Erdoğan'dan BOP savunması

sedapinar

New member
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis Grup toplantısında BOP Eşbaşkanlığı ile ilgili açıklama yaptı

Konuşmasına hayatını kaybeden eski Bakan ve Hak-İş eski Genel Başkanı Necati Çelik'in ailesi ve Hak-İş'e başsağlığı dileğinde bulunarak başlayan Erdoğan, şunları söyledi:

ULUSLARARASI CAMİA SUÇA ORTAK OLUYOR

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında üçüncü haftaya girildi ve ölü sayısı 900'e yaklaştı. Gerçek sayı ise bunun da üzerinde. BM Güvenlik Konseyi'nin ABD'nin çekimser kalmasına rağmen diğer 14 üyenin desteği ile yaptığı ateşkes çağrısı İsrail tarafından kabul edilmedi. Uluslararası camia adeta "İsrail işini bitirsin, yapacağını yapsın, arkasında enkaz bıraksın biz sonra bakarız" diyerek bu suça ortak oluyor.

O ACI SAYFA YENİDEN Mİ AÇILIYOR?

İsrail'in yaptığı katliam diplomasiyle, hak ve hukuk gibi kavramlarla tanımlanamaz. Dün İspanya'da mağdur edilen Yahudiler, bugün bunu Musevi olarak söylmiyorum ama İsrail olarak aynı mağduriyeti fazlasıyla yansıtıyor.

Biz bu olaya insan olarak yaklaşıyoruz, Müslüman olarak duyarlılık gösteriyoruz. Dün Gürcistan'da da aynısını yaptık. Oradaki insanların mağduriyetinin giderilmesi için çalıştık. Ama ne yazık ki Filistinlilerin karşısındali yaklaşım, insani olmaktan öte 'tarihin o acı sayfası yeniden açılıyor mu?' sorusunu akla getiriyor.

SESSİZ KALANLAR TARİH ÖNÜNDE HESAP VERECEK

İsrail'in uygulamalrına karşı gösterdiğim tepki dış basında da eleştiri konusu oldu. 'Duygsal davranmakla' suçlandım. Ben o duygusal yaklaşımı, hayatını kaybeden bütün siviller için gösteriyorum. Gazze'de insanlık vicdanı, insanlık onuru ölüyor. Hangi nedenle olursa olsun, bu saldırılara sessiz kalanalar tarih önünde bunun hesabını verecektir.

Biz barış ve huzurdan yanayız. Biz sivillerin, çocukların ölmesine, şiddet ve çatışmaya dün karşıydık, bugün de karşıyız ve her zaman karşı olacağız.

ERDOĞAN'DAN BOP SAVUNMASI: "ÖLÜ DOĞDU"

Yavru muhalefet şimdi bizi suçluyor BOP eşbaşkanı diye. Sen BOP'un ne olduğunu biliyor musun? Büyük Ortadoğu Projesi, bölgeye barışı, insan haklarını, kadın haklarını ve demokrasiyi getirmek için hayata geçirilmiş bir projeydi. Doğmadan ölmüş bir projedir. Biz bu konuda görev aldıysak, bölge barışı için görev aldık. Yavru muhalefet lideri, partisindeki dış işleri mensuplarından bunun ne olduğunu öğrensin.

Tayyip Erdoğan'ın attığı bir imza yoktur, bu sadece insani olarak üstlendiğimiz bir görevdir. Bunu ikide bir kullanmak siyasi istismardan başka bir şey değildir

İSRAİL DESTEKLİ MEDYA DÜNYAYLA DALGA GEÇİYOR

Dünya genelinde İsrail destekli bazı basın organları Gazze'de yaşanan gelişmeleri çarpıtıyor. "Teknik hata' diyorlar, 'yanlışlıkla vuruldu' , 'terörsitler sivillerin arkasına saklanıyor' diyorlar. Adeta dünyayla dalga geçiyorlar. Maalesef bizim medyamızda da, İsrail'e karşı gösterdiğimiz insani tepkiyi eleştirenler var. Aşırıya gittiğimizi, İsrail ile ilişkilerimizi düşünmemiz gerektiğini söyleyenler var. Siz o ksımını da bize bırakın. Biz kimden ne talep edeceğimizi biliyoruz.

ANTİ-SEMİTİZM DE İSLAMAFOBİA DA İNSANLIK SUÇUDUR

AKP asla 'anti-semitizme' geçit vermeyecek. Geçen hafta burada sayın Haleva'nın açıklamasını bu kürsüde okudum. 'Anti-semitizm bir insanlık suçudur' demiş bir liderim, ama biz "İslamafobia da insanlık suçudur deyin' dediğimizde tereddüt edenler gördük. Ama bunları da uluslarası deklerasyonlara eklettik.

İSRAİL'E TEPKİLERİNİ SERT BULANLARA CEVAP

Heralde o fosforlu toplardan, tanklardan çıkan mermilerden daha sert değil. Ben bir başbakan olduğum gibi, bir babayım. Bizim şiarımız adaletten yana olmaktır.

DAHA ÖNCE AÇIKLADIM

MHP lideri Bahçeli Olmert'le ne görüştüğümü sordu. Ben daha önce de bunu açıkladım. Barış görüşmelerinin beşinci turunu görüştüğümüzü açıkladım. Ama sen benim sözlerime inanmıyorsan ne yapayım. Sağdan soldan duyduklarınla harekete ediyorsun.

ERGENEKON

Ergenekon soruşturması konusunda, yargıdaki bir süreç hakkında çok fazla yorum yapılıyor. Bize düşen, hukuk kurallarının en sağlıklı şekilde işlemesini sağlamak. Durumdan vazife çıkartmak değil. Yasama, yürütme ve yargının görev ve yetkileri bellidir. Bu üç erk bir birine müdahale edemez. Bütün modern devlet mekanizmalarında bu böyledir.

MAFYA VE ÇETEYLE MÜCADELE EDECEĞİMİZİ SÖYLEMİŞTİK

Hükümete gelirken "Mafya ve çetelerle mücadele edeceğiz" demişti. Muhalefet bizi intikam almakla suçluyor. Allah aşkına biraz insaflı olun. Bu bulunan silahlar, bombalar nedir? Suikast planları nedir? Eğer yargımız bu konuda bir soruşturma sürdürmüş, yürütme bu konuda destek vermiş ve başarı sağlanmışsa tebrik edilmesi gerekir. Polisimizi , jandarmamızı tebrik etmemiz lazım. Yapılan kusur kişilerin kusurudur. Kimsenin yaptığı suçtan dolayı mensup olduğu kurum suçlanamaz. Suçlanırsa da biz buna 'yanlış' deriz.

SÜMEN ALTI EDİLENLERİ BİLİYORUZ

Dün akşam gördük, cephaneler, bombalar çıkıyor. Nereye gidiyorsunuz, savaşa mı hazırlanıyorsunuz. Bu konuda adım atan ve cesaretle hareket eden herkese yürekten teşekkür ediyoruz. Biz çocuklarımıza temiz bir üle bırakacağız. Türkiye'de bugüne kadar nelerin sümen altı edildiğini hepimiz iyi biliyoruz. Ama biz buna izin vermeyeceğiz.

ABDESTİNDEN ŞÜPHESİ OLMAYANIN NAMAZINDAN ŞÜPHESİ OLMAZ

Sayın Baykal bildiğiniz gibi hukuk fakültesi mezunu. Hukukun temel ilkelerini bilmesi gerekir. Devam een bir hukuki süreçte nasıl davranılması gerektiğini bilir. Sayın Baykal, bir dönem 'Çetelerin, gladyonun üstüne gidilsin' diyor, bir dönem geliyor, çetelerin mafyanın avukatı oluyor. Sayın Baykal teleşlanmayın. Bu telaşınız neden? Anadolu'da bir laf vardır 'Abdestinden şüphesi olmayanın, namazından şüphesi olmaz.' Bırakın adalet işlesin, elinizi ve dilinizi yargının üstünden çekin. Bu soruşturmada sorgulanan bazı isimlerle gönül bağınız olabilir. Ama bırakın adalet işlesin, kimse yargının üstünde değildir.

http://haber.gazetevatan.com/Erdogandan_BOP_savunmasi/218082/9/Siyaset

Hani BOP yalandı.Öyle bir proje yoktu.BOP projesinin haritasını görmedi mi,gördüyse bu projeyi nasıl kabul etti,kabul ettiyse kürdistan ı da onayladı.Yani Misak-ı Milli sınırlarını yok saydı.İşte Türkiye Başbakanı. Üstelik BOP'un içinde israil ve abd olacak ve bu hareket ortadoguya barış ve özgürlük getirecek,acaba Erdoğan kendi söylediğine kendi inanıyormu ki...??

AntidepresaN

New member
sedapinar hoşgeldin.

Tayyip Erdoğan bu savunmasıyla ancak kendi yandaşlarını kandırabilir.22 ülkenin sınırları nasıl değiştirilebilir sayın başbakan?Barışla değiştirileceğini düşündüğünüz için mi eş başkan oldunuz..Komik....BOP'u geçtim sen önce aldığın cesaret madalyasını iade et!!

Bir diğer komiklikte ''ergenekon savcısıyım'' diyip şimdi de yasama yürütme yargıdan bahsetmesi..Bunlar demokrasiyi araç olarak gördükleri gibi hukuku da araç olaarak görüyorlar..

sergahcan

New member
ne desem bilmemki, adam kefil oldu, eşbaşkan oldu, savcı oldu, madalyalı oldu, gemicikli oğul, tvli damat , burslu evlat sahibi oldu, pazarlamacı oldu, abd lilerce deliğe süpürülmeyip kullanılacak adam oldu ....( eklemek isteyen eklesin) bir tek şey olamadı. bilin ne olamadı?
bilene ergenekondan tapu vercem?

HTML