Facebook profili yedeklemek

ServerErr0r

uidroot
Üye
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
2,450
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Sosyal medyanın devi Facebook artık hayatımızın bir parçası durumunda. Ona bakmadan rahat olamıyoruz, Facebook’ta bir paylaşım yaptığımızda mutlu oluyoruz, beğendiğimiz fotoğrafları albümlerimize ekleyerek hayatımızı Facebook’a kaydediyoruz.

Peki Facebook üzerinde paylaştığımız fotoğrafları, duvar yazılarını ve arkadaş listemizi bilgisayarımıza kaydedemez miyiz? Tabii ki kaydedebiliriz, hem de hiç bir yazılıma ihtiyaç duymadan.

Facebook’ta bulunan dahili yedekleme özelliği ile yapabileceğiniz bu işlem oldukça basit. Eminiz ki birçoğunuz da bu özellikten haberdardır. Fakat bu yedekleme özelliğini bilmeyen, bu işlerle pek uğraşmamış kullanıcıların da bulunduğuna eminiz ve bu yüzden bu minik bilgiyi sizlerle paylaşmak istedik.

Önce Facebook ana sayfasının sağ üst kısmındaki Hesap butonuna tıklayıp Hesap Ayarlarına girin.

24zcdac.jpg


Karşınıza çıkan menünün sol alt kısmında bulunan ’Facebook verilerinin kopyasını indir’ linkine tıklayın.

2ro6xj7.jpg


Linke tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda arşivi indirmeniz için bir buton çıkacak. Ortadaki kocaman butona tıklayıp arşivinizi indirmek istediğinizde Facebook sizden hesap şifrenizi girmenizi isteyecek.

Şifrenizi girip onayladığınızda Facebook arşivinizi hazırlamaya başlayacak ve arşiv indirilmeye hazır olduğunda bir bilgi maili ile size bildirimde bulunacak.

Arşiv hazır bilgisini aldıktan sonra aynı ekranda şifrenizi yeniden girip profil yedeğinizi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Artık Facebook üzerindeki tüm fotoğrafları, duvar yazılarını ve kullanıcı kayıtlarını içinde bulunduran bir klasöre sahipsiniz. Anlatırken uzun, uygularken kısa olan bu mini rehber umarım işinize yaramıştır.

Kaynak
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst