ethernet lambası

spaRRow22

New member
arkadaşlar internete girmediğim anlarda dahi modem üzerindeki ışıklardan ethernet olanı devamlı yanıp sönüyor.işletim sistemim win 7 7201.acaba sistemin kulanıp kullanmadığını nereden takip edebilirim.

ChaiCén

New member
Sorunu tam olarak anlamadım. Yani internete giremiyormusun ? ve bu mesajı hangi modemi kullanarak yazdın

WaTcHFuL

EVERYWHERE
Swich kablosu takılı ise ve bilgisayarın açıksa o ışık zaten yanar arkadaşım.

Antivirüs programları her zaman kendini update ettiği için oda veri alıyor olabilir.

Yani illa internete giriyor olman gerekiyor.

Muhabbetle

spaRRow22

New member
internete girmediğim zamanlarda modem açık iken devamlı yanıp sönme var.benim sormak istediğim sistemin kulanıp kullanmadığını nasıl anlarız.bu ışık normalde internete girdiğim zamanlar yanmalı dimi.girmediğim zaman sadece düz yanmalı.bu ışık koca gün yanıp söndü.

MeRTeR_HaKaN

"Özel Harekat"
win 7 güncellemelerini flahs java adobe güncellemelerini yada driver güncellemelerini otomatik olarak yaptığı için bu durumun olması normaldir.
denetim masasından otomatik güncelleştirmeleri devre dışı bırak sorun düzelir

shell32

New member
arkadaşın demek istediği o degil. İnternet kullanılırken ethernet lambası yanıp söner evet modem üstündekide ethernet kartının üstündeki lambalarda. Ama bilgisayarın kapalıyken böyle bişey olması imkansız gibi birşey. Bilgisayarın acıkken de olabilir dogaldır yani. Antivirus güncellemesi veya başka arka planda çalışan programlarda kullanıyo olabilir.

WaTcHFuL

EVERYWHERE
Aslında bazı durumlarda bilgisayar kapalı olduğu zaman modemin üzerindeki o swich'e ait led ışığı yanık kalıyor. Normalde o durumda o ışığın yanmaması gerekir. Bu doğru fakat bilgisayar açıkken o led ışığının yanıp sönmesi gayet normal. İllada herhangi bir veri alışverişi yapmanıza gerek yok.

Güncelleştirme veya update olayı bunun için açıklayıcı sebeptir.
Ancak bilgisayarınız kapalıyken led ışığı yanıp sönüyorsa o zaman bir sorun var demektirki buda hiç mantıklı değil :hhsigara

Muhabbetle

MozoLe Miяach

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí

WaTcHFuL

EVERYWHERE
arkadaşlar internete girmediğim anlarda dahi modem üzerindeki ışıklardan ethernet olanı devamlı yanıp sönüyor.işletim sistemim win 7 7201.acaba sistemin kulanıp kullanmadığını nereden takip edebilirim.
Aslında yeni farkettim. Win7 demişsin. Olabilir niye olmasın.

VaGaBoNdSe

New member
Selam,

Swich kablosu takılı ise ve bilgisayarın açıksa o ışık zaten yanar arkadaşım.

Yani illa internete giriyor olman gerekiyor.

Muhabbetle
cevap budur ; + olarak ekliyim.

bilgisayarinin power kablosu bagli oldugu sürece kapatsan dahi bilgisayari o lamba sürekli yanar switch yada modem neye baglaniyorsan o aradaki kablo'nun baglandigini gösterir, internete cikis olsun olmasin.

kolay gelsin.

spaRRow22

New member
lamba yanacak ona lafım yok.ama internette gezinmediğim sürece upload oluyor.lamba sabit yanmıyor.iki gündür aynı.anlatamadım herhalde.yinede teşekkürler.

Tunyukuk

New member
Bağlantılarının durumunu görüntüleyip, gelen giden paket veri miktarından internete bağlı değilken herhangi bir alışveriş sözkonusu mu değilmi anlayabilirsin.

HTML