Fedora 8 kurulum yardim Pls!..

Quarysma

New member
Selam arkadaslar. fedora 8 i resmi sitesinden indirdim ve DVD ye yazdirdim iso yu. Ancak dvd den boot edilmiyo! Acaba benmi bi hata yaptim? Fedora 8 kurulumunu yuzeysel olarak anlatabilecek arkadaslarin yardimlarini bekliyorum. Tesekkurler..

fadike

New member
İşlemci mimarine uygun olan kalıbı indirdiğine emin misin? İşlemci mimarin i386 mı, yoksa AMD x86 ya da 64 bit mi?

ARAN_1

Banned
sen onu neroyla yazmissindir muhtemelen nero da cd nin icine etmistir herzamanki gibi. neroyla degil baska bi programla yazmayi[iso/image cd secenegini secmeyi unutma] dene. [ashampoo burning studio yu siddetle tavsiye ederim her turlu cd yazma isi icin]

eger neroyla yazmadiysan sorun hakkinda yardimci olamicagim icin uzgunum. ama sunu soylemek istiyorum belki bi faydam olur sana: su anda benim pcde fedora 8 de ubuntu 7.10 da kurulu ve emin ol ubuntu fedoradan cok daha muhtesem hem kullanim kolayligi hem donanim hem de yetenekleri acisindan. bir ornek vermek gerekirse ikisinde de compiz kurulu olarak geliyor ama 3 gundur compizi bi turlu aktif hale getiremedim fedorada. ubuntuda ise program deposunda compiz manageri yukledigin anda secenekleriyle birlikte compiz karsinda, tum ihtisamiyla. ve daha bir cok muhtesem ozellik [ornegin ses/goruntu kartlarini ubuntu otomatik bulup suruculerini indirip yapilandirmak icin hemen senden onay istiyor. fedorayi kurdugumdan beri bi turlu ekran karti ozelliklerini daha kullanamadim facia bi cozunurlukle kullaniyorum fedorayi bi suru ayri ayri ugrasamicam her surucu icin, ama ubuntuda oyle bir olay yok gayet muhtesem kendisi bulup yapilandiriyor zaten]

ubuntuya devam,eksin eksin eksin:):):)

:durdurun:durdurun:durdurun [bu arada hackhell sayfasinin niye ole reklamsiz piril piril gorundugunu merak eden olursa solemem buyuk sirdir ona gore:):):)]

Quarysma

New member
Tesekkurler yardimlar icin. Ama hatayi kendim yapmisim. 64 bit indirecegime Mac versiyonunu indirmisim:vur iyi calismalar herkeze...

fadike

New member
i386 ya da i686 İntel işlemcili sistemler için
x86 ya da 64 BIT AMD işlemcili sitemler için
ppc ise PowerPC yani Apple Macintosh sistemleri için (intel öncesi) buna dikkat.

İlle de Linux diyorsan eğer önce %100 Türkçe Pardus 2007.3 ya da Ubuntu 7.10 Gusty Gibson derim.
Bende her ikisi de yüklü, ancak Fedorada arada bir canlı olarak takılıyorum.

ares55

New member
ubuntuda film seyredemiyorum.Bende su an pardus 2007.3 var.Onda her sey rahatca yapılıyor.ubuntu yükleyecegim birde sevabına ubuntuda nerelere tıklayarak compiz kuruyorsunuz.

HTML