ErKeKLeRi AnLaMaK:D

CaDi_07

New member

Erkekleri eleştirmeyi hangi kadın sevmez ? Bayılırız oturup kalkıp, kıyıda köşede erkek dedikodusu yapmaya ,onlardan illallah etmeye.

Şehirde "Kız kaba bu kabaa doğum günümü unuttu biliyormusun ! nefret ediyorum ondan

Köyde "Eli kırılasıcaaa, suyu ısınacısaaa, gittiği yerlerde gelemiyesicee imiii...

Okulda "Şu oğlanlar olmasa sınıf mis gibi kokar, leş gibiler leş"

Erkeklerin bizi memnun etmesi, bize kendilerini cici göstermesi, George Bush'un insan olma ihtimali veya Ajda Pekkan'ın yaşlanması kadar olanaksız, imkansız, namümkün.

Bazen vicdanımla başbaşa kaldığımda (vicdan, sevgilidende vefalıdır, her gece baş başa kalmaya gelir)erkeklere haksızlık yaptığımızı düşünürüm.Bağışlanması kimi zaman büyük özveri gerektiren “karamanın koyunu sonra çıkar oyunu” deyimine şapka çıkarttıracak derecede karmaşık işler, bizim başımızın altından çıkar.Hiç bir zaman söyleyeceğimizi direk söylemeyiz, ya o söyleyeceğimize zemin olabilecek bir anın pususuna yatar bekleriz yada o anda kırk dereden su getirip, olabilecek en karışık haliyle söyleriz.Anlaşılmadığımız da ise olayı ilk halinden dahada büyütür ya ağlayarız , küseriz yada karşımızdaki erkeği suçluluk duygusundan kramp geçiresiye pişman ederiz.

Erkeklerin masumuyeti değil anlatmak istediğim.Erkek veya kadın masum değilki, birinden birini masum diye ifşa edelim.Yıllardır her fırsatta zaten kadınların, erkeklerden çektiklerini dile getirdik, anlatmaya da devam edeceğiz bundan kimsenin kuşkusu olmasın.Anlatmak istediğim bazen erkekleri anlayıp, onların uğradığı haksızlıkları da görmemiz gerektiği. Onpunto’da iki yazı okudum, bu iki yazı bazı olaylara erkeklerin gözünden bakmam gerektiğini gösterdi. Birisi Ömer Özdamar’ın yazısı Al kocayı, vur sopayı

Diğeri ise son anda sevgilisi tarafından ekilen bir erkeğin, samimi iç döküşüydü Mırmır

En acısıda, erkekler çoğu zaman bizden daha vefalı ve daha onurlu olabiliyorlar. Siz hiç sabah proğramlarında “Sen benim kadınımı nasıl alırsın lan ? O benim sevgilim oğlum op opp !! hadi ikileee “ diye kavga eden iki erkek gördünüzmü ? ama sık sık Lerzan Mutlu’nun tavşan dişleriyle “Yafpmayın lüffen sakin oflun aaa çıfkarırım sftüdyomdan” diye güya ayırmaya çalışıp, aba altındanda “ver gazı ver gazı” hükmünce kapıştırdığı kadınlar görüyoruz değimli ? Kadınlar o kadar utanmaz bir şekilde koca kapışma müsabakası yapıyorlar ki utancımdan cinsiyet değiştirmek istiyorum.Türkiye’de kadın kalmadı bu proğramlarda erkek kavgası yaptılar maalesef ne maalesef.

Erkeklerin bir diğer masum kaldığı noktada eşi ve annesi arasında kaldığı zamanlar. Karısını ve annesini seven adam, eve her gelişinde bu iki karmaşık yaratığın birbirleri hakkında söylediği; en büyüğü mercimek boyutlarındaki mühim meselelerine kulak vermek , anlamak, taraf tutmak, fikir belirtmek zorunda bırakılıyor. Hangisine hak verse diğerinin mızrağı sırtına saplanıyor, yaptığından pişman olup özürdileyene kadarda af edilmiyor.

Kadınlar cıvıl cıvıl, kadınlar tatlı, kadınlar güzel, kadınlar yaşanılası ama kadınlar aynı zamanda hınzır, oyuncu, sahtekar, şaşkın, çılgın..Bu durumda bazende erkekleri anlamam gerekiyor her zaman değil bazen, kimi zaman, ara ara …..

TheMetaor

тм ρRoduction
Dogru Söylüyorsun :D Ne cekiyos valla

HTML