format acil yardım edermisiniz

harita

New member
arkadaşlar şirketin eski bilgisayarı var

çok yavaş çalışıyor format atmak istiyorum ama

xp cd si driver cd leri falan yok hepsinin marka ve modellerini bilmiyorum

nev folders diye bir virüs bulaşmış virüs programı dahil kurdurmuyor

ne yapmam lazım bana yardımcı olurmusunuz lütfennnnnnnnnn ne olurrrr

şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok tşk ederimmmmm

:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur

kewell93

New member
ortak senın ısın cok zor once xp cd mıcrosoftun sıtesınden
sonra driver cd lerıde donanımlarırın net sıtesınden ındırecen
sonrada format cek
bilgısayar duzelır

µ.CastieL

New member
anlatıyorum forumda xp işletim sitemi bölümüne gir oradan güncel bi xp sp3 cd'si indir onu cd ye yaz...

format için cd'n hazır...

gelelim driverlara...

arkadsım once su anki (viruslu pc'ye) cpuz programını ındır ufak bı dosyadır... burdan ındır dewam edelim bu programı calıstırıp anakartının mainboard bölümünden anakartının marka modlini öğren.. öğrendiğin markanın web sıtesınde sürücüleri mevcuttur onları bul ındır ındırdıgın dosyaları cd yada flash belleğe yedekle... kurtarman gereken onemli dosyalarınıda yedekledıkten sonra format işlemine hazırsın demektır...

pc'nı yenıden baslat... f2 yada del tusları ile pc'nin biosuna giriş yap boot menusunden aygıtların hangısını once baslatacagını seç(cd-dwd rom) seciceksin ve f10 tusuna basark ayarları kaydedıp cıkıcaksın... pc baslarken cd'yı cd sürücüsüne yerlestırıp önyükleme işlemini baslatıcaksın we format işlemine geciceksin...

her cd'ye göre (bazı cd lerde bölümleri cıkarıp kurulumu kolaylastırıyorlar bu yuzden sana kurulum sırasında ancak eşlik edebılırım.. format sırasında karsılasacagın menulerı okuyarakta asabılırsın ama yınede ben yardımcı olabılırım takıldıgın yerde buradayım...

kolay qelsın aklına takılan bı yerı yazman yeterli...

HTML