Emniyet Müdürü DTP'lileri reddetti

hamiş

New member
Emniyet Müdürü DTP'lileri reddetti

Siirt'te izinsiz yapılan Nevruz kutlamalarında çıkan olaylarda 2'si polis 5 vatandaş yaralanırken, Emniyet Müdürü, DTP'li Milletvekillerinin uzattıkları eli sıkmadı.

Siirt'te izinsiz yapılan Nevruz kutlamalarında çıkan olaylarda 2'si polis 5 vatandaş yaralanırken, Siirt Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın ve DTP'li milletvekileri arasında tartışma çıktı.

Kendisi ile tokalaşmak isteyen miletvekilere tepki gösteren Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın "Çocuk katillerine terörist demeyenlerin elini sıkmam"dedi.

Siirt'te dünkü izinli Nevruz kutlaması yapmayan DTP'liler kutlamaları bu gün yapmak isteyince güvenlik güçleri ve grup arasında arbede yaşandı. Çıkan olaylarda ilk belirlemelere göre 2 polisin kolu kırılırken kimliği tesip edilemeyen 5 vatandaş hafif yaralandı. Nevruz kutlamalarına izin verilmesi için Siirt Emniyet Müdürü ile görüşen, DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, Aysel Tuğluk, Siirt Milletvekili Osman Özçelik ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir arasında tartışma yaşandı.

Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, yanına gelip kendisi ile tokalaşmak isteyen DTP'li milletvekileri ile tokalaşmayı ret edmesi üzerine sözlü tartışma yaşandı. Milletvekilerinin bizimle neden selamlaşmıyorsunuz. Elimizi uzattık ters tepme hakkınız yok demesi üzerine, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın"Ben terör örgütüne terör örgütü demeyenlerin, çocuk katilerine terör örgütü demeyenlerin elini sıkmam" diye konuştu.

Tartışmalı görüşmede hiçbir izinsiz gösteriye fırsat verilmeyeceğini ifade eden emniyet Müdür Aydın, "Oluşturulan karar komitesince kutlamalar için düz izin verilmişti. Omuz omuza kutlamak eğlenmek isteriz. Ama PKK terör örgütünün propagandasının yapılmasına da izin vermeyiz. Yapılması gereken basın açıklaması partiniz önünde yapılabilir. Valilik makamını kullanamam. Karar Sayın Valimiz ve Siirt Başsavcılığı'nındır. Bunun haricinde hiçbir eyleme müsaademiz yoktur" dedi.

MİLLETVEKİLERİ TEPKİ GÖSTERDİ

Nevruz alanında basın açıklamasının yapılmasına izin verilmemesi üzerine DTP il binası önünde basın mensuplarına açıklaması yapan Siirt Milletvekili Osman Özçelik, bayramların izinle yapılmasına gerek olmadığına belirterek, "Nevruz baharın özgürlüklerin bayramıdır. Türkiye'nin her yerinde Nevruz Bayramı kutlanması maksadıyla mülki makamlara başvurduk. Aslında bayramların izinle yapılmasına gerek yok. Bizlerin ve sanatçıların diğer Nevruz programlarına katılıyor olması sebebiyle bugüne izin almak istedik. Makama yapılan başvuruda bugün için izin verilmedi.

Ben bir haftadır Vali Bey'i aramama rağmen benim telefonlarıma çıkmıyor. Sayın Emniyet Müdürü Siirt'i geren tutum içinde. Geçen gün mahalli ziyaretinden dönerken benim aracımı bağlamak istedi. Diğer milletvekillerine böyle davranmıyor. Kasıtlı bir tutum var. Partimize ve halkımıza karşı uzattığımız eli tutmaması da parlamento üyesine karşı alınan tutumdur. Bir devlet memurunun bu hareketini kınıyoruz" şeklinde
burdan
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=307936

jakhal

New member
işte ya turkıyenın bole ınsanlara ıhtıyacı war.emnıyet mudurunu yurekten tebrık ederım

digiklan

New member
Bu tavrı için alnından öpmek lazım Müdür Beyi. AKP iktidarının izni ve desteği ile DTP'li teröristler mecliste cirit atarken sonunda birileri çıkıp tavrını koyuyor. Helal olsun Emniyet Müdürüne, bir devlet memuru olarak bu devletin Başbakanının gösteremediği tavrı ve duruşu sergilemiş.

oLdness_07

The Darkness
eli öpüLesi bi adammış... değil el sıkışmak onların yüzüne biLe bakmamak lazım asLında..​

HTML