Facebook sahte profil

truth

New member
Merabalar sitede yeniyim ve bu siteye sırf bu konu icin üye oldum. Anlatacaklarım cok ilginç şeyler bi çok kişi belki de inanmayacak ama su anda acınacak haldeyim. Facebookta birisi sahte profiller acarak sevgilim oldugunu soleyerek listemdeki bayan arkadaslarıma ve akrabalarıma kufurlu mesajlar gondererek beni silmeleri konusunda mesajlar yazıyor ve bi cok insan da buna inanıp beni siliyor. bu durumda yapabilecegim sey nedir. yardımlarınızı ve onerilerinizi bekliyorum

lucian

Stay Away
privacy ayarlarından kendini ve arkadaşlarını görmesini engelleyebilirsin. sadece sen arkadşlarını eklersin onlar seni ekleyemez. aradıklarında göremezler bile

ayarlarını bu şekilde değiştirirsen seni bulamazlar

truth

New member
ayarlar yeterli gelmiyor bu kişiye zaman zaman arkadaslarımı kız profili ile eklio. sonrasında arkadaslarımın resimlerini calıyor ve o isimde yeni bir nik acarak bana geri dönüş yapıoyor. 2 3 kere bu tuzaga dustum. benim bu kişiyi legal ya da illegal yollardan bulup kandil felan dinlemeyip bi guzellik yapmam lazım

Fatih Hoca

Banned
Arkadaşım, yapacağın tek şey savcılığa suç duyurusunda bulunmak. Savcılık kayda değer şeyler bulursa ve seni bu konuda mağdur görürse soruşturma açar, gerekli delilleri topladıktan sonra da dava açar. Dava açıldıktan sonra da gerisi gelir. Yeter ki peşini bırakma.

truth

New member
ama burda davada soyle bi sorun var ki mesajlar bana gelmio. bu nedenle delilleri toplamam biraz sıkıntılı olur. benim bu konu canımı sıkıyor ve bu konuya ayıracak cok bi zamanım yok.

HTML