Ergenekon zanlısı O.G. Gazi provokatörü çıktı

1995'te 23 kişinin öldüğü, 408 kişinin yaralandığı Gazi olaylarının ucu Ergenekon'a dayandı. Gözaltındaki O. G., kurduğu bir ekiple 3 kahve bir işyerini taradı

Ergenekon Örgütü Soruşturması, polis kaynaklarına göre; 1995 yılında İstanbul Gazi Mahallesi'nde yaşanan Gazi Olayları'ndaki 'kilit' ismi ortaya çıkardı. 22 kişiyle birlikte gözaltına alınan sabıkalı O. G., kanlı olayların 'başrol' oyuncusu çıktı. 23 kişinin yaşamını yitirdiği olayları tetikleyen Alevi vatandaşların oturduğu 3 kahvenin taranmasının organizasyonunu G. yaptı. Görev o dönem binbaşı rütbesinde olan eski bir komutan tarafından verildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla salı sabahı 5'i emekli asker, 3'ü gazeteci 22 kişiyle birlikte Antalya'da gözaltına alınan 'Sahte Yeşil' olarak bilinen O. G.'ün, 13 yıl önce 3 gün süren Gazi Olayları'nın, 'başrol oyuncusu ve organizatörü' olduğu ileri sürüldü.

BİNBAŞI GÖREV VERDİ

Halen İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu süren G., iddiaya göre 28 Şubat süreci öncesinde kaos ortamı yaratmak amacıyla TSK'dan ihraç edilen binbaşı Bülent Öztürk, tarafından 'seçildi.' Gasp, cinayet gibi çok sayıda suçtan sabıkası bulunan G., jandarma tarafından Özel Harp ve Psikolojik Savaş eğitimine tabi tutuldu. Ardından da 1995 yılında 'kanlı olaylar' için İstanbul'a gönderildi. Binbaşı Öztürk tarafından verilen kimliklerle İstanbul'a giriş yapan ve 'Küçük Hacı' kod adını kullanan G., kendisine burada 10 kişilik bir ekip kurdu. Bu arada yasadışı DHKP-C örgütüyle ilişkiye geçti. Ayrıca Ülkü Ocakları'ndaki gençlerle de bağ kurdu. G., yine iddiaya göre olayların çıkış noktası olarak da Gazi Mahallesi İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan Alevi vatandaşların gittiği 3 kahvehaneyi hedef seçti. 12 Mart 1995 gecesi de kanlı senaryo için düğmeye bastı

kaynak: taraf gazetesi,zaman gazetesi

Bakalım daha ne kirli işer çıkacak bunlardan

NeCcko

Altın Üye
Seninde dediğin gibi daha neler cıkacak bakalım,

Kaynak belirtirsen daha iyi olur arkadasım.

10 KİŞİLİK EKİP KURDU

Kurduğu 10 kişilik ekip, taksiyle 3 kahve ile bir işyerini silahla taradı. 67 yaşındaki Alevi Dedesi Halil Kaya, yaşamını yitirdi, 15 kişi yaralandı. Böylelikle istenilen gerçekleşti. Çıkan olaylar Gazi Mahallesi ile Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi'ne sıçradı. 15 Mart gününe kadar süren ve tarihe 12-15 Mart Gazi Olayları diye geçen çatışmalarda tam 23 kişi öldü, 408 kişi yaralandı. Kanlı Gazi Mahallesi olaylarının ardındaki isim olduğu iddia edilen O. G.'ün Ergenekon Örgütü'yle ilgili olarak hazırlanacak ek iddianamede bu suçlamayla yer alacağı ileri sürüldü. G.'ün 1990'lı yıllarda birlikte hareket ettiği belirlenen Jİ- TEM'de görev yapan astsubaylardan İbrahim Özcan da Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınmıştı.

kaynak taraf

iSpiK

Kadim Dost
ya ülkemizde söyle bi durum var bişeyi bulduktan sonra herseyı onun ustune yıkmak gibi..... bakalım ne var ne cıkar

ayrı ayrı olusumları ergenekon adıyla mı anıyolar onuda bılmıyorum zaten bu ceteye operasyona Şanlı destanlarımızdan ergenekon ismi niye verilmiş bence bu arastırılsın ve kim bu adı vermiş..

Kara Kartal

Banned
10 KİŞİLİK EKİP KURDU

Kurduğu 10 kişilik ekip, taksiyle 3 kahve ile bir işyerini silahla taradı. 67 yaşındaki Alevi Dedesi Halil Kaya, yaşamını yitirdi, 15 kişi yaralandı. Böylelikle istenilen gerçekleşti. Çıkan olaylar Gazi Mahallesi ile Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi'ne sıçradı. 15 Mart gününe kadar süren ve tarihe 12-15 Mart Gazi Olayları diye geçen çatışmalarda tam 23 kişi öldü, 408 kişi yaralandı. Kanlı Gazi Mahallesi olaylarının ardındaki isim olduğu iddia edilen O. G.'ün Ergenekon Örgütü'yle ilgili olarak hazırlanacak ek iddianamede bu suçlamayla yer alacağı ileri sürüldü. G.'ün 1990'lı yıllarda birlikte hareket ettiği belirlenen Jİ- TEM'de görev yapan astsubaylardan İbrahim Özcan da Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınmıştı.

kaynak taraf

kaynak taraf haaaa:D::D:D

hemde solcu olduğunu söylüyorsun:D:D

21 nere diyarbekirmi:D:D

ocukbocuk

Banned
taraf gazetesi kaynaksa hiç bişeye inanmam hatta yoğurt beyaz dese bile inanmam.
tarafın ne tarafta olduğunu bilmiyorum ve merakta etmiyorum

en dip not : ben üniversitede okurken (yani 2000 den önce) İBDA-C örgütünün taraf ve tahkim diye 2 tane dergisi vardı. taraf adının altında da " taraf olmayan bertaraf olur " yazıyodu. ve dergide çok yararlı bilgiler vardı. mesela sağlık köşesinde silahla yaralanma olunca nasıl tedavi edilir falan vardı. kurşun nasıl çıkarılır falan. ama bunalr evdeki araç gereçle yapılıyodu tarife göre yani. ek bilgi olsun istedim.

Kara Kartal

Banned
taraf okumanızı tavsiye ederim tarafsız yansız ve objektifler...propg.olsun diye söylemiyorum..

bence baykal herkesten daha çok bağırıyor
Yanlış hatırlamıyorsam

diyarbakırda Gaffar Okkanı şehid eden hizbullah köpeklerinin iki yayını vardı bunlardan biri taraf dergisiydi

-öyle değilmi diyarbakırlı solcu kardeşim

Yanlış hatırlamıyorsam

diyarbakırda Gaffar Okkanı şehid eden hizbullah köpeklerinin iki yayını vardı bunlardan biri taraf dergisiydi

-öyle değilmi diyarbakırlı solcu kardeşim
ben ahmet altan'ın editör olduğu daha 1 yılını doldurmamış TARAF gazetesinden bahsediyorum taraflar karıştı galiba yaw herneyse şimdi olaylar adli kurumlar tarafından ele alınıyorum bakalım iddanağmeden neler çıkacak

İkinci Cumhuriyetçiler tarafından Ahmet Altan, Alev Er ve Yasemin Çongar önderliğinde çıkarılacak gazeteye TARAF adı verildi. Hatırlanacağı üzere 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamında parmağı olan yasadışı terör örgütü İBDA-C'nin yayın organının adıda TARAF'tı. Sivas Katliamından sonra TARAF Dergisinde yayınlanan 1 Ağustos 1993 tarihli "Şanlı Sivas Kıyamı" adlı makalede katliam övülüyor ve islamcı terör gruplarının katliamdaki rolü deşifre ediliyordu. Alevi kamuoyunda ismi katliamı çağrıştıran Taraf kelimesinin bir gazeteye isim olması bakalım TARAF'ın satışlarını nasıl etkileyecek.

kaynak alevihaberajansı

üsteki yazıdanda anlaşılacağı üzre ''taraflar'' karışmış

okkan suikastinn sadece tetikçileri yakalandı

acaba arkasında kimler vardı??

kaptan61ts

New member
Ergenekon Benzeri Operasyonu Da Fettulahcı Yapılanmaya Yapılmasını Isterim..
Fakat Abd Yaptırmaz çünkü Beslediği Fettulahtan Ağlayandan Hizmet Görmedi...1

Afsinbey

New member
Kaynak cumhuriyet olsaidi inanırmıydınız,sevgili arkadaşlar.
mesele satılmışlık meselesi

zaman, vakit, taraf, sabah, yeni şafak gibi satılmış gazetelere inanmam

hürriyet gibi gazete patronları iktidara yalandığı için inanmadan önce bi kez daha düşünürüm, yazara bakarım

milliyet, vatan gibi gazetelere inanırım

cumhuriyet'e ise çizgisinden çıkmadığı sürece ki imkansız gibi bir şey bu, kesinlikle inanırım...

10 KİŞİLİK EKİP KURDU

kaynak taraf

:durdurun:durdurun:durdurun:durdurun:durdurun

ehehe taraf puhaha

ne taraf?

asparagas taraf :D

Vtnsvr

New member
Osman Gürbüz'e şok sorular 5 Temmuz 2008

DHA

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Osman Gürbüz'e sorgusu sorusunda şok sorular sorulduğu ortaya çıktı.

Antalya'da gözaltına alınan Gürbüz'ün avukatından alınan bilgiye göre, meçhul tanığın ifadeleri doğrultusunda Gürbüz'e sorulduğu iddia edilen sorulardan bazıları şunlar:

- 2005 yılında mersin'de bayrak yakılması olayı sonrası gerçekleştirilen protesto gösterisine neden katıldınız?

- Danıştay saldırısının neresinde siniz?

- Gazi olaylarından sorumlu musunuz?

- Antalya'daki öğrenci kavgasında silah kullanan kişi sizin adamınız mı? Silahı siz mi verdiniz?

- Yeşil'i, Abdullah Çatlı'yı korkut eken'i tanıyor musun?

- Susurlukla bağlantın var mı?

- Hablemitoğlu'nu sen mi öldürdün? ne zaman öldürdün?

Kaynak cumhuriyet olsaidi inanırmıydınız,sevgili arkadaşlar.
Gerçekten öyle bir inandırıcılıgı var ve emperyalizmin finansıyla beslenmiyor ve geçimini halktan sagladıgı içinde en pahalı gazete.

Afsinbey

New member
Gerçekten öyle bir inandırıcılıgı var ve emperyalizmin finansıyla beslenmiyor ve geçimini halktan sagladıgı içinde en pahalı gazete.
vtnsvr ufak bi düzeltme yapayım

en pahalı gazete Turkish Daily News :D

tabii içerik olarak paha biçilemez olan cumhuriyet :D

Niye böyle bir düzeltme yaptım?

Çünkü yalancı ilan ederler seni "vay efendim en pahalı o deil, zati siz cumhuriyet okurları hep yalancısınız" fln die :p:durdurun

Vtnsvr

New member
vtnsvr ufak bi düzeltme yapayım

en pahalı gazete Turkish Daily News :D

tabii içerik olarak paha biçilemez olan cumhuriyet :D

Niye böyle bir düzeltme yaptım?

Çünkü yalancı ilan ederler seni "vay efendim en pahalı o deil, zati siz cumhuriyet okurları hep yalancısınız" fln die :p:durdurun
Haklısın arkadaşım düzeltmen için teşekkürler.Yalnız biz Türkçe gazetelerden bahsediyoruz.Eğer o mantıkta olan varsa diyebilirler zaten Amerikada daha pahalı gazeteler var diye ve beni akıllarınca morartırlar.

HTML