format %93 takıldı??? Yardım

paveHawk

New member
merhaba arkadaşlar
Laptopa xp kurmak için format atarken kur biçimlendirmesinde %93 e geldiğinde tıkanıyor
saatlerce belledikten sonra xp nın kurulamadığını tekrar denememi söylüyor :hadiordan
3 ayrı format cdsinde denedim sonuç yine aynı.
(sp2/sp3/orjinal kendi cd ; %93de takılıyor.)
daha önce bu cdleri kullanarak format atmıştım. :ter:
Niye böyle yapıyor? Nasıl kurtulurum.:help

Zeytin

Zeytin&Limon
ram problemi olabilir arkadaşım formatta takılması bu sebeptendir..

2 ram varsa 1 i ile dene olmazsa diğeriyle dene slotları değiştir bu şekilde çözülebilir..

mavi ekran veriyormu?

µ.CastieL

New member
hard disk sorunu olabilir 98 cd si bul fat32 olarak hard diski komple biçimlendir kuru sonlandır xp cdsin bidaha takıp dene yine olmazsa hard diskini at çöpe diyebiliriz ;)

Zeytin

Zeytin&Limon
hdd ile alakası yok :)

neden mi?

hp marka laptopum var bilgisayarcıyım ve bir türlü kuramadım xp yi üzerine..

hdd yi değiştirdim yemedi cd rom harici yaptım yemedi cd ztn değiştirdim yemedi..

en son ramleri değiştirdim çatır çutr kurduk :D
ondan diyorum denenmiş bilgiler verelim tahminlerle arkadaşı zarara sokarız

bknz 1 adet boşuna alınmış hdd 1 adet gereksiz usb dvd rw :)

µ.CastieL

New member
bnde sana şöyle bişi söliyim bizzat kndi pcmde %28 de kalma sorunu yasadım
bunun gibi sorunları deneme yanılma yöntemi ile buldum ramde deiştim 'ki' (kingston) ram di hard diski değiştirdim sorunum düzeldi elindeki hard diski kullanmak zorunda oldugum için 98 kurulum cdsi ile biçimlndirdim düzeldi :S ama yınede senın dedını yapsın bana fark etmez:D

vista ulti

New member
hard diskte de yeterli alan yoktur o yüğüzdende olabilir ve remden olabilir arkadaşım:aşk:aşk:aşk:aşk:aşk:aşk:melek:melek:melek:melek:melek:melek:aşk:aşk:aşk:aşk:aşk:aşk:aşk

derbederin

Altın Üye
yahu bende de bazen format atarken kurulumu tam bitiriyor sonunda windows yazısı geliyor tam masaüstü gelecekken mavi ekran hatası alıyorum sonra da power düğmesine basınca tekrar restart atınca yine aynı mavi ekran geliyor neden olabilir acaba

by.erce

New member
ram problemi olabilir arkadaşım formatta takılması bu sebeptendir..

2 ram varsa 1 i ile dene olmazsa diğeriyle dene slotları değiştir bu şekilde çözülebilir..

mavi ekran veriyormu?
Bunuda benden duydu Çaktırma :p
eVet Lamagro hakLı aynı sorun daha 1ay önce bende oLdu %99 ramin hata var :goz: bende çift portLu oLdugundan birini cıkartıp digeriyle deniyince oLdu sorun ramLerden birindedir :goz:

paveHawk

New member
bu tür bir sorunla kac kişi karşilabilir ki
ramı cıkarıp takmayı deneyecem... umarım düzelir.
format atmakta bize masraf cıkarmaya.kalkmasın....
teşekkurler.

HTML