Entellektuellik Birilerinin İsine Mi Yariyor ?

leonizm

New member
Arkadaslar Entellektuel Olmak Acaba Uretkenligi Azaltip Tuketimi Arttiriyor Mu Veya Uretimden Cok Tuketim Mi Sagliyor Bunun Uzerine Bi Tartisma Acmak Istedim...

Cunku Eger Uretiminiz Iyiyse Birikim Yaparsiniz Ve Gelecek Adina Yatirimlariniz Olabilir Ancak Birilerinin De Bu Hosuna Gitmeyebilir Cunku Yastik Alti Paralarin Markalarin Prestijli Isletmelerin Bir Numarali Dusmanidir Bu Yuzden Entellektuellik Catisi Altinda Bir Tuketim Cilginligi Almis Basini Gitmekte...

Cunku Bizim Entellektuellerimiz Uretim Degilde Tuketim Yapmakta Sik Elbiseler, Hazir Bilgiler, Luks Restaurantta Ki Yemekler, Bilmem Hangi Klube Uyelikler Diye Liste Uzuyor Acaba Entellektuel Olmak Icin Tum Bnlar Gerkli Mi Yoksa Bunlar Bir Oyun Mu?

sberkil

New member
entellektüelliğin tanımını yaparmısın öncelikle dostum , eminim ki anlamını bilmeyen arkadaşlar vardır !

entellektüellik = çok yönlülük diye biliyorum, para harcamayla ne alakası ?

leonizm

New member
latince kökenli bir sözcüktür. toplumsal yaşantının getirileri ışığında gerçel anlamından farklı anlamlar kazanmıştır zamanla. toplumda bilgi ve kültür düzeyi yüksek olan aydın kimseler için kullanılır. avrupa kültürü entelektüelleri olumlu karşılarken, doğudaysa genellikle durum tam tersidir. örneğin türkiye'de entelektüel sözcüğü alaycı bir tonlamayla "entel" diye kullanılır. bir de amerika'da var benzer bir alaycılık: onlar "eggheads" diyorlar entelektüellere

ıste budur tanımı ancak bızde ıse entellektuel olmak nedense bılgı daylı yasantı degıl daha cok prestıje dayandırılmıs yasantılardan ıbaret ve buna kımse karsı gelmıyor ve bu daha bır tuketım cılgınlıgına sebep oluyor...

scorpion43

New member
e bak cevabını ne güzel yazmışsın insanların tanımın içini dolduramıyor oluşu gerçeği değiştirmez sadece kullanımını değiştirir dediğin gibi tr de alay konusu olabilir ama bu işi bilenler insanların hakkını verir daima..

e bak cevabını ne güzel yazmışsın insanların tanımın içini dolduramıyor oluşu gerçeği değiştirmez sadece kullanımını değiştirir dediğin gibi tr de alay konusu olabilir ama bu işi bilenler insanların hakkını verir daima..

HTML