Evdeki İnternetimi paylaşmak istiyorum

serhatalay

New member
Birisi bu konuda bana yardım etse çok sevinirim.Ip ayarları Dns Ayarları nı nasıl yapacaz.Anlatanlara Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum:saskin:saskin

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
Öncelikle yasal birşey yapmadığını hatırlattıktan sonra (=
1. Ne tarz bir internet bağlantısını ve modemi kullanıyorsunuz? Modemin boş bir portu mevcut mu?
2. Bu bağlantıyı kiminle paylaşacaksınız?

Yine de standart bi cevap verim mesela üst kat komşunla olsun, modeminin boş olan ethernet portlarından birine [varsa, yoksa araya bi aparat koyabilirsin satılıyor] bir ucu komşunun bilgisayarının ethernet kartına takılı olan ethernet kablosunun diğer ucunu itina ile takacaksın..

Kuvvetle muhtemelen hemen bağlanacaktır. Extra bir ayar yapman gerekmez. Bağlanmazsa o zaman bakarız (=

serhatalay

New member
Kablolu Air Tires .. Portu yok Swicht alıp çokluyacağım işte.. önceden denemiştim yapamamıştım . Sonradan öğrendimqi Ip ayarları Dns ayarları varmış bu konuda yardımcı olablrmsnz ?

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
Sen switchle ayırıp direkt bağla, paylaşacağın kişinin pcde ethernet kartına tak, bunlar düzgün öalışıyorsa dns ye falan gerek kalmadan bağlanması lazım

serhatalay

New member
1 saat flaan internet normal oluyor sonra kesik kesik gelmeye başlıyor ondan sonra hiç gelmiyor denedim bunu :S cafelerdeki gibi İp Ayarlarını yapmam gerekiyormu ?

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
İp ayarlaman gerekmiyor. Zaten lan sistemleri sorun manyağı yapar insanı normaldir arada kopması. Bunu yaşamayan yoktur. Bunun nedeni kablonun kalitesizliği yada modeminizin fazla ısınması olabilir.. Bir süre modemi kapadığınızda yada resetlediğinizde sorun düzelir. Ancak yine olur..

Bu arada sen makinada herhangi bir dns değiştirici kullanmıyorsun sanırım. Yootube giriş programları vs.. gibi :)
Kullanmadığını varsayıyorum

Şu kadarını söyliyeyim madem ip ayarına takmış durumdasın. Eğer ip ayarı gerekseydi hiç bağlanmazdı 1 saat değil

HTML