Erdoğan Gülen In Dershanelerini Kapatabilir Mi?

sedapinar

New member
Erdoğan dersaneleri kapatabilir mi?

6 Yıldır iktidar olan Başbakan İzmir'de ne dedi? Hani şu gâvur İzmir'de(!)? Dershaneleri kapatabilirlermiş (!)...
Yazılı basından okuduğuma göre şöyle buyurmuşlar efendim:

"Üniversite sınav sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, üniversiteye hazırlık kurslarına anlam veremediğini belirterek, "Gönül isterdi ki böyle olmasın. Bazen milli eğitim bakanı ile de konuşuyoruz. Neden öğrenciler üniversite hazırlık kurslarına gider, bunu anlamakta ben zorlanıyorum. Anlıyorum da... Bu sistem neden oluşturulmuş, anlamıyorum. Bunu kaldırmaya kalkarsak hangi bariyerlerle karşı karşıya kalırız. Okullarımız var mı? Var. Mezun olan yavrularımız neden direk üniversiteye
giremesin. Öyle bir sistem var ki okuldaki bilgi ile imtihan edilmiyor. Peki neden? Bunlar aşılacak. Milletçe mücadele vermemiz gerekiyor. Akıl insaf sahibi olan herkesi bu konuda dayanışmaya desteğe davet ediyorum"

Bu sorunu çözeceklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Tabii bu bazı kesimlerin çıkarına, menfaatlerine ters düşebilir. Ama milletimin menfaatine uygun düşeceğine inanıyorum. Bu kurslara ciddi paralar veriliyor. Bunun bedelini ödeyen var ödeyemeyen var. Anadolu Liseleri'ne, Fen Liseleri'ne giden öğrenciler bile bu kurslara gidiyor. Bu bir garabet, bundan kurtulmamız lazım. Türkiye'de eğitim yoktu öğretim vardı, istiyoruz ki bunlar birlikte olsun. Adı eğitim ama eğitim yok. Öyle bir eğitim öğretim olmalı ki üniversiteden mezun olurken, öğrenciler her şeyi halletmiş olarak mezun olsun."

Basında bu konuya düzgün yorum getiren var mı diye bakıyorum ama maalesef... Gazetecilerin baskın çoğunluğunun kendi istekleri ile miyop, astigmat ve hatta tavuk karası olduğunu biliyorduk da, işitme ve koku alma problemleri olduğunu bilmiyorduk.

6 yıldır iktidar koltuğunda oturup, ülkenin her kurumunu pervasızca yıpratan bir insanın aklına dershaneler birdenbire mi geldi sizce?

Erkan Mumcu Milli Eğitim Bakanı iken bu konuyu gündeme getirmiş, Başbakan da "hayal bunlar(!)" diyerek dalgasını geçmişti.

Türkiye'de dershane hakimiyeti kimin elinde? Gülen Cemaatinin tabii ki...

Bakanlığın "okullarının başarısız, öğretmenlerin boş olduğunu adeta tasdik eden " , dershane soytarılığına olur vermesi bizden başka hangi ülkede vardır acaba? Dershaneler korkunç bir rant kapısıdır, vatandaşı soymanın hukuki hale getirilmiş bir yöntemidir. Bu nedenle de zaten kaldırılmalıdır. Kapatılması öğrenci sağlığı için de gereklidir. Okul ve dershane arasında koşturan çocuk hayattan kopmaktadır. Bilmiyoruz, aslında belki de istenen budur. Bunların hepsi tamam, fakat "dershaneler kapatılmalı" denilen zamanlamaya dikkat et ey dikkatli okur!..

F tipi kepçekulakların bu kadar çamur biçimde ortalık karıştırmasının aslında kime zarar verdiğini RTE nihayet anlamış olabilir mi? Hedeflerden birinin de kendisi olduğunu ve partisi ile belli kurumlar arasında ki çatışmaları derinleştirip, deliğe süpürülmek istendiğini görmüş olabilir mi?

Bence gördü... Ve İzmir'den "F tipi gladyo"ya "GÖRÜYORUM" dedi.

İşte mesajının meali budur!..

Kapatabilir mi peki?

Zamanında kendisinin Erkan Mumcu'ya verdiği cevapla cevap vereyim:

HAYAL GÖRÜYOR...

Son söz:"İnsanı mezara en yakınları koyar!"

Zahide Uçar / İnternetajans
http://www.etikhaber.com/content/view/57717/35/

bLueX

New member
Erkan Mumcu Milli Eğitim Bakanı iken bu konuyu gündeme getirmiş, Başbakan da "hayal bunlar(!)" diyerek dalgasını geçmişti.

"Türkiye'de dershane hakimiyeti kimin elinde? Gülen Cemaatinin tabii ki... "

bıktık bu heriften ya yakamıza yapıştı öğrencileri kullanmaya devam ediyor..

bbxvv

New member
Ya çok merak ediyorum nur cemaatine veya dershanesine gidip orada kötü bir olay yaşayan var mı? Veya bu cemaat zorla kendi içine birilerini almışmıdır? Yada yasadışı bir iş yapmışlığı varmıdır? Yani birisi çıkıp beni zorla götürdüler falakaya yatırdılar falan dese ona bile inanacak bir durumundayız.

bLueX

New member
Ya çok merak ediyorum nur cemaatine veya dershanesine gidip orada kötü bir olay yaşayan var mı? Veya bu cemaat zorla kendi içine birilerini almışmıdır? Yada yasadışı bir iş yapmışlığı varmıdır? Yani birisi çıkıp beni zorla götürdüler falakaya yatırdılar falan dese ona bile inanacak bir durumundayız.
Sana hiç uyuşturucu zorla kullandırıp bağımlı ederlermi?

LOOPUSED

Altın Üye
çamur at izi kalsın..bir araştırında öyle yazın bari türkiyede kaç dersane var ve kaçı cemaate ait. ayrıca onları kapatalım hadide yerine ne koyalım limasollu nacimi.pess.nefret gözünüzü karartmış ama bişey değişmez değil türkiyenin dünyanın alakasını çekmiş heryıl binlerce zeki insanı eğiten bilim ödülleri alan okulları dersaneleriyle geleceğinde eğitim dünyasını şekillendirecekler bu kesin.siz slogana devam edin çırpınmak iyidir bataklarda:)

bLueX

New member
İyi bu Fetullah Gülenin tüzüğünde geçiyor sen inkar ediyorsun..

==============================================

Örgütlenme ve cemaate adam kazandırma esasları:

Cemaat tek tip insan yetiştirme gayreti içindedir. Gerçi 1990'larda tahminlerin ötesinde büyüdüğü için bu amaç biraz sekteye uğramıştır.

Hedef kitle; ortaokulun son sınıfındaki ve liselerdeki öğrencilerdir. Çünkü bir gencin en cahil olmakla beraber en idealist olduğu devir bu çağdır.

Çocuğun aile durumu ve kişisel durumuna göre aylarca dinle ilgili hiçbir şey söylenmeyebilir. Yapılan şey bu gençlere bir abi gibi davranmak, ona derslerinde yardımcı olmak ve geleceğe ait planlarda yol göstermektir. Uygun ortam oluştuğunda cemaatin öğretisi verilmeye başlanır.

Genç, evinde ne kadar sorunluysa başarı oranı o kadar yüksektir.

İlk hedef büyümektir. Bunun da yolu okulların etrafında örgütlenmeden geçer.
Büyümenin iki yolu vardır: Okuyan gençler ve esnaf.

Gençler, cemaatın insan kaynağını; esnaflar ise lojistik ve para kaynağını oluşturur. Fethullah Gülen'e göre cemaatin lokomotifi Anadolu insanı ve himmetidir. Hiçbir dış katkı yoktur.

Belli bir zamana kadar cemaatin ana hedefi 'eğitim' olduğu için hep öğretmen yetiştirmeye çalışmışlardır. Cemaat büyüdükçe bu ihtiyaç yerini diğerlerine bırakmış, bugün sanatçısından mühendisine kadar toplumun her kesimini yetiştirme gayreti içindedirler. Ama ağırlık halen eğitim ve öğretmenler üzerinedir. Çünkü gençlerle buluşan tek meslek grubu öğretmenliktir.

Harp okullarına ve askeri liselere sokulacak çocuklar gizlilik içerisinde eğitilir. Bu çocuklar özel evlere giderler. Cemaat içindeki sorumlular dışında inanlar bu evlerin ne yaptığını bilmezler. Çünkü cemaatın örgütlenemediği tek kurum askeriyedir. Son olarak İzmir Maltepe Askeri Lisesinden 3, Balıkesir Astsubay Okulundan 2 öğrencinin Işık evlerinde Nur eğitimi aldıkları, okulda dikkat çekmemek için abdest yerine teyemmüm etmeleri, namazı gözle kılmaları, oruç tutmamaları, konusunda talimat aldıkları okul bitene kadar kendilerinden bir şey beklenmediği tespit edilmiştir.

Kaynak : http://www.turkatak.gen.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=1407&Itemid=38

SEGMEN

İstiklal Mahkemesi Hakimi
cemaatin kötülüğünü göremeyen arkadaşlara sesleniyorum

CEMAAT

yanlışlık burada

biz ulusuz
biz halkız
biz milletiz

ama cemaat olamayız

birbaşka konu ise 2000 civarında olan dershane sayısı

nedense son 6 yılda 4000 civarına yükselmiştir

otomatikman ben 2000 i cemaatin diyebilirim

diğerleri dükkan kapatıyor zaten

bytan

LinuX GeeK
Moderatör
Erdoğan için ücretsiz deneme sınavı

GERÇEKTEN de çarpık eğitim sistemimizin besleyip büyüttüğü dev bir garabettir dershaneler...

Ve bu acı gerçek, nihayet Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da dikkatini çekmiş durumdadır...

Madem öyledir, o zaman Başbakan Erdoğan için hazırladığım özel test sorusuna geçebiliriz...

Soru şudur:

"Acaba ben başbakan olarak, bu garabete aşağıdaki hangi nedenlerden dolayı son veremem?"

Bunlar da şıklar:

A - Cemaatin önlenemeyen yükselişinde "dershane faktörü"nün rolü ve önemi nedeniyle...

B - Resmi ya da gayri resmi bir istihbarat örgütünün işin içine karışma ihtimalinin yüksekliği nedeniyle...

C - Camiamızın dershanecilik sektörünü pek sevmesi nedeniyle...

D - İstiharede yeşil çıkmama ihtimalinin yüzde 90 olması nedeniyle...

E - Hepsi...

Kaynak

Konuyu açtığın için teşekkür ederim..En büyük maddi ve insan kaynakları burası..
Gerçi maddi kaynaklar artık daha "örtülü" hale geldi son zamanlarda...

bbxvv

New member
Ne yani forumda kimse nur cemaatine gitmedi mi? Veya bu cemaatten kötü bişey gören birisi yok mu? Burda atıp tutan herkes bilmediği bir konu hakkında sözde aydın kişilerin konuşmalarıyla mı konuşuyor?

CarlionE

New member
zaten memleketin hayrına bişey olacak ya.hemen cemaat bilmem ne.bırakın da dersanelerin kapatılması konusunu tartışalım.tabiki kapatılsa keşke ha bunu düşünen bir başbakanın olmasıda çok iyi.dersanecilerden siz zengin olmuyosunu.şu gereksiz muhalefetlewri bırakalım bence.

bbxvv

New member
Bence biz milletçe tartışmayı bilmiyoruz. Herşeyi birilerinin sırtına yıkmayı çok iyi yapıyoruz. Üstelik bilmediğimiz bir konu hakkında yorum yapmaktada üstümüze yok.

Dershanelerin kapatılmasını bende çok isterim fakat büyük bir iş sahası ve istihdam sağlıyor ve kapatılması gün geçtikçe zorlaşıyor.

ezel_1907

New member
Keşke herkes F.Gülen kadar milliyetçi olabilse. Çünkü bazıları parmakalarıyla kurt işareti yapan kendini milliyetçi oldum sanıyor. Soruyorum size Türkçe yi yurt dışına tanıtımını yapan kişi kimdir. Açtığı eğitim yuvalarıyla Türkçe yi öğrettiren kimdir? Bunları yazıyorum ama bazılarınız bunları anlamayacak yada anlamak istemeyecek. Sadece şansımı denedim.

bukeeee

New member
Keşke herkes F.Gülen kadar milliyetçi olabilse. Çünkü bazıları parmakalarıyla kurt işareti yapan kendini milliyetçi oldum sanıyor. Soruyorum size Türkçe yi yurt dışına tanıtımını yapan kişi kimdir. Açtığı eğitim yuvalarıyla Türkçe yi öğrettiren kimdir? Bunları yazıyorum ama bazılarınız bunları anlamayacak yada anlamak istemeyecek. Sadece şansımı denedim.
komiksin...

Feartdiehm

New member
ezele katılıyorum bu ülkenin tanıtımını daha iyi yapan birini gösterebilirmisiniz şu an tüm dünyada ülkemiz tanınıyor ve dilimiz konuşuluyor türkçe olimpiyatlarını izleyin ve bu insanın yapmayı başardığı tabloyu görün tabi gözlerinizi kapamazsanız ...

virtue802

New member
Merhaba.
Ben dershanede çalışan bir matematik öğretmeniyim.
Dershanede çalışmama karşın, dershanelerin kapatılmasını kesinlikle istiyorum. Dershanenin öğrenciye kattığı hiçbir şey yoktur. Belki MEB'in hocalarından daha iyi hocalar var. Ancak bu işi para için yapan çok insan var. Öğretmenleri bu hale getiren adamlar şimdi çıkmış biz kapatırız diyorlar. Oks'yi kaldırıp SBS'yi getiren bunlar. SBS ile öğrenciler dershaneye bağımlı hale getirildi. Dershaneler kapatılamaz, sadece adı değişebilir. Örneğin: Özel okul, Yardımcı oku vs.

Cemaat konusuna gelince, cemaatte tanıdığım birçok iyi insan var. Cemaat kuruluş olarak toplanıp birlik olmak bu aradada dini yaşamak olarak tanımlanabilir. Dini öğretiyorlar, çok güzel birşey bence. Ancak dini biz öğrenelim diye öğretmiyorlar. Kendilerine itaat edelim diye öğretiyorlar. İşte bilmem neyin kitapları, bunu tesbihatı filan. Bunlar çok yanlış olaylar. İnsanların gözlerini kör ediyorlar.

Birilerini sözlerimler kırdıysam kusura bakmayım.

ErtugruL

ChemisteR
Şimdi birileri çıkmış güleni savunan yaptığı icratları savunan açıklamalar yapmış...Tabi onu seven insanlar olarak en doğal hakkınız bu.Türçkçeyi yaymış ta bilmem ne de. Dünya da ondan önce de türkçe zaten konuşuluyordu. Kaldı ki bi arkadaşımız ne zararını gördünüz diyor. Bende diyorum ki bu insan yüzünden çok insan zarar gördü çok insanın parası yendi. Şimdi bu adama bakarsan sayılı zenginlerden...
Ben cemaatmiş bilmem neymiş bunlara tamamen karşıyım. Senin sana dinini anlatan peygamberlerin yok mu? Madem sana dinini anlatan kuranın incilin tevratın var, neden ihtiyaç duyuyorsun bu insanlara? Tamamen ranttır...
Münfesih MSP yanlısı olan Nurculardan Fethullah Gülen, İran’da gerçekleştirilen devrimin Türkiye’de de gerçekleştirilmesini arzulamakta olup, Türkiye’de İslami bir devrim için yurt sathında teşkilatlanmaya önem vermektedir.Yani laiklik karşıtı şeriat yanlısı eylemler.
19.04.1980′de İzmir’de gerçekleştirilen bir Nur toplantısında yaptığı konuşmada; birkaç gün içerisinde “Huruç harekatı” (Atılım harekatı) başlatılacağını, bu harekat için hemen hemen her ilde liderlerin tespit edildiğini, İran’da yapılan İslam harekatının Türkiye’de de böylece başlamış olacağını” belirtmiştir.Ve ardından ege ordunun arama emriyle erzuruma kaçmıştır. Sen neden kaçarsın? Eğer bi şuç işlediysen kaçarsın...

medalt47

New member
Benim kardeşim bu sene Nur Cemaatinin dersanesine gitti ve Allah'ın izniyle aldığı eğitimle inşallah bu sene istediği bölüme gidecek.
Ve kendi aramızda haftada bir gün dahi olsa toplanıp sohbet ediyor, risale okuyoruz.
Ayrıca Cemaatin kelime anlamı Tdk sitesinde;
"İnsan kalabalığı, topluluk" diye geçiyor.
Siz istediğiniz kadar yorum yapın...

"Hakiki imanı elde eden kainata meydan okur."cümlesi herhalde herşeyi açıklar nitelikte...

HTML