Erdoğan'a Tepki Çığ Gibi

TurkC

New member
17 vatan evladının şehit edilmesindeki ihmali araştırmak yerine Taraf'a esip gürleyen Başbakan Erdoğan'a tepki çığ gibi..

Mehmet Altan/Star

Okurlardan Başbakan'a

Anlaşılan ‘anti-demokratik’ bir tavrın yanında saf tutan Başbakan şaşırttı ve hayal kırıklığına uğrattı...

Nereden mi biliyorum?

Sağanak gibi yağan okur mesajlarından...

Maalesef çok ufak bir kısmını buraya alabildiklerimi beraber okuyalım ve bir de siz karar verin...

Korktuk ödümüz koptu...

‘Geçen yıl İspanya’da tatbikat esnasında plastik mermi yerine gerçek mermi kullanıldığından dolayı 15 asker yaralanmıştı. Sonra ne mi oldu? Genelkurmay başkanı istifa etti. Bizde her hafta onlarca kişi bir nedenle ölüyor sonuç; kendini devletten milletten büyük gören generaller milleti azarlıyor. Bu ülkenin kurtarılmasında askerin başarısı vardır. Ama bu ülke milletindir askerin değil. Asker kışlaya... Su Rahat’

Doğru söze ne denir...

‘Ben işimi iyi yapmadığımda nasıl birileri bana hesap sorabiliyorsa... Nasıl ki bir kişinin cezaevinde ölümü şüpheli bulunup 15 kişi sorgulanıyorsa... Terör olaylarında da kimin veya kimlerin ihmali, hatası varsa hesap sorulabilmeli işte o zaman terörden kurtuluruz fikrine sahibim... Başbakanımızın kendisine yakışır cesaret ve doğrulukta olaylara yaklaşmasını umut ediyorum... Yoksa kendisine olan sevgim ve saygım kan kaybetmeye devam edecek... Fukara Düşler’

Kimse yıldıramaz...

‘Ne Erdoğan ne Başbuğ hiç kimse bizleri demokrasiyi, insan haklarını, bu ülkenin evlatlarının canlarını savunmaktan alıkoyamaz. Bunu herkes iyi bilsin. İnsanlar ölecek biz de ‘vatan sağ olsun’ mu diyeceğiz? Ülkesini en çok seven işini en iyi yapandır. Gazeteciliği kimin iyi yaptığı ortadadır. Ülkeyi ve 20’sindeki çocukları kimlerin korumadığı da ortadadır. Abdussamet Kandemir’

Allah’a, havale ediyorum...

‘Çoluk çocuğumuzun rızkından keserek ödediğimiz vergilerle alınan silahları bize çeviren zihniyeti de, inanarak, güvenerek oy verdiğim ama maalesef bu zihniyete destek veren AKP’yi de, başındaki R:T:E’yi de, Cumhurun Reisi seçildiğinde sevincini, övüncünü günlerce yaşadığım Abdullah Gül’ü de ve olaylarda bir şekilde ihmali bulunan herkesi RABBİME havale ediyorum. Eğer bu olaylar açığa kavuşturulup hesap sorulmaz ise de AKP’ye kesinlikle oy vermem de aile fertlerime de verdirtmem. İsmail Demirtaş’

Ben de soruyorum...

‘Hadi gelenleri fark edemediniz, madem 300 terörist vardı, bunlar ellerini kollarını sallaya sallaya nasıl geri kaçtı, o dağları yerle bir edemediniz mi, uçağınız mı yoktu bombanız mı? Tabii boş dağları bombalarken cephaneniz bitti sanırım! Ufuk Ardal’

H H H

‘Elbet vatan için canımız feda, hepimiz hazırız ölmeye, ama sanki bedavadan ölüyormuşuz gibi bir hisse kapıldık, acımız tepkimiz derdimiz bu yüzden KOMUTANIM, bir çaresi varsa çözüm bulunmalı, askersen öleceksin arkadaş kabul ama 30 yıldır ölüyoruz. KOMUTANIM. Mustafa Burak’

‘Mehmet Altan... Size tamamen katılmakla birlikte bu ülkede eli silahlıların söz hakkı seçilmişlerinkinden fazla olduğu müddetçe, onların dokunulmazlığı olduğu müddetçe, bir devlet memuru değil de başlı başına bir hükümet gibi davrandığı müddetçe, askeri mahkemeler bu ülkede olduğu müddetçe, askere hesap soracak bir merci olmadığı müddetçe, bu ülkeye demokrasi uğramaz... Biz ancak hayal kurarız... Hükümetler de gelir asker yalakası olur başka bir şey beklenemez. Hamza Salman’

Hükümet var da iktidarda değil...

‘Dünkü Ankara resmi hangi demokrasiye uyuyor? Tabii, eğer var ise, hükümet de bu soruya cevap verebilir.’ Hükümet var... Var da iktidara gelemedi. Cumhurbaşkanı bile seçtiler ama iktidara gelemediler. İktidar olmak bir hayal... Bunu da fark ettiler de halktan bu gerçeği saklamaya çalışıyorlar. Tarafı kutluyorum. Mustafa Nazım İmamoğulları’

Yazık...

‘Sayın Mehmet Altan söylediklerinize tamamen katılıyorum. Beni üzen başbuğun dedikleri değil, yağ yakmak adına oy verdiğimiz siyasetçilerin, cumhurbaşkanı ve başbakanın da bu faşizan konuşmayı desteklemiş olmasıdır. Demek demokrasi başka bir bahara kaldı. AKP iktidara geldiğinde ümitlenmiştik. Ümitlerimize yazık oldu. Bilal Dahan’

Başbakan bile korkmuş...

‘Başbakan korkmuş olmalı ki... Genelkurmay Başkanı haklıymış... Yazık milletin evlatları genç yaşta neden şehit oluyor? Yıllardır sonuç alamayanlar sebebini sorgulayanları sorgulayacaklarına, hatalarını örtmek için tehdit... Her zamanki gibi helal olsun... Benim paramla bana efelik yapmak... Helal olsun. Eyüp Selahattin Doğan’

Vesayet demokrasisi...

‘Yazar teşhisi koymuş aslında... Demokrasinin olmadığı, olgunlaşmadığı, olgunlaşmaya da müsaade edilmediği ülkelerde olur böyle tuhaf, garip şeyler. Yıldız Öztürk’

Muhalefet Nerede?

‘Hadi Hükümeti anladık(!) ta muhalefet de çıkıp yahu bu iddialar ne? Ne oluyor bu memlekette demiyor. Lütfen Biri Millete açıklasın. Çok sıkıldık. Çıldırmak üzereyiz. Ne oluyor? Altay Yeşil’

İstifa Etmeli...

‘Derhal görevden alınıp yargılanmalı, öfkeli zat ve arkasındakiler! Yavuz Selim’

Umarım, başbakan mesajı alır...

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=188639

€lyesa

Banned
sayın başbakanım kusura bakma ama yalnış yapan sen bile olsan karşında bulursun bizi

bu yüzden Demirelleşme Lütfen

maresal

New member
erdoğanın bu açıklamasını duyduğumda buz gibi soğudum birden

sakın bir daha böyle yalnış davranışlar içinde olma

yoksa bir daha oy vermem sana

TurkC

New member
Normal şartlarda konu başlığına göre bizim ulusalcı arkadaşlar burayı yorum manyağına çevirmesi lazımdı.

Amma felakin konun içeriğine baktıklarında da ise dut yemiş bülbüle dönüyorlar

pişirici

New member
yahu nerede tepki çığ gibi büyüyor allah aşkına yapmayın yahu .ispanyada genel kurmay başkanı istifa etmiş de mişmişde mişmiş bundan önceki genel kurmay dönemlerinde sanki hiç şehidimiz yokmuş gibi konuşuyorsunuz

fulldot

New member
siz tayyibizimciler o kadar gönülden bağlısınızki ulu kurtarıcı önderinize, (akepe başkanı)
dakikasında satıyorsunuz,

terbiyem müsade etmiyor sizin gibilere söylenen sözü burada zikretmeye

HTML