Erdoğan Baykal'a seslendi: Dik dur

iGoogle

New member
Başbakan Erdoğan, CHP lideri Baykal'ın çarşaf açılımına tam destek verdi. "Değişim uzun soluklu olmalı" diyen Erdoğan, Baykal'a şu önemli çağrıyı yaptı:

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi bugüne kadar tanımayanların, bütün gerçekleriyle artık tanımaya başladıklarını belirterek, ''Böyle bir yaklaşımın olması, rozetlerin takılması güzeldir. Yıllarca farklı kesimlerin, düşüncelerin, giyim tarzlarının bu ülkede yaşadığının farkına nihayet vardılar'' dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, çarşaflı bir kişiye, partiye katılırken rozet takmasını kastederek, kendisini sevindiren yeni bir döneme girildiğini söyledi.

Bu değişim ve dönüşümü yapanları kutlayan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Benim aziz milletim, bugüne kadar kendisini tesvih (geciktirme) eden bu çevrelere karşı hep cevabını vermiştir. Ama Türkiye'yi bugüne kadar tanımayanlar var. Ama öyle zannediyorum ki Türkiye'yi bütün gerçekleriyle tanımaya başladılar. Bu, güzel bir gelişmedir. Türkiye'yi nihayet doğru şekilde anlamaya çalıştılar. Her ne kadar, 29 Martta bir seçim varsa da... Böyle bir yaklaşımın olması, rozetlerin takılması güzeldir. Gerçekten ben bu değişim, dönüşümün arkasında inşallah, olumlu umutlar taşıyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, bu benim hakkım değil mi? Hakkım. Çünkü yıllarca farklı kesimlerin, farklı düşüncelerin, farklı giyim tarzlarının bu ülkede yaşadığının farkına hamdolsun nihayet vardılar. Bu gelişmeler güzel şeyler.

Tabi, olumsuz çıkışlar olacaktır. Sayın genel başkan, buna karşı dik durmalı, boyun eğmemeli. Bundan sonraki süreçte, bu duruş böyle devam ederse, inanın ülkenin bir çok sorunu da çok daha çabuk çözülür. Siyasetin temeli, tutarlı olmaktır. Bunu çok açık ve net söylemek zorundayım. Dürüst olmaktır, uzun soluklu olarak aynı çizgide yürüyebilmektir.''

http://www.haber7.com/haber/20081125/Erdogan-Baykala-seslendi-Dik-dur.php

HTML