En hızlı açılan Live Cd işletim sistemi hangisi?

moonlife1

New member
CD'yi bilgisayara takıp işletim sistemini cd'den başlattığımız işletim sistemi tarzına Live CD (Çalışan CD) deniyor. Farklı bir bilgisayar IP'sine ihtiyacım olduğunda (modeme reset atınca sadece internet IP'si değişir) Ubuntu'yu açıyorum ama yüklenmesi 2 dakikadan fazla sürüyor. Knoppix'i de denedim ama o da 90 saniyenin altına düşmedi.

Mach Boot'un 10 saniyede açıldığını duydum ama onu da çok aramama rağmen bulamadım :) 2 ayrı torrentini indirdim ama ikisini de 1 hafta boyunca 1 kb bile seed eden olmadı.

NOT: Kusura bakmayın, konuyu 'İşletim Sistemleri' gibi bir başlık bulamadığımdan buraya açtım.

bambiii

New member
bende bi tane var 50 mblik yaklaşık 35 40 saniyede açılıyor...

Adı: Damn Small Linux 4.4.6

moonlife1

New member
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Slax ve LXDE 2 dakikadan kısa sürede açılmıyor. Damn Small Linux ise 40 saniyede yüklendi ama o da kablosuz ağa bağlanamadı :S

diNamiTeX

New member
SLAX ve LXDE ' yi incelemeni öneririm 2 side 2 dakikanın altında bir açılış hızına sahip. Tabi bu biraz senin pcnin hızına da bağlı.

LİNKLER :
SLAX - Slax: your pocket operating system BOYUT : 204.846 KB
LXDE - http://lxde.org/ BOYUT : 462.600 KB

ben genelde lxde kullanıyorum bu gibi durumlar için diğerine göre daha hızlı gibi.
LXDE bir masaüstü yöneticisidir. İndirdiğiniz Debian GNU/Linux'tur. Yanlış bilinmesin diye hatırlatayım dedim.

Diğer yandan, bir de Zenwalk GNU/Linux'u deneyin. Gerçi o da Slax ile aynı kapıya çıkıyor ama en azından aşağı yukarı her şey yüklü geliyor.

HTML