Erdoğan: Bahçeli o kalitede değil

maresal

New member
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında Devlet Bahçeli'ye sert sözlerle eleştirdi.

"Demokratik açılım" açılım adında yürütülen Kürt açılımını "vatan hainliği" olarak nitelendiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "cevap vermeyeceğini" söyleyen Başbakan Erdoğan sarf ettiği sözlerle yeni bir tartışmaya yol açtı. Erdoğan, kendisini vatan hainliği ile suçlayan MHP lideri Devlet Bahçeli için "Bizim vatan sevgimizi, bir defa ölçebilecek ne kalitededir ne de kariyerdedir." dedi.

"NE KALİTEDE NE DE KARİYERDE"

Erdoğan şöyle konuştu: "Bizi son derece ağır ve insafsız bir şekilde eleştiren, hâşâ bizi adeta "vatan haini" olarak ilan eden Sayın Devlet Bahçeli'ye cevap verecek değilim. İnanıyorum ki, MHP’nin kendi içindeki mensupları bile onun bu yaklaşımından rahatsızdır. Ben buna inanıyorum. Sayın Devlet Bahçeli, yaklaşan büyük kongresinin hazırlığı içerisinde. Bu hezeyanlara girmesi yanlıştır. Bizim vatan sevgimizi, bir defa ölçebilecek ne kalitededir ne de kariyerdedir. Bunu böyle bilin. Böyle bir şey yok."

"İKİ LİDER DE ACELE EDİYOR"

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a da cevap vermeyeceğini belirterek şunları söyledi: "Aynı şekilde CHP’nin Sayın Genel Başkanına da cevap verecek değilim. Bir tartışmanın içerisinde de olacak değilim. Ancak her iki lidere de tavır belirleme noktasında acele davrandıklarını, bu şekilde çözümden değil, çözümsüzlükten yana bir tavır içerisine doğru sürüklendiklerini de hatırlatmak isterim."

KAYNAK

TraFoo

Banned
kaliteli amerikan uşağı olmaktansa ot olmak daha şereflidir, şeref yoksunu kaliteli uşaklar bunu anlayamaz...

HTML