Format İÇİn Yardim Kafayi Yİyecem

saban

New member
pc ye format atıyorum ama ''KBDTUQ.DLL KLAVYE DÜZEN KİTAPCIĞI YÜKLENİYOR'' DİYOR VE PC NİN GÜCÜ DÜSÜYOR VE KAPANIYOR Bİ TÜRLÜ FORMAT ATAMIYORUM YARDIM EDERMİSİNİZ DELİRECEM

ringmaster

New member
saban' Alıntı:
pc ye format atıyorum ama ''KBDTUQ.DLL KLAVYE DÜZEN KİTAPCIĞI YÜKLENİYOR'' DİYOR VE PC NİN GÜCÜ DÜSÜYOR VE KAPANIYOR Bİ TÜRLÜ FORMAT ATAMIYORUM YARDIM EDERMİSİNİZ DELİRECEM

Dostum o dediğin dosya bildiğim kadarıyla türkçe karakterlerle ilgili bir dosya
Klavyeyle ilgili bir sorun gibi görünüyor. Bu arada bilgisayarın Dell'se (karşılaştığım için söylüyorum) Kalvyeninde Dell olması lazım. Bazen oyle hatalar verebiliyor. Klavyenin f yada q olması çok farketmez ama türkçe yada ingilizce olması farkedebilir. Windows cd siyle format atmayı deniyorsan imkanın varsa partion magic le formatlamayı dene dos formatında çalışanıyla bootable cd den açıp formatlayabilirsin
hade kolay gele

ManigatöR

PlaYboY 69
evet klavye bazen sorun çıkartıyor ama xp yüklüyorsan öyle bi sorun vermemesi gerek otomatik tanıyor xp yüklemiyosan sorun çıkar klavyen ne marka

saban

New member
Benİm Pc Toplama Formati Zaten Cd Den Atiyorum Ön Cdyİ Takiyorum Pc Yenİden Baslatiyorum Ön YÜkleme İÇİn Bİr Tusa Baiyorum Kur Dosyalarini YÜklÜyor Tam Xp SÖzlesmesİ GeleceĞİ Sirada O Hatayi Verİyor Dostan Nasil Format Atbİlİrİm Hardİskİ Yenİ Aldim Power Suppy(gÜc KaynaĞi) Indan Olabİlİrmİ

saban

New member
Cd De Sorun Yok CÜnkÜ Baska Pc Ye Rahatlikla Format Atiyomum

ringmaster' Alıntı:
Dostum o dediğin dosya bildiğim kadarıyla türkçe karakterlerle ilgili bir dosya
Klavyeyle ilgili bir sorun gibi görünüyor. Bu arada bilgisayarın Dell'se (karşılaştığım için söylüyorum) Kalvyeninde Dell olması lazım. Bazen oyle hatalar verebiliyor. Klavyenin f yada q olması çok farketmez ama türkçe yada ingilizce olması farkedebilir. Windows cd siyle format atmayı deniyorsan imkanın varsa partion magic le formatlamayı dene dos formatında çalışanıyla bootable cd den açıp formatlayabilirsin
hade kolay gele
partion magic NASIL BİRSEY ANLAMADIM ACIKLARMISIN

DayWalkerr

ABDUSSABUR
CD de sorun olsa okum ahatası verir ve F3 e basın çıkmak için felan der...Sorun CD den başka bişii bence...Anakartın biosuna bii default dee bakalım bii de pover suplyy sorunu olabilir dediğin gibi..Başka bir saplly dene dicem eğer imkanın varsa...

Neyse kolay gelsin...;)

KaCaK33

New member
Cd den okuma hataları yüzünden nelerle karşılaştığımı bilsen belki bu kadar basit bir şekilde konuşmazdın. Hiç beklemediğin nedenlerden birisiydi benimkiside bu yüzden denemesini tavsiye ettim + cdde o bölüm arızalıdır yükler ama eksik dosya atar sonuçta tek bir dosya ile yetinmiyor bunu azçok biliyorsun. Ama sorunu yaşayan arkadaşa tavsiyemdir bir denesin varsa elinde başka Xp cdsi...

saban

New member
kardes sorun cd de değil bunu test ettim harddisk i baska pc ye taktım onda format atabiliyorum ama kendi pc de atamıoyorum simdiye kadar ilk defa bu sorunla karsılastım

dragonis66

New member
bende de böyle bir problem yaşamıştım, kurulu xp sürümü daha yüksem bir modelse cd de kurulmuyor ve üst sürümü istiyor. Bende bunu başka bir cd ile çözmüştüm. Ancak tam bilemiyorum başka bir çaresi de olabilir bir dene derim.

:hh? bende de böyle bir problem yaşamıştım, kurulu xp sürümü daha yüksem bir modelse cd de kurulmuyor ve üst sürümü istiyor. Bende bunu başka bir cd ile çözmüştüm. Ancak tam bilemiyorum başka bir çaresi de olabilir bir dene derim.

gdslvs

New member
saban hocam mutlaka cd den format yapmak zorundamısın?
başka bi bilgisayardan (98 me veya xp işletim sistemli farketmez) başlangıç
disketi yaptır.
bilgisayarın açılırken setup una gir ve boot sırası kısmında ilk sıraya
floopy yi aktif hale getir diğerlerini kapat.
bilgisayar disketten açılsın rahatla formatını yaparsın bence.
daha sonra win xp cd sinin içerisine girip I386 klasörünün içindeki exe dosyasını
çalıştır kurulum başlasın.

alimsarigu

Banned
dostum senin sorunun cd den değil cd sürücüden kaynaklanıyor o cdyi okuyamıyor sen daha iyi yazılmış bir cd bul onu dene yada başka bir cd sürücü tak pc ye

rahbil

New member
kardeş aynı sorun bende de oldu ide kablosunu değiştirdim sorun kalmadı

bilmiyom sen de bi çözüm bulabildin mi ama bi dene o da olmazsa cdromu değiştir

HTML