Erdoğan CHP'ye yüklendi:Paranın üzerindeki Atatürk resmini çıkartıp İnönü'yü koydular

LaNgHaWiL

New member
Erdoğan CHP'ye yüklendi: Paranın üzerindeki Atatürk resmini çıkartıp İnönü'yü koydular

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'teki mitingde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştirdi.

Başbakan Erdoğan, "Atatürk, kurduğu partisinin başına Baykal gibilerin geleceğini bilseydi bu partiyi kurmazdı, CHP'yi kurmazdı. Bunlar iktidara geldiklerinde paranın üzerindeki Atatürk resmini çıkartıp İnönü'nün resmini koydular. Atatürk posterlerini indirip İnönü'nün posterlerini astılar." dedi.

Konuşmasında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de eleştiren Erdoğan, "Bahçeli'nin iktidarı döneminde zam zam zam diyordunuz. O dönemlerde bol bol zam yapılıyordu. Biz 4,5 yılda ithal ürünlerin haricinde hiçbir şeye zam yapmadık. O dönemlerde sık sık grevlere şahit oluyordunuz. Biz çalışma hayatında barışı tesis ettik. Herkes emeğinin karşılığını alıyor. Enflasyonun karşısında ezilmiyor. Çalışanın hakkını veriyoruz." diye konuştu.

Gaziantep'te milli eğitim, sağlık ve diğer alanlarda yaptıkları icraatlarını anlatan Erdoğan, "Ben işçi emeklisiyim hastanelerde ilaç kuyruklarında beklemenin ne demek olduğunu bilirim. Geldik, biz dedik ki hastanelerin hepsini kullanacağız. CHP dedi ki (Olmaz). Biz dedik ki olacak. Oldu mu?. Benim işçi kardeşim istediğin hastaneye gidiyor musun memur kardeşim Bağ-Kurlu kardeşim gidiyor musun. Özel hastaneye gidiyor musun . Vakıf hastanesine gidiyor musun. Daha ne yapalım. Sayın Baykal bunları görmüyor." diye konuştu.

AK Parti'nin Gaziantep'e çok değerli hizmetler kazandırdığını vurgulayan Erdoğan, "Önümüzdeki yıl Gaziantep adalet sarayını açacağız. Gaziantep Havalanı nasıl beğendiniz mi?. Herhalde Baykal yapmadı Bahçeli yapmadı. Herhalde bunlar AK Parti'nin birer mührü değil mi?. 33 trilyon para harcadık bunlara. Sayın Baykal inanmıyor bunlara. TOKİ konutlarını ucuza verdiğimize de inanmıyor. İstersen sana Ankara'dan bir konut verelim de gör." şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan Baykal'a yüklendi: Altın dağıttığımı ispat edemezsen müfterisin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Erdoğan, "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları atan vatandaşlara, "Ben de sizlerle gurur duyuyorum." diye cevap verdi.

Erdoğan, "Gaziantep, her zaman kendine yeten bir şehir olarak Türkiye'nin lokomotifi oldu. Gaziantep bir bereket yurdudur. Türkiye'nin yükselen bir yıldızıdır. Biz Gaziantep'i kalkındırmak için elimizden gelen gayreti gösterdim. bundan sonra da bu şehrimizi kalkındırmak için yola devam diyoruz." dedi.

Konuşmasında, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "Hükümet vatandaşa altın dağıtıyor" sözlerini eleştiren Başbakan Erdoğan, "Sayın Baykal, altın dağıttığımı ispat edemezsen müfterisin." diye konuştu.

Vatandaşları kandırmak için yola çıkanların 22 Temmuz'da sandığa gömülmesini isteyen Erdoğan, "Sayın Baykal, komşunuz Kahramanmaraş'ta konuşmuş, (hükümet altın dağıtıyor) demiş. Bunun cevabını vermek bana düşmez mi?. Sayın Baykal meydanda oy namustur ırzdır diyeceksin sonrada bazı vatandaşlar oylarını bir çeyrek altına sattı diyeceksin. Sevgili Gaziantepliler, siz Türk milletinin oyunu bir çeyrek altına satacağına ihtimal veriyor musunuz. Hangi müfteri bunu sana inandırdı. Kılavuzu karga olanın. Sen en iyisi bu kılavuzu değiştir. Ama sayın Baykal yapar. Birisi ip atar birisi yalan atar. Al birini vur öbürüne. Meydanlarda oy avcılarının durumunu biliyorsunuz. Yakında tezgahı kapatacaklar, 4 gün sonra tezgahı kapatacaklar tası tarağı toplayıp gidecek bunlar." diye konuştu.

Erdoğan, "Biz diyoruz ki sandıktan mutlaka istikrar çıksın. Çok daha güçlü bir AK Parti çıksın. Bugüne kadar emanetinizi emanetimiz bildik. Hukukunuzu kendi hukukumuz bildik, bundan sonrada bu yolda yürüyeceğiz. İftiradan medet umanlara fırsat vermedik vermeyeceğiz. İnşaallah halkımızın bütün hayallerini gerçekleştireceğiz. Her alanda adalet ve kalkınmayı güçlendireceğiz. Gaziantep alınterinin şehridir. Gaziantepli işçi, esnaf, tüccar, çiftçi istikrarın ne demek olduğunu iyi bilir. Alın terinin ne demek olduğunu iyi bilir. Bunu Şahinbey'in çocukları Şehit Kamil'in çocukları çok iyi bilir. O yüzden yola devam diyoruz. Mücadelemiz kesintiye uğramasın diye yola devam diyoruz. Kesintisiz aydınlık için yola devam. Biz sizin efendiniz değiliz biz sizin hizmetkarınızız." şeklinde konuştu.

Erdoğan şöyle devam etti: "Sayın Bahçeli çıkmış meydanlarda konuşuyor. Senin döneminde bankalar fona devredilmedi mi?. Mağdur olanlar oldu. Kim ödedi bu parayı benim Gaziantepli kardeşim ödedi. Bunun için de bir de İmarbank vardı. Bu İmar Bankası'nın başındaki diyor ki mazotu 1 YTL'ye indireceğim. Baykal da (Ben ÖTV'yi kaldıracağım) diyor. Sayın Baykal şu anda çiftçiye destek verildiğinden senin haberin yok. Zaten 1 YTL'ye mazot veriliyor haberin yok. Ama bunların derdi vatandaşları aldatmak. 3 Kasım'da olduğu gibi 22 Temmuz'da da bunları sandığa gömün. Sayın Bahçeli de, Yüce Divan'a gidecek birisi çünkü bu kadar hortumlamaya seyirci kalınamaz. Sayın Baykal bu ülkede Enerji Bakanlığı yaptı. Mazotu karne ile dağıttığını bilmiyor mu?. Niye mazotu karne ile dağıttın. Neden mazot karaborsaya düştü?. Onun hesabını versene."

CHP lideri Deniz Baykal'ın, (Hükümet oy için kömür dağıtıyor) eleştirilerini cevaplayan Başbakan Erdoğan, "Biz Türkiye Cumhuriyeti'nin kömürünü dağıtıyoruz. Fakire fukaraya dağıtıyoruz. Devletin eliyle dağıtıyoruz. Bunlar Türkiye'nin kömürleri. Bu kömürleri kaymakamlarımız valilerimiz dağıtıyor. Sen valilerimize kaymakamlarımıza saygısızlık ettin." dedi.

cihan​

ChaMuR

Altın Üye
hah bi sen kaldıydın Atatürk üzerinden siyaset yapmayan sen de yap tam olsun..!

konuyu da siyasi partilere taşıdım..

grizu_03

New member
devletten haberi olmayanlar devlet yönetmesin bu ülkenin ilerlemesi için tek başına iktidar şart o da akp dir. itirazı olanlar olabilir saygı duyarım ama bu itiraz kurulu düzeneğin yürümesine karşıysa o başka.

tellek

New member
Bu ülkede istikrar şarttır unutma seçmen vatandaş hatırla eski hükümetleri zamdan zulümden enflasyondan çektiğin sıkıntıları unutma..
Ya yola devam...
Yada umudun sonu Türkiye için zor günler...
tercih senin...
CHP yi MHP yi gözünüz kesiyormu onlarda ülke yönetecek beceri varmı?
Yok kardeşim yok.. Ülkeni ateşe atma. İSTİKRARLA YOLA DEVAM ET
GÜZEL GÜNLER ÇOK YAKINDA..

HTML