Erdoğan Medyası’nın birincisi Rockefeller Times!

Vtnsvr

New member
ABD’nin ünlü zenginlerinden Rockefeller, hasta yatağında yatarken kendisine sadece hoşuna gidecek haberlerin basıldığı bir gazete verilirmiş.

O hasta haliyle canı sıkılmasın, yaşamının son günlerinde dünyayı tozpembe görmeye devam etsin diye!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da böyle bir özlem içinde olduğu son çıkışlarından anlaşılıyor.

Ekonomi uzmanlarının aylardır davul çaldığı ama kimselere duyuramadıkları olay sonunda gerçekleşti.

Türkiye’nin ekonomik büyüme hızı yılın ikinci üç aylık dönemi için yüzde 1.9 olarak açıklandı.

Bu oran, 26 dönemdir kesintisiz büyüyen Türkiye ekonomisinin sert bir fren yaptığı anlamına geliyor.

ABD’de başlayan ekonomik krizin Türkiye’yi etkilemeyeceğini söyleyenler için, yazılarımdan birinde "Mezarlıktan geçerken ıslık çalmaya benziyor bu durum" diye yazmıştım.

Dün baktım, "mutlu günlerde" Recep Tayyip Erdoğan’ın hoşuna gitsin diye bunun çığırtkanlığını yapanlar sus pus olmuşlar.

Erdoğan Medyası, bu kötü ekonomik gerçeği saklayabilmek için elinden geleni yapmış.

Sabah’ın birinci sayfasında böyle bir haber yok.

Star ve Yeni Şafak da aynı şekilde, haberi birinci sayfalarına layık bulmamışlar.

Taraf, haberi birinci sayfasından vermiş ancak bunun nedeninin "ülkede kullanılan traktörlerin eski olması" olduğunu ifşa ediyor!

Birinciliği ise Zaman’a verdim. Eminim Erdoğan da en çok Zaman’ın bu haberi veriş şeklinden memnun kalmıştır. Zaman’ın manşeti şöyle: "Kapatma Davası büyümeyi frenledi."

İktisatçıların aylardır dikkat çektikleri ekonomik kararların zamanında alınamamasının nedeni demek ki buymuş!

Zaman yöneticileri, kendilerinin Erdoğan Medyası içinde sınıflandırılmasından hoşlanmıyor. Madem öyle, diğerlerinden ayırmak için bundan sonra o gazeteye "Rockefeller Times" diyeceğim!

Mehmet Y. YILMAZ

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/9880144.asp?yazarid=148&gid=61&sz=30266

HTML