Emre Bolat Anısına

aliesk

New member
Emre Bolat Anisina

--------------------------------------------------------------------------------

ARKADASLAR DAHA ÖNCEDE BELİRTTİGİM GİBİ KONULARA YAZDIGIM YORUMLARDA ESKİŞEHİRİN VERDİGİ SON SEHİT OLAN EMRE BOLATIN HİKAYESİNİ SİZE ANLATACAGIMI SÖYLEMİŞTİM......
BİNGÖL'de mayın patlamasında şehit düşen Muhabere Kıdemli Astsubay 28 yaşındaki Emre Bolat'ın şehit haberini alan Eskişehir'de oturan yakınları gözyaşına boğuldu. Oğlunun şehit haberini eve gelen askeri yetkililerden öğrenerek fenalık geçiren 3 çocuk annesi Cumaziye Bolat yakınlarına, “Oğlumu dün gece rüyamda görmüştüm. Oğlum bana ‘Anne biz 6 kişiydik. Bir ben kurtuldum' diyordu. Sabahleyin şehit haberini aldım'' dedi. Şehit astsubayın 3.5 aylık evli olduğu belirtildi.
Eskişehir'in Osmangazi Mahallesi Şehit Halil İbrahim Karakaya Sokak'ta oturan Cumaziye Bolat, oğlunun şehit haberini bugün evine gelen askeri yetkililerden öğrendi. Fenalık geçiren anneye askeri ambulansta bulunan görevli sağlık ekibi müdahalede bulunarak sakinleştirdi.
Şehit astsubay Emre Bolat’ın babası İbrahim Bolat'ın Eskişehir'de 1992 yılında hemzemin geçitte otomobiliyle karşıya geçtiği sırada trenin çarpması sonucunda kendisiyle birlikte DSİ'de çalışan 5 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.
Şehit olan Emre Bolat ile birlikte Yusuf ve Esra adlı 2 çocuğunun olduğu belirtilen anne Cumaziye Bolat yakınlarına, rüyasını anlattıktan sonra “Sabah şehit haberini aldım. Bu acıya hangi yürek dayanır?'' dediği bildirildi.
Şehit astsubay Emre Bolat'ın 3.5 ay önce Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde İlknur Bolat ile yaşamını birleştirdiği, İlknur Bolat'ın halen Çorlu'da özel bir kuruluşta çalıştığı belirtildi. Yakınları, cenazenin yarın Eskişehir öğle saatlerinde Reşadiye Camii'nde toprağa verileceğini bildirdi.
Şehit astsubay Emre Bolat’ın annesinin oturduğu Osmangazi Mahallesi Şehit Halil İbrahim Karakaya Sokak'taki Ayfer Apartmanı 5’inci kattaki evinin balkonuna Türk Bayrağı asıldı.

EŞİ HASTANEYE KALDIRILDI
Muhabere Kıdemli Astsubay Emre Bolat’ın şehit olduğu haberi 3.5 aylık eşi İlknur'a bu gün öğle saatlerinde çalıştığı Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'ndeki İnteks Testil Fabrikası'nda Çorlu Merkez Komutanlığı'na bağlı özel bir ekip tarafından verildi. Fabrikada arkadaşlarının yanından yönetim odasına davet edilen İlknur Bolat'a eşinin şehit olduğu haberi verilince olduğu yere yığılarak bayıldı. Hemen Çorlu Askeri Hastanesi'ne kaldırılan acılı eş burada tedavi altına alındı. Hastanede sakinleştirici yapılan İlknur Bolat daha sonra Çorlu'daki evine getirildi. Evde askeri hemşire ve doktorlarla bulunan Bolat konuşmakta güçlük çekiyor. Muhabere Kıdemli Başçavuş Emre Bolat'ın 3.5 ay önce İlknur ile evlendiği ve tayin döneminde Güneydoğu'ya gittiği öğrenildi.
ASLINDA ARKADASLAR BU VERDİGİM BİLGİ HERYERDE BULABİLRSİNİZ AMA AYRI BİR KONU DAHA VAR SEHİT EMRE BOLAT ASLINDA MAYINA BASMAMIS YANILMIYORSAM KUZEY IRAK HAREKATI OLDUGU SIRALARDA..BİNGÖLDE MOLA ESNASINDA DİNLENMEK AMACIYLA YAKLASIK 1 METRE KARIN ÜSTÜNDE MOLA VERİLİYOR VE SOGUKTAN ISINMAK İÇİN ATES YAKILINCA ALTLARINDAKİ KAR ERİMEYE BASLIYOR ....KARLAR ERİYİNCE SEHİT EMRE BOLATIN HEMEN YANINDAKİ ÜSTEGMENİN AYGI MAYINA İSABET EDİYOR ASLINDA O BÖLGE DEFALARCA MAYIN ARAMASINDAN GECİRİLMİŞ FAKAT YÜCE RABBBİM ONU DEMEKKİ YANINA İSTEMİŞ ÜSTEGMENİN AYAGI MAYINA DEYİYOR VE ÜSTEGMEN HAFİF DE ARKAYA DOGRU EGİK OLDUGU İÇİN MAYIN PATLIYOR ÜSTEGMEN HAFİFİ YARALANIYOR VE EMRE BOLAT HEMEN ORACIKTA SAHADET SERBETİNİ İÇİYOR DEDİGİM GİBİ İNTERNETİ DOLASTIM HERYERDE EMRE BOLAT MAYINA BASTI DİYOR AMA BEN BU OLAYI BİZAT KAYNAGIN KENDİNDEN YUSUF KARDESİMDEN ÖGRENDİM....YUSUF SEHİT AST EMRE BOLATIN ERKEK KARDESİDİR ....RUHU SAD OLSUN

HTML