Farkı Bulabilir misin???

hacking

New member
Aradaki eksik bi kutucuk nereye gitti? hadi bulun bakalım ;)

leylak

New member
üç genin iç açılarının toplamı 180 olmalıdır bunlarınki değil göz yanılması var yani

ofoking

New member
koyu yeşil üçgen 2 ye 5 en büyük üçgen 5 e 13 harbi bu bir üçgen degil

emperor33

New member
dikkat edin sarı renk ile yeşil renkteki kutucukalra onların yerlerine bakarsanız anlarsınız çok basit bir şey kutucuğun bir yere gittiği yok sadece yer değşince boşluk oluşuyor yanii

rakkaus

New member
koyu yeşil ile kırmızı üçgen in yeri değişmiş..
turuncu karelerde açık yeşil karelerin üstünden alınıp yanına konmuş..

gayet kolay..

ofoking

New member

d2sector

New member
arkadaslar auto cad de cizdim sekil duzgun gozuksede sizi aldatmasin farkli cikiyor ornegin yesil ucgen ile kirmizi ucgenin birlesim yerinde 0,2 birimlik (birim diyorum uzunluk vermemis) fark var dolayi ile ayni cizgi uzerinde durmuyolar yani altdaki alan daha fazla sadece goz yanilsamasindan kaynaklaniyor bu cizim kucukte olsa cikintilar ve girintiler var :) auto cad de belirgin oluyor

tirex7shar

New member
iyide hoca parcacıkların yerini değiştirdiğinde yine aynı şey oluyor bu arada o boşluk parcalara iyi bakınca zaten kayboluyor aramaya ne hacet anlayamadım????

resime baktığinda zaten ortada sap gibi belli oluyor ..

BuZ KaLpLi

New member
yaa bence bu tamamen göz yanıltması ve ordaki renklerle ilgili renkler ilk kutucukta birbirini tamamlıyor ama yer değişince çıkıntıların da yeri değişiyor .. böylece orda bi boşluk kalıyor ...benim düşüncem bu :)

SoTiN

New member
90 derecelik açıyı dik kesan kenar yani geniş kenar üsttekinde içe eğik geniş kenarın eğiminden kaynaklanan alan,alttakinde ki bir karelik boşluğa tekabül ediyor.Arkadaşların dediği gibi göz yanılması.

HTML