Fırında Sıcak Dondurma...

SAHRANİL

Altın Üye
Malzemeler:

pandispanyası için;
3 yumurta
1/2 bardak şeker
1 paket kabartma tozu
1 bardak un
isteğe göre kakao
ve yine en üst tabaka için 4 adet yumurtanın beyazı gerekiyor.

ayrıca istediğiniz çeşit dondurma yine isteğe bağlı olarak meyve parçaları özellikle çilek çok yakışıyor..
sıcak dondurmamızı hazır pasta tabanlarıylada yapabiliriz..
pandispanyamızı ılık süt ile yerterince ıslatacağız daha sonra üstüne dondurmayı koyacağız kullanılacaksa meyve parçaları eklenecek daha sonra 4 yumurtanın akını içine sarısı karışmayacak şekilde ayırıp iyice katılaşana kadar çırpıyoruz öyleki çırpma kabını ters çevirdiğimizde yumurta akları aşağıya düşmeyecek :)

pandispanyayı hafifçe sütle ıslattık üstüne yeterince dondurmayı koyduk en üste çırpılmıs yumurta aklarını dondurmalar hiç görünmeyecek şekilde güzelce sıvayarak kapatacağız 275 drecede üstü hafif kızarana kadar tutuyoruz yaklasık 5 dakika..sonra hemen servis yapılabiliriz..

SAHRANİL

Altın Üye
ben yapıyımda parmaklarını yersin

KıRmızıKız

Kayıp üLkenin Prensesi
sıcak mı :saskin

bitanem dondurma soğuk olmazmı :saskin

hade yaptı bizde tadına bakalım :melek

thered

New member
ellerine sağlık emek etmişsin tadına bakalım :pböö bu ne yaaws:eek:ha eski köy yeni adet getirmeyin ben dondurmanın maraşlı ve soğuk olanını severim :hhdil

:D:D

SAHRANİL

Altın Üye
yapcam yapmadım daha.ama tahminime göre güzel bir tadı olcak.

SAHRANİL

Altın Üye
yap da yiyelim kemal.hadi bakalım

SAHRANİL

Altın Üye
olur kahvaltı yapmadımdaa.yenirmiki bu kahvaltıda.sen kahvaltı hazırla kemal açıktım.

SAHRANİL

Altın Üye

angel_ina

Altın Üye
aaaa.... hayırlısı olsun canımcım, umarım ortamaalışırsın hemen :melek

bende kpss yi kazanırsaminş belkim düşerim oralara yaparsın bana cıkmam evınızden walla :) :p

iSpiK

Kadim Dost
sıcak sarap kızartılmıs muz sıcak dondurma sırada ne war : )) herseyın bı farklılıgını arıoruz :p

SAHRANİL

Altın Üye
kızartılmış muzz böğğğğğğğ:durdurun:durdurun

HTML