Erkekler Neden Kadınları Dinlemez..

Burak

Uploader Team
kadınlar bişey anlatırken laflar erkegin bi kulagından girip digerinden çıkar. Acaba kadın sesi ile erkek kulagı arasında bir tonal farkmı var? Yada frekanslar tutmazda erkek kadının dedigini anlamaz mı? sevgiliniz durmadan 'neden beni hiç dinlemiyorsun?' qibi laflar ediyosa bu konuyu degerlendırme zamanı gelmiş demektir... Geçtigimiz yıl ingilteredeki Sheffield üniversitesi psikiyatri laboratuarında yapılan arastırmaya göre kadın sesi ile erkek sesi bir ekegin beyninde farklı bölgeleri aktive ediyor. Bilim adamlarının bulgularına göre kadın sesleri erkek beyninde kompleks seslerin işlendigi bölgeyi harekete geçirior. bu bölgede ise müzik, gürültülü gibi karmaşık sesler analiz ediliyor. Erkek sesi ise bir erkegin basit görsel işlemleri yaptıgı beyin bölgesini uyarıyor. buna göre kadın sesi erkek için kavraması zor ve kompleks bir tanıya sahip... Dahasıda var. 2001'de Indiana üniversitesinde yapılan bir arastırmaya göre, kadın ve erkegin dinleme ve anlatılanı takip etme alışkanlıkları da farklı, araştırmada 20 erkek ve 20 kadına bir romandan bir pasaj okunur. metin dinletilirken bir yandan da beyinlerinin MR'ı çekilior. Sonuç şaşırtıcı. erkeklerin büyük çogunlugunda beynin sol lobunda aktivite görülürken, kadınlarda da her iki beyin lobunda da eşit aktivite izleniyor. Yani bir erkegin anlatılan şeyi algılayış tarzı da kadınlardan farklı. kısacası, bir dahaki sefere sevgilinizin gönlünü almak için 'HAYATIM, SENİ DİNLEMEK İÇİN ÇOK UĞRAŞIYORUM AMA FREKANSLARIMIZ AYRI, KAPASİTEN YETMİYO, AFFET BENİ' deyip televizyon izlemeye devam edebilirsiniz.... :D :D

gamshe_Lee

New member
kadınlar bişey anlatırken laflar erkegin bi kulagından girip digerinden çıkar.

aynen böle bazende bişe diosun duymuolar duwara sölüosun sanqi :'(

Burak

Uploader Team
gamshe_Lee' Alıntı:

o kadar da yapma canım .. :p duvar gibi de diiliz hani .. hani ben hiç olmazsa geçiştirici ve dinliyomuş izlenimi yaratan cevaplar veriyorum .. :) :)

react

Admin
Süper Moderatör
Dinletmesini bilecek kadını bulmak lazım :p
Var öyleleri de ;))

shany

New member
erkek aslında dinler kardesimde bazı bayanlarda herseyi anlatıyor erkegin ilgisini cekmicek seyleri bile anlatıyorlar dogal olrak bi sıkılma durumu ortaya cıkabiliyor..

iSpiK

Kadim Dost
valla gidiyorum dicek kadar basit olan bi eylemi 15-20 cumle kurarak anlatıp sonrada ıcınden baska manalar cıkarmanı bekleyen bırısını ne kadar werimli dinleyebilirsinki :D onu dinlicegime süzerim daha ii hem dinlio imajı weriorum :D :D

Mephisto

R€B€L
gamshe_Lee' Alıntı:

sizde yazılı olarak anlatın bişiler yaa kağıda falan yaz bak okusun daha ii fikir =)

şaka bi yana dinlemek anlamak isteen öle bi anlar ki

HTML