bios falan ama :p Bilgisayar açılırken f12'ye bas (f2 de olabilir) .Bir ekran gelecek ordan yukardan BOOT'a gel HDD driver mi ne olacak onu CD/DVD yap.Windowsu aç.Format cd'sini tak.Bilgisayarı yeniden başlat.

Gerçi pek olacağını sanmıyorum ama sen yine de dene :)

osilis

New member
hocam windows kurulum dosyaları yani i386 klasörünü başka bir bilgisayardan bu klasörü c'ye kopyala herhangi bi şekilde dos'a düşebilirsen ki herhangi bi win98 winme cd'si ile bu i386 klasörüne girip kurulum yapabilirsin...notebook diskini'de usb'ye çeviren aparatlar var direk bağlamana gerek yok başka bir pc'ye usb ile bağlayabilirsin...bu şekilde sanırım sorunun çözülecektir..

özibo

New member
arkadaşım cd den çalışan xp var bilgisayarını cd den çalışan xp ile açarsan o şekilde format atmayı bir dene.

HTML