Erdoğan III.Abdülhamit olur mu?

ahmert

New member
Hüsnü Mahalli'den tehlikeli kıyaslama. Türkiye'nin Gazze'de yaşananlara haklı isyanı yanlış taraflara çekilmek isteniyor...

Erdoğan III.Abdülhamit olur mu?

Hüsnü Mahalli / Akşam'daki yazının ilgili kısmı.

III. Abdülhamit

Arap ve İslam dünyası, 20. yüzyılın başında II. Abdülhamit'in tüm zor koşullara rağmen Filistin toprağını Siyonistlere nasıl vermediğini hatırlıyor ve asla unutmaz.

Birileri yine kızacak ama ben yine de söylemek durumundayım.

Erdoğan III.Abdülhamit olabilir.

Sakın birileri çıkıp "Arap liderlerden birçoğunun ihanet içinde olduğu, Filistinlilerin kendi aralarında kavga ettiği bir ortamda Türkiye neden başına bela alsın" demesin.

Çünkü Arap iktidarlar ve yukarıdaki söylemleri arada bir gündeme getirenler ihanet içindeyse Türkiye ve Erdoğan ihanet içinde olamaz ve olmamalı.

Arap liderler vicdansız ve duygusuz ise Gül, Erdoğan, AKP kadroları ve tüm Türk halkı Arap ve Müslüman ülkelerin diğer halkları gibi vicdanlı, duyarlı ve onurludur.

İşte bu nedenle bölgede herkes Erdoğan'ı, Türkiye'yi ve Türk halkının şahlanışını merak ediyor ve çok önemsiyor.

İşte bu nedenle bugün başta Filistin olmak üzere tüm Arap ve Müslüman dünyasında herkes yeni bir Abdülhamit'in çıkıp çıkmayacağını merak ediyor.

İşte bu nedenle herkes Erdoğan'dan bir şeyler bekliyor.

Erdoğan ya 'reel politika'nın gereğini yaparak sessiz kalmayı ya da inanç ve vicdanın sesine kulak vererek III.Abdülhamit olmayı tercih edecektir.

Her iki koşulda tarih kitapları Erdoğan'dan iki satır söz edecektir.

Ama önemli olan o satırlarda yer alacak kelimelerdir.

Benim tanıdığım Erdoğan bu kelimelerin özel bir hattat eliyle yaldızla değil gerçek altın harflerle yazılmasını ister.

kaynak

Aktuğ

Altın Üye
erdogandan olsa olsa
III.recep tayyeep bush
II.recep tayyeep gulen
olur

kürsat75

Banned
abdülhamit tayyip ne alaka . tayyibin abdülhamit olabilmesi için osmanlıların soyundan gelmesi veya türk olması lazım .bunun soyununda ne olduğu belli değil yada ben bilmiyorum yada herkes yanlış biliyor .

tavırlarına ve icraatlerine bakarsak türk olmadığını zaten görebiliriz .

ne demişti tayyyyyyip bey hazretleri ;

sen ne mutlu türküm dersen oda kürdüm der . bunlar boş gereksiz şeyler .

bu sözü söyleyen adamdan bırak abdülhamiti şeye bile bekçi bile olmaz. bakma sen din istismarcılığı sağ olsun .

kaptan61ts

New member
iki zıt kutup.

..siyonist hareket yahudi sayısının ve toprağının artması ile güçlenmeye başladı.Siyonistler bölgede bir Yahudi devleti kurma planlarında Osmanlı İmparatorluğu, Britanya, İmparatorluk Almanyası gibi tüm egemen güçlerle ilişki kurdu ve destek aramaya başladı. 1896 yılında Filistin'i Siyonist harekete bağışlaması yolunda Osmanlı İmparatorluğunu ikna etmeye yönelik bir plan ortaya atıldı. 1854 te Osmanlı Devleti Kırım Harbine girerken ilk dış borcunu alıyordu.Otuz sene içinde Osmanlı Maliyesi borç ve faiz ödemelerine dayanamayarak aynen bugünkü gibi iflas etti. Duyun-Umumiye'yi yani bir çeşit bugünkü İMF yi kabul ederek maliyesini,iktisadi idaresini Avrupalılara teslim etmişti.Teodor Herzel 1896 yılında Osmanlı İstihbaratının Avrupadaki ajanlarından Newlinski ile İstanbula gelerek II.Abdülhamit'le görüştü.Yirmi milyon altın karşılığında Filstin'e yahudi göçünün serbest bırakılmasını yani Filistin'i satınalmak istedi.Abdülhamit şiddetle Teodor Herzl'in teklifini reddetti. Newlinskiy'e Herzl'e iletmesi için şu cevabı verdi: 'Eğer Bay Herzl senin benim arkadaşım olduğu gibi arkadaşın ise, ona söyle bu meselede ikinci bir adım atmasın.Ben bir karış dahi olsa toprak satmam, zira bu vatan bana değil, milletime aittir.Milletim bu vatanı kanlarıyla mahsuldar kılmışlardır. O bizden ayrılıp uzaklaşmadan tekrar kanlarımızla örteriz.Benim Suriye ve Filistin alaylarımın efradı birer birer Plevne'de şehit düşmüşlerdir. Bir tanesi dahi geri dönmemek üzere hepsi muharebe meydanlarında kalmışlardır. Türk imparatorluğu bana ait değildir,Türk milletinindir.Ben onun hiçbir parçasını vermem. Bırakalım, Museviler milyonlarını saklasınlar, benim imparatorluğum parçalandığı zaman onlar, Filistin'i hiç karşılıksız ele geçirebilirler.Fakat yalnız bizim cesetlerimiz taksim edilebilr. Ben canlı bir beden üzerinde ameliyat yapılmasına müsaade edemem.' İSRAİLDE TOPRAK SATISI İLE KURULDU..
BÜYÜK ORTADOĞUNUN BAŞKANI SAYIN TALİP BEY.

TOPRAKLARI PEŞGEŞ ÇEKMEKLE ÜNLÜDÜR.NEDE OLSA ALAN TOPRAĞI GİTMİYOR..TIPKI FİLİSTİNDE OLDUĞU GİBİ.

En çok Yunanlar
Önce haritanın genel tablosunu verelim:
Geçen yıl itibarıyla Türkiye'de yabancılara ait taşınmazların toplamı:
47 bin 912...
Bunların yüzde 79'u, 5 ülke tarafından alınmış. Bu ülkeler sırasıyla:
Yunanistan, Almanya, Suriye, İngiltere ve Hollanda...
Bu 5 ülke yurttaşlarının Türkiye'de sahip olduğu taşınmaz toplamı:
38 bin 11....
Ayrıntılı döküm verecek olursak:
Yunanlar 12 bin 535...
Almanlar 12 bin 53
İngilizler 6 bin 983
Suriyeliler 4 bin 607
Hollandalılar 1833...
Diğer ülke yurttaşlarının toplam taşınmazı ise 9 bin 901...
İsrail ilk 5'te yok...
Yabancıların gayrimenkul alımlarında 2,5 hektar sınırı olduğunu hatırlatıp ayrıntılara geçelim:
Coğrafi dağılıma bakıldığında Doğu Anadolu dışında bütün Türkiye coğrafyasında yabancıların taşınmaz sahibi olduğunu görüyoruz; ama yoğunluk Marmara, Güney Anadolu ve Ege'de görülüyor.
Belli bölgelerde belli ülke yurttaşlarının ağırlığı da hemen göze çarpıyor:
Trakya'da ve Marmara'da Yunanlar,
Karadeniz, Güney Anadolu ve İç Ege'de Almanlar,
Güneydoğu'da Suriyeliler...

İstanbul yoğunluğu
En yoğun satış yapılan kentlere bakalım:
Listenin başında İstanbul var:
Toplam 9 bin 893 taşınmaz satışı yapılmış.
Onu Antalya izliyor: 8 bin 718...
Üçüncü sırada birbirine çok yakın rakamlarla üç il var:
Muğla: 4 bin 948
Bursa: 4 bin 357
İzmir: 4 bin 156
Hatay geride: 3 bin 548
Ankara 766'da kalmış.
Diyarbakır 17 ile sonlarda...

TOPRAK SATILMAZ SATILAN VATANDIR...BU TOPRAKLARI VATAN YAPMAK İÇİN KAÇ NEFER ŞEHİT DÜŞTÜ VE DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR.
İlk defa bir başbakan “ toprak satılıyorsa alıp götürmüyorlar ya” dedi.
"BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR , TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR."

Bastığın yerleri toprak diyere geçme tanı
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı
Sen şehit oğlusun incitme yazıktır atanı
Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı

Kİm bu cennet vatan için olmazki feda
Şuheda fışkıracak toprağı sıksanda şu heda
Canı cananı bütün varımı alsa da Hüda
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda

Ruhumun senden ilahi şudur ancak emeli
Değmesin mabed'imin göğsüne na mahrem eli
Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli

metalic

New member
Filistin-1917
7.Ordu Komutanı Mustafa Kemal:

"yoğun propaganda var, ingiliz gizli servisi her yerde...Silahla yenemezler ama AHALİ BİZDEN NEFRET EDİYOR!!!!!"

soruya cevap: tayyip'ten abdülhamit değil, bush,olmert,perez olur.

regal85

New member
tayyibin abdülhamit olması için en azından bunları yapması lazım; aşağıdakileri bir bir yapması gerekir

1) İlk olarak hükümet Türkiye'nin İsrail'deki büyükelçisini derhal geri çekecekti.
2) Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti sadece büyükelçimizi çekmekle kalmayacak, aynı zamanda Birleşmiş Milletler, İslam Konferansı Örgütü, Arap Birliği, Avrupa Birliği gibi kuruluşları da harekete geçirerek İsrail'in bu vahşetine karşı tavır almaları için somut adımlar atacaktı.
3) Hükümet, İsrail-Suriye görüşmelerindeki arabuluculuk rolünden vazgeçtiğini derhal bütün dünyaya deklare edecekti.
4) Türk Kızılay'ı devreye sokularak Gazzeliler'in ihtiyacı olan acil yardım malzemelerini büyük bir etkinlikle organize edecek, bölgeye gönderecekti.
5) Bu saldırılar neticesinde Gazze'de meydana gelen yaralılar derhal bir havayolu koridoru oluşturularak Türkiye'ye getirilip tedavileri yaptırılacak veya Türk Kızılay'ı tıbbi ve doktor ekip ve ekipmanlarıyla bölgeye girerek yaralıların ve hastaların tedavilerini yapacaktı.
6) Türkiye-İsrail Dostluk Grubundaki parlamenterlerin istifası ile bu grubun feshi sağlanacaktı.
7) İsrail'le askeri anlaşmalar iptal edilecekti!
8) İsrail jetlerinin Konya'daki eğitim uçuşlarına son verilecekti!
9) Gazze katliamı müsebbibleri uluslararası savaş suçları mahkemesine çıkarılacaktı.

yanlız pek yapacagını sanmıyorum...

HTML