Erkeğin yaradılışı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xxBaySerxx

New member
Tanrı Eşşeği yarattı ve ona dediki:

Sen bir Eşşeksin sabahtan akşama kadar yorulmadan,yakınmadan çalışacaksın ve ağır yükleri sırtında taşıyacaksın.Ot yiyeceksin,az akıllı olacaksın ve 50 yıl yaşıyacaksın.

Eşşek cevap verdi:

50 sene böyle bir hayat için çok çok fazla,lütfen bana 30 yıldan fazla verme.Der ve böyle oldu.

Sonra tanrı Köpeği yarattı ve ona dediki:

Sen bir Köpeksin insanların mallarını koruyacaksın,onların en yakın dostu olacaksın.Geriye kalan artıkları yiyeceksin ve 25 yıl yaşıyacaksın.

Köpek cevap verdi:

Tanrım 25 yıl böyle yaşamak çok fazla.Bana 10 yıl ver yeter ve böyle oldu.

Tanrı daha sonra maymunu yarattı ve ona dediki:

Sen bir Maymunsun.Ağaçtan ağaca atlıyacaksın.İnsanları eğlendireceksin ve 20 yıl yaşıyacaksın.

Maymun cevap verdi:

20 sene dünyanın palyaçosu olarak yaşamak çok fazla.Bana 10 seneden fazla verme ve böyle oldu.

En son Tanrı erkeği yarattı ve ona dediki:

Sen erkeksin dünyada yaşayan tek rasyonel düşünen canlı olacaksın.Diğer yaratılmışlara zekanı kullanarak hükmedeceksin.Dünyayı yöneteceksin ve 20 yıl yaşıyacaksın.

Erkek cevap verdi:

Tanrım erkek olmak için 20 yıl yetmez.Lütfen bana Eşşekten artan 20yılı,Köpekten artan 15 yılı ve Maymundan artan 10 yılı bana ver.

Tanrı bunu kabul etti ve erkek 20 yıl erkek olarak yaşadı ve sonra evlendi.20 sene eşşek olarak sabahtan akşama kadar çalıştı ve ağır yükler taşıdı.Sonra çocukları oldu.15 Yıl Köpek gibi yaşadı evi korudu,aileden artanları yedi.Sonra ilerleyen yaşında 10 yıl Maymun olarak yaşadı.Aptal gibi davrandı ve torunlarını eğlendirdi.Bugüne kadar böyle geldi işte...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML