ErCiYeS ünversitesi

la_net

New member
herkesin okulla alakalı kötü anıları olabilir...ama erciyes ünversitesine hele hele de makina mühendisliği bölümüne düşerseniz bu yaşayacağınız kötü olaylar anı olmuyor. çünkü okuldan yakanızı kurtaramıyorsunuz...23 yaşında ülser oluyorsunuz 24 ünüzde tarakla alakanız kesiliyor.
bu bölüme saditleri ve tahminimce gencliklerinde ezilmiş olan paronayakları öğretim görevlisi yapmışlar ( sadece 1-2 tanesi hariç) ve bunlar da öğrencilerden hırslarını alıyorlar.
mukavemet kinetik kinematiği verdim okulu bitirdim artık diye sevinirken 1. sınıftan hatırlayacağınız sadistin birini 4. sınıfın 2. döneminde karşınıza dikiyorlar. R.K. isimli bu cağ dışı kalmış sadist 120 sayfalık 10 15 yıllık bir kitabı eğitim öğretim adına size ezberletmeye calışıyor. bu insanlıktan nasibini almamış mahluk bilgiye ulaşmayı kendi dönemindeki (taş devri) gibi zor sanıyor...bilgiye ulaşmanın saniyeler aldığı bir dünyada tek deponun beyin olduğunu düşünüyor...(tabi napsın kendinde olmadığı için beyinin tüm bunları yapabileceğini sanıyor) bağlaçlardan puan kırıyor, güzel yazı ve düzen 5 puan diyerek kafadan 5 puan siliyor. hani demiştim ya 1. sınıftan hatırlarsınız diye size başıma gelen bir olayı da anlatayım. inanması zor ama vallahi de billahi de doğru....bu adam 1. sınıftaki derte sınav yaptığında kağıdıma bakmıştım. doğru soruma yarı puan verildiğini gördüm. itiraz ettim ama düzelmedi...neyse ki gectim ve üzerinde durmadım....yani diyeceğim o ki bu sadist doğru soruya bile puan vermiyor.
sadece bu değil diğer dengesizler de yaz okuluna gelenleri yarı yarıya bırakıyolar. gözünün yaşına bakmıyuorlar adamın. hani okulumuz dünyanın en kaliteli mühendislerini yetiştiriyor ya....:Sopa...
eline kağıdı alıp tahtaya not yazmak hocalıksa ilkokulda okumayı söken her vatandaş üniversiteye hoca olabilir ....galiba öyle de olmuş yoksa bu vatan bu halde olur muydu?
bugün cok sinirliyim. cünkü R.K. isimli sadit beni yine bıraktı (bircok öğrenciye yaptığı gibi) okulum bir dönem daha uzadı. (öyle sacma ve öyle sıradan bir ders ki başka üniversitede yazokulu imkanı yok bu dersten kadığımızı duyanlar bitaraflarıyla gülüyorlar) şimdi bir sadistin egosunu tatmini uğruna okulum tekrar uzadı. okulum bitecek diye gün sayarken bu haberi almak cok acı birşeymiş...

tüm bunları neden mi yazdım?

arkadaşlar 2 gün sonra öss var...tercihlere falan cok var ama o günlere yetişirmiytiz bilmem. şimdiden uyarayım. erciyes ünv gibi bir ünversiteyi asla ve asla tercih etmeyin...hele de mak müh bölümünün adını bile anmayın....

latin

New member
demek kaldın kardeş ya :(
gecmiş olsun. o dengesizi ben de biliyorum. elinden az cekmedik...ama sana iyi bir haber vereyim emekli olmayı düşünüyomuş ( gerci gecen dönem için demiş ama inşallah artık olur.)
tüm öğrencilerinin ve hatta bölüm hocalarının nefret ettiği bir adam...Allah ıslah etsin. sövsek de dövsek de günahını alıyoruz. sabret sabret....bu kadar insanın ahını alan, bu kadar gencin istikbaliyle oynayan biri cok da rahat edemez.
bende keşke bana işi düşse diyorum ama maalesef şimdiye kadar olmadı. aslında öğrenciler olarak sizin dilekce felan toplayarak bir yaptırımızı olabilir belki. bir cok okulda secmeli olan bir coğunda da olmayan bu sacmalıklar yüzünden insanlar bu kadar madur olmamalı....
sana tekrar gecmiş olsun diyorum. hakkaten üzüldüm. ama herşeyde bir hayır vardır sabret. son gülen iyi güler inşallah....

erkenci

New member
aynı şekilde balıkesir ünivesitesi mak. müh.de de aynı sorun var. tercih yapacakların dikkatine...adam öğrenci listesinde tekli sayıları geçirdi.çiftli sayılıları bıraktı.Allah böyle tiplere vicdan versin ne diyeyim

man utd

New member
K.T.u nun bir çok bölümünde de var böyle o.ç ları.. Böyle yapa yapa en sonunda cinnet geçiren bir öğrencinin sopasını yiyorlar :)

HTML