En iyi LinuX sizce hangisi..?..?..

kor_selin

New member
Öncelikle hangi linux size göre testi yapalım ha ne dersiniz?..?..
!!..BURDAN BUYRUN..!!
Yukarıdakİ linke tıklayarak size en uygun olan Linux Dağıtımını öğrenebilirsiniz. Yalnız testin ingilizce oldugunu önceden söyleyim ing.cesi olanlar rahatlıkla ögrenebilir olmayanlar sözlük yardımı almayı deneyebilir..
Sitenin bana önerdikleri söyle:
Suse
Mandriva
Ubuntu
Fedora

Ben suana kadar ubuntu,fedora ve pardusu denedim...Bunların arasından ubuntu oldukca iyi bi dagıtım her ne kadar bana biraz yavaş gelsede..Pardus linuxa gecis yapmak isteyenler icin iyi bi baslangıc olabilir ama bence henüz tam olarak oturmadı..Suse nin kullanımınında oldukca kolay oldugu söyleniyor...Yakın zamanda onu denemeyi düsünüyorum..Haa birde mandriva hakkında ne düsünüyorsunuz?
Bana kalırsa yeni baslayanlar icin pardus ve kubuntu idealken daha önce linux kullananlar icin ubuntuyu tek gecerim...Sizlerin fikirleriniz nedir arkadaslar gerçi herkes kullandığı dağıtımın en iyi olduğunu iddia edecektir ve ne tuhaf ki bu iddiaları da doğrudur. Çünkü kullandıkları dağıtımı ihtiyaçlarını karşıladıkları için kullanıyorlardır ama genede bu konuda konusalım tartisalım istedim..?..?

free!

artık yok...
Fedora
Ubuntu
OpenSuSE
Debian
Kubuntu
Mandriva

çıktı bende..
şu ana kadar pardus, redhat, ubuntu, knoppix,mandrake gibi dağıtımlar kullandım, archlinux denemeyi düşünüyorum sonrada gentoo..

Compiz ve Beryl için linux a geçilir, gerçekten çok etkileyici...

nonman

New member
En iyisi Fedora ve Knoppix.Başka lunix kullanmam.(Nerdeyse her linux dağıtımını kullandım,tecrübeliyim)

zoece

New member
arkadasım bence ilk defa kullanıcaksan ya da yeniysn bu işşte sana sadece pardus derim . çünkü mükemmel bir türkçe kullanılmış .. ve kurulumu xp ye çok benzer ! ayrıca linux forumlarında teknik destegi baya bi fazla !

kor_selin

New member
zoece' Alıntı:
arkadasım bence ilk defa kullanıcaksan ya da yeniysn bu işşte sana sadece pardus derim . çünkü mükemmel bir türkçe kullanılmış .. ve kurulumu xp ye çok benzer ! ayrıca linux forumlarında teknik destegi baya bi fazla !
:vur
Yardımın icin teşekkür ederim:durdurun :durdurun
Ama ben pardus ve bicok linuxu daha önce kullandım.Actıgım konuyu tam okumamışsın sadece fikir paylasımı yapalım diye bu konuyu açtim..Genede yeni baslayanlara ben de pardusu tavsiye edebilirim..

haldor

New member
Yeni başlayanlar için ubuntuyu tek geçerim özellikle 7.04 versiyonu ile olayı aşmışlar gerçekten kullanıcı dostu ve kullanımı kolay

HTML