En güvenli php hazır forumu??

SWeeT6six6

New member
Bir öğrenci girişimi için hazır forum kullanmak istiyorum. Ancak hangisi daha güvenlidir bilemiyorum. Aslında phpbb upload ettim ancak, ileride sorun yaşayacaksak hiç kurmayayım.
Ne tavsiye edersiz? Bir de link verirseniz sevinirim.
Teşekkürler

Ceday

New member
En güvenilri diye bişiy yok. her yeni gün açıklar çıkar yeni programlar çıkar ve firmalar bu açıklaır kapatırlar. Önemli olan forumunu her zaman yeni versiyonlara güncellemektir. sana önerim şudur

PhpBb forum kurucaksın + Cback Güvenlik Modülü kurucaksın. ve ikisinide güncel tutucaksın hepsi bu kadar sormak istediğin bişiy olursa pm at cevaplarım

RedPlanet

New member
Bence ücretsiz forumlardan en iyisi SMF diyebilrim nedenlerini sıralarsak

1- Tema sistemi bence kolay olduğu için kendi sitenizi kendinize göre şekillendirip renklendirmeniz çok kolay.
2- Kodlaması açıklamalı ve anlaşılır olduğu, karmaşık olmadığı için rahatlıkla alışıp, hele ki biraz PHP biliyorsanız kendi modlarınızı rahatlıkla yazabileceğiniz bir sistem.
3- Sorun yaşadığınızda, bir üstteki maddeden dolayı, kodlama bilmeseniz dahi kendi başınıza bu sorunu çözmeniz genellikle kolay.
4- SMF çok güvenli bir sistem, ele geçirildiğini de hiç görmedim.
5- Sitenize entegre etmeniz de kolay.
6- Yönetim paneli kullanışlı ve kolay.
7- Güzel özellikleri var

gibi cok nedenleri var

Site :http://www.simplemachines.org/
Türkçe Destek :http://www.simplemachines.org/community/index.php?board=76.0

Ceday

New member
RedPlanet' Alıntı:
Bence ücretsiz forumlardan en iyisi SMF diyebilrim nedenlerini sıralarsak

1- Tema sistemi bence kolay olduğu için kendi sitenizi kendinize göre şekillendirip renklendirmeniz çok kolay.
2- Kodlaması açıklamalı ve anlaşılır olduğu, karmaşık olmadığı için rahatlıkla alışıp, hele ki biraz PHP biliyorsanız kendi modlarınızı rahatlıkla yazabileceğiniz bir sistem.
3- Sorun yaşadığınızda, bir üstteki maddeden dolayı, kodlama bilmeseniz dahi kendi başınıza bu sorunu çözmeniz genellikle kolay.
4- SMF çok güvenli bir sistem, ele geçirildiğini de hiç görmedim.
5- Sitenize entegre etmeniz de kolay.
6- Yönetim paneli kullanışlı ve kolay.
7- Güzel özellikleri var

gibi cok nedenleri var

Site :http://www.simplemachines.org/
Türkçe Destek :http://www.simplemachines.org/community/index.php?board=76.0
Çok güzel bir forum çok özelliği var ama bi okadarda açığı var dediğim gibi açıklar hiç bitmez açık vermemek için sürekli forumunuzu güncel tutucaksınız

RedPlanet

New member
Ceday' Alıntı:
Çok güzel bir forum çok özelliği var ama bi okadarda açığı var dediğim gibi açıklar hiç bitmez açık vermemek için sürekli forumunuzu güncel tutucaksınız
Tabiki forumunu güncel tutmazsan her forumda acıklar saymakla bitmez.
Ben sadece ücretsiz Forumlardan En iyisi SMF diyorum.

RedPlanet

New member
piShLiq' Alıntı:
Guzel Paylasım Ama Lİnkte BOzukluk War Dai...
Linkte bozukluk yok bende rahatlıkla giriyor sen sanırım linki kopyalayım girmeye calısıon o zaman linkde bazı harfleri görmüyo bozuluyor linke tıkla gir...

MasTerOn

New member
Dostum tamamen güvenli hiç bi sistem yoktur hangi sistemi kullanırsan kullan güvenliği tamamen senin elinde. Para verebileceksen Vbulletini öneririm. Para vermeyeceksen phpbb olabilir yalnız açıklarını sürekli takip etmek zorundasın açıkları var çünkü.
Bunlardna başka SMF yide önerebilirim. SMF de phpbb kadar olmasada açıklarını sürekli kontrol etmen lazım.

SWeeT6six6

New member
Yardımcı olan herkese teşekkürler. Ceday'ın önerisi üzerine PhpBb + Cback Güvenlik Modülü kurdum.

MasTerOn

New member
İyi ettin yalnız sık sık phpbb hakkında çıkan yamaları ve güvenlik sorunlarını takip et.

enuh

New member
Tabiki En Güvenli Diye Bi OLay Yok,Olamazda Bir Yere Kadar Güvenlidir.Fakat Yüksek Güvenli OLabilir.Buda Daha Zor Saldırıya Uğramak Demektir.Sana XOOPS u Öneririm.Türkiye'de 2 Tane Resmi Destek Sitesi Var.XOOPS a Geçen Kişilerin %98 i Sevdi ve Kullanmaya Devam Ediyor.Sana Linklerini Vereyim XOOPS Kurulum Dökümanlarını İzle Kesinlikle İyi Bir Site Sahibi Olursun.

Resmi Site:www.xoops.org
Türk Resmi Site:www.xoopsum.com
Kurulum Anlatımı:www.xoopsum.com/v1/modules/Xoops-Kurulum/

HTML