En hızlı tarayıcı bu testte belli oldu!

kent55

Super Moderator

Web tarayıcılarını kapsamlı bir hız testine tabi tutan Tom's Hardware, bu testin sonuçlarını yayınladı. Chrome 16, Firefox 9, Internet Explorer 9, Opera 11 ve Safari 5'in karşı karşıya geldiği testler 11 inç, 1.8GHz Intel Core i7 işlemcili, OS X Lion ve Windows 7 Ultimate 64-bit (Boot Camp ile) özelliklerine sahip bir MacBook Air üzerinde gerçekleştirilmiş.

Oldukça detaylı olan test sonuçlarında rutin etkinlikler, başlangıç süreleri, önbellekli ve önbelleksiz sayfa yükleme, Java, Silverlight, Flash ve HTML5 gibi birçok kriter göz önünde bulundurulmuş.

Testin kazananları ise Windows 7 üzerinde Firefox 9 olmuş (Safari sonuncu). OS X'in galibi ise Safari 5. OS X'in sonuncusu ise Firefox olarak göze çarpıyor. 18 sayfalık test sonuçlarını yakından incelemek istiyorsanız, ilgili Tom's Hardware sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

S

SqooK^

Guest
doğru yaptığım testte firefox 9 birinci olmuştu benımkındede :D

DarthErim

Altın Üye
Sivri akıllılar neden Sadece güçlü sistemlerde test yapıyorlar merak ediyorum.
Güçlü sistemlerde aradaki farklar zaten belirgin değil.

BurakƷ5

Moderator
firefox vaz geçilmezimdi zaten :)

S

SqooK^

Guest
uzun zamandır opera kullanıyorum bugunlerde iyice ramden dolayı felan canımı sıkmaya başladı yesin önemli değil yediği ram ama benım gibi bir kullanıcı için ram önemli çok fazla program çalıştırıyorum, geçenlerde firefox deniyim dedim tabiki bu yuzden eksık eklentiler olcaktı 15dklık bır araştırmayla eksiklerimi tamamlayıp 6-7 saat boyunca intel pentium 4 2.80 ghz işlemci, 1 gb ram ddr, 128 mb ge force 5200fx 160 gb hdd bir pc de denedim sonuc güzeldi daha sonra i5 2.3ghz işlemci 4gb ram intel hd3000 serisi bir pc de deneyınce cok ufak bır sanıselık geçikme oluyordu eski pcyle, yeni pc arasında bu doğaldır.