Enteresan WORKGORUP Sorunları..!

forever_ghost

New member
Öncelikle herkeze Tşk.Ederim.Bu Konunun hepimize faydalı olacağına inanıyorum çünkü zaman zaman hepimiz aynı sorunları yaşamışızdır.Neyse Ben soruna geçeyim.Arkadaşlar şimdi ben yeni formatlanmış diyelim, 7 - 8 adet bilgisayarı cross bağlantı ve hub lar yardımıyla birbirine bağladım ve tüm bilgisayarların çalışma grubunu aynı yaptım diyelimki grub ismi "Hackhell" olsun ve tüm bilgisayarlarda Windows XP, ağ protkolleri ise hepsinde aynı TCP/IP (bazen NETBIOS vs. de eklediğim oldu) ve guest hesaplarıda açık aktif durumda ve hepsini dosya sistemleri NTFS olduğunu varsayalım şimdi burda bazen çözemediğim sorunlar oluyor buda birbirleri arasında dosya paylaşımı (bu arada dosya paylaşım protokolüde açık TCP/IP ile beraber) bunu açarsak örneğin 2 numaralı bilgisayar 6 numaralı bilgisayarı görüyor dosya aktarabiliyor fakat 6 numaralı bilgisayar 2 numaralı bilgisayara erişmek istediğinde bir ""mesaj veriyor \\....Erişilemez yöneticinize başvurun"" gibi hata veriyor yöneticide benim :) bazen öyle kalıveriyorum ama bide işin enteresan tarafı tüm bilgisayarlar local administrator hesabını kullanıyor ve şifreleride aynı zaten farklı oturum hesaplarında ve şifresiz kullanımda dağ gibi problemler çıkıyor adama kafayı yedirttiyor gerçi farklı oturum hesaplarından yapabilmek çook güzel olur onunda bir püf noktası varmı...? neysee devam edeyim hani demiştim yaa 6 numaralı bilgisayar 2 numaralı bilgisayara erişemiyor diye arkadaşlar kafayı yiyecem bu grub olayında her bilgisayar farklı oturum hesabı ile hata vermeden bir kerede nasıl bağlanır bunun bir püf noktası varmı..?

HTML