Engelleri aşalım..

kent55

Super Moderator

Polonya şehrin evcil hayvanlar için barınak ta ciddi bir yaralanma sonrasında hayatta 4 aylık bir yavru çoban adlı Chuhcha, yaşıyor..Köpek için özel olarak ona özel bir tekerlekli sandalye için üretilmiş, yürüyemiyordu. Şimdi köpek tekrar yürümeyi öğrendi ve hatta kediler kovalıyor ..

react

Admin
gözlerim buğulandı resim karelerine.

Yaşama hakkı olan her canlıya eş değerde özen gösteren ve özen göstermeye devam edecek bütün duyarlı diğer canlılara teşekkürler.

ServerErr0r

uid=0(root)
Haklısınız her canlıya eşit muamele göstermek gerekir ama ben bazı insanları hiç anlamıyorum,mesela sahiplerinin kedi köpeklerine yaptığı gereksiz birsürü harcamaya verilen parayla afrikada milyonlarca insan açlıktan ölmeyebilirdi...

edit// köpek görünce aklıma geldi.

react

Admin
Haklısınız her canlıya eşit muamele göstermek gerekir ama ben bazı insanları hiç anlamıyorum,mesela sahiplerinin kedi köpeklerine yaptığı gereksiz birsürü harcamaya verilen parayla afrikada milyonlarca insan açlıktan ölmeyebilirdi...

edit// köpek görünce aklıma geldi.
öyle düşünmemek lazım kimisinin en iyi dostu o hor görülen evcilleştirilmiş canlılar oluyor. söylediğin gibi çeşitli yardımlara da yeterince yardım yapılıyor zaten, evcil hayvanını canının bir parçası gibi görüp onun için harcama yapan insanlar toplum tarafından öcü gibi gösteriliyor, öyle algılanıyor. aslında böyle birşeyle meşgul olan birisi zaten yaşama hakkının önemini kavramıştır, hiç bu yönüyle düşünen yok. boş yaşamaktansa, hiçbir şeye katkıda bulunmamaktansa diğer insanlar tarafından hoş görülmeyen harcamalar yapmak bana hiçte hor görülecek birşey gibi gelmiyor. aksine takdir ediyorum öylelerini.