Fıkralar No:10

jangofet

Downloader Team Leader
İki Sarışın

Iki sarisin yolda yürürken yerde bir makyaj aynasi gözlerine ilisir. ilk sarisin kapagini açar ve bakar :
- Resimdeki yüz bana çok tanidik geldi sekerim...
Sira ikinci sarisindadir, aynayi arkadasinin elinden çekistirir ve söyle der :
- Tabii ki tanidik gelecek aptal, bu benim...

Küçük Köpek

Çocuk bir gün annesiyle sokakta yürürken iki köpeğin birbiri üzerinde görmüş fakat ne yaptıklarını bir türlü anlayamadan;parmağıyla köpekleri göstererek 'anne bu köpekler ne yapıyor ?' demiş.Annesi bozuntuya vermeden geçiştirmiş 'Küçük köpek yapıyorlar oğlum.' demiş. Çocuğa son derece mantıklı gelen bu cevabın ardından ses çıkarmadan annesiyle eve gitmiş. Aynı günün gecesi herkez yattıktan sonra bir yağmur,bir şimşek,bir gök gümbürtüsü başlamış ki bizim ufaklık korkusundan o gece anne ve babanın yanında yatmanın iyi bir fikir olduğunu düşünerek odalarına pat diye girmiş.Fakat babasını annesinin üstünde bulmuş ve gayri ihtiyari sormuş 'baba ne yapıyorsunuz ?'baba 'eeee küçük çocuk yapıyoruz oğlum ' demiş .Çocuk hemen eklemiş ' Baba, annemi ters çevirsene ben küçük bir köpek istiyorum....'

Frikik

Hemşire doktora danışır:
- Ne zaman tansiyonuna bakmak için eğilsem hastanın nabız atışları hızlanıyor, tansiyonu yükseliyor. Ne yapsam Doktor Bey?
- Güzel hemşireyi dikkatle süzen doktor “Bu sağlık belirtisidir hemşire hanım” der:
- Yakanızı ilikleyin yeter!..

Sen Tanımazsın

Evli bir çiftin cocuklari olmus.Adam,yeni dogan çocuguna bakarak karisina demis ki; hayatim bu cocuk kime benziyor.Bir türlü kimseye benzetemedim... kadin kocasina dönmüs söyle demis; Bos ver sen tanimazsin

Gözlük

Temel, Uzakdoğu’ya gider. Pazarda gezinirken, 250 dolara satılan bir gözlük bulur.
Bakınca insanları çıplak gösteren gözlük çok hoşuna gider. Gözlüğü takıp bakar, insanlar çıplak; gözlüğü çıkarır bakar, insanlar giyinik. Çok hoşuna gider, gözlüğü alır.
Evine de gözünde gözlükle gider. Bakar; Fadime ve sütçü çıplak!
Gözlüğü çıkarır bakar, ikisi de yine çıplak!
Takar bakar yine çıplak, çıkarır bakar, yine çıplak.
Müthiş canı sıkılır ve Fadime’ye “Ula Fadime” der:
- 250 dolar verip gözlük aldım ama hemen bozuldu!..

Anaokulu

Küçük Temel annesiyle anaokuluna gitmektedir.
Yolda giderken kafasına takılan bir şeyi annesine sorar.
- Anne, ben nereye gidiyorum?
- Anaokuluna oğlum.
- Beni kandırmıyorsun değil mi?
- Niye kandırayım canım oğlum.
- Anaokulu diyorsun, ama bir tane ana yok aramızda. Çocuğunu bırakan, kaçıp gidiyor senin gibi. “Çocuk okulu” dense daha iyi olmaz mı?!

Üç dilek!

Temel, evinin çatısına düzenlemek üzere yukarı çıkmış.
Etrafı karıştırırken, eski bir lamba bulmuş ve silmeye başlamış.
Lambanın içinden bir cin çıkmaz mı?!
Ve şöyle demiş cin:
- Beni buradan çıkardın; şimdi dile benden ne dilersen ama bilesin ki yalnız üç şey dileyebilirsin.
Korkudan yüzü bembeyaz olan Temel cevap vermiş:
- Özür dilerim.. Özür dilerim.. Özür dilerim!..

HTML